Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ibasso DX150 Recenzja - Złoty Środek


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

Z CA Andromeda jest bardzo dobrze. Występuje jednak lekki szum. Lepiej z CA Atlas (ten dźwięk jest wielki). Te na HG śmigają świetnie. Rewelacyjne połączenie z AMP6 ma u mnie Falcon-C - jak z Sony u ciebie. 

 

Świetnie mi się korzysta z AMP7 - nieco jaśniejszy na górze, twardszy i bardziej precyzyjny bas, szersza scena i lepsza holografia, ale nie ma tego "lekko analogowego" charakteru. DX150, AMP7 i IT04 to zestaw, który mnie mega pozytywnie zaskoczył.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Superata napisał:

Dla mnie jeden z lepszych grajków :) uwielbiam go obok QP2R i Pionka XDP100 

A ja mam fajny kontrast odnośnie dx90,gdzie dx150 -tka wypełnia jego braki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to nie kumam tego wypelniania brakami... tzn np mam kawalek w ktorym jeden grajek slabo gra gora a drugi dobrze ale z kolei daje ciala posrodku... to jak one sie uzupelniaja jak ja chce posluchac kawalka zeby dobrze brzmial... nie kumam, jakies przejsciowki synchronizacyjne istnieja czy czegos nie wiem... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, chico99 napisał:

Chyba DX90 jest na wylocie po zakupie DX150 wypełniającego braki

 

@chico99 nic tych rzeczy, oba grajki fajnie się  uzupełniają ,a dx90 jest moim codziennym kompanem w drodze do pracy i do domu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spawn znakomicie napisana recenzja. Gratulacje! 

 

Muszę przyznać, że w recenzjach nie przepadałem nigdy za zbyt wyszukanymi słowami używanymi do opisu dźwięku. U Ciebie tego typu określenia pojawiają się dość często, jednak potrafisz ich użyć w taki sposob, że po pierwsze rewelacyjnie oddają one to co chcesz przekazać czytelnikowi, a po drugie powodują, że Twoje recenzje czyta się z dużą przyjemnością i bezproblemowym zrozumieniem tego czym chcesz się podzielić. Nic tylko czekać na więcej!

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za mile slowa :)

 

Musze powiedziec ze pisanie takich recenzji zajmuje kupe czasu i to naprawde ciezka praca! Najsmieszniejsze ze po kilkudziesieciu godzinach odsluchow i porownan ja dokladnie wiem co chce napisac jednak jak sie za to zabieram to bardzo ciezko mi to ubrac w slowa. Staram sie pisac zwiezle i bez sztucznego nadecia ale ze to nie recenzja pralki to barwne slowa i porownania musza byc bo dla mnie muzyka to przede wszystkim emocje.

 

Staram sie byc obiektywny jesli chodzi o techniczne aspekty jednak w tym jak odbieram muzyke jest pewien trudno uchwytny aspekt ktory sprawia ze nie zawsze sprzet obiektywnie lepszy bedzie lepiej gral muzyke. Cala sztuka moim zdaniem polega na odnalezieniu perfekcyjnego balansu pomiedzy technikaliami a ludzkim aspektem w wykonaniu.

 

Czy utrzymam zapal do pisania i tempo to zalezy od paru spraw w stylu na ile pozwoli mi na to moja praca zarobkowa i dzieciaki oraz to czy bede w stanie zapewnic sobie matarial na testy. Biore do reki tylko to co mnie osobiscie interesuje czyli z cala pewnoscia nie bedzie recenzji przenosnych glosnikow blutooth i innych smiesznych wynalazkow ;)

 

Edytowane przez Spawn
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
16 godzin temu, brunnerius napisał:

Ja to nie kumam tego wypelniania brakami... tzn np mam kawalek w ktorym jeden grajek slabo gra gora a drugi dobrze ale z kolei daje ciala posrodku... to jak one sie uzupelniaja jak ja chce posluchac kawalka zeby dobrze brzmial... nie kumam, jakies przejsciowki synchronizacyjne istnieja czy czegos nie wiem... :)

U mnie sprawę załatwiły słuchawki grające lepiej środkiem :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Superata napisał:

U mnie sprawę załatwiły słuchawki grające lepiej środkiem :) 

Nono, słuchawkami ok, ale ja się o DAP-y pytam, ok, koniec OT z mojej strony, chyba se w HP założę temat w tej kwestii ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dx150 amp6 - bardzo dobry i uniwersalny klocek, lekko wygładzona neutralność z dynamiką, rozdzielczością i dobrze zorganizowaną przestrzenią - do tego uczciwie wyceniony i wcale nie ma kompleksów wobec droższych konstrukcji

 

amp8 i andromedy

 

koniecznie należy go dozbroić w amp8 - wskakuje klasę wyżej - więcej przestrzeni, rośnie dynamika, kontrola dźwięku, zakres pasma - góra ma pazura, dół lepszą kontrolę i uderzenie, znakomicie słychać mikrodetale i wybrzmienia, a zapas mocy jest taki, że gra z wielką swobodą i świetną szybkością

z andromedami używam na LG, bo na HG szum jest słyszalny w cichszych utworach - ale z amp8 grają niesamowicie - takie kombo rozleniwia mnie na tyle, że nawet nie szukam nic lepszego ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem to:

 

"Amp comparison:

AMP7 -> AMP8: 8 has more power, needs less volume (SE vs BAL outputs), 8 has a little wider soundstage, bass has a little more impact, tonality is very similar but overall sound of 8 is tighter, has blacker background and improved dynamics. "

 

ale później:

Pair up z Andromedami

"Campfire Audio Andromeda ... I tried AMP8, but hissing was too strong, as well as bass hitting a bit too hard. AMP7 pair was excellent, lifting some veil off. "

 

..chyba że blacker background to nie to samo co less hiss ... hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maig napisał:

znalazłem to:

 

"Amp comparison:

AMP7 -> AMP8: 8 has more power, needs less volume (SE vs BAL outputs), 8 has a little wider soundstage, bass has a little more impact, tonality is very similar but overall sound of 8 is tighter, has blacker background and improved dynamics. "

 

ale później:

Pair up z Andromedami

"Campfire Audio Andromeda ... I tried AMP8, but hissing was too strong, as well as bass hitting a bit too hard. AMP7 pair was excellent, lifting some veil off. "

 

..chyba że blacker background to nie to samo co less hiss ... hmmm

 

To samo, ale Andromedy to nie są raczej słuchawki pod tryby HG czy zbalansowane wyjście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andromedy... lubią moc - podłączone do cv2+ pokazywały co potrafią :) oczywiście szum był jak cholera...

 

ale z dx150/amp8 na LG bardzo je lubię i szum jest akceptowalny/niewielki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności