Skocz do zawartości

Gdzie kupować albumy w jakości FLAC


Kokikoks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio podczas szukania albumu Findlay - Forgotten Pleasures, na Polskę nie znalazłem żadnego sklepu który sprzedaje ten album (jak i inne innych indie wykonawców) w jakości FLAC. W Polsce dostępna jest jedynie płyta w cenie 125zł (w amazonie 10$). Znalazłem stronkę junodownload gdzie jest możliwość zakupu albumu w takiej jakości będąc tylko rezydentem UK lub USA/Canada. Czy naprawdę muszę używać NordVPN-a by zakupić ten album i płacąc taxes w innym kraju? Jest jakieś rozwiązanie? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

W TIDAL jest ten ualbum w jakości FLAC. Natomiast co do zakupu plików FLAC i lepszych miałem ten sam problem. Dlatego zdecydowałem sie na serwis strumieniowy.

Ps. Nie pracuje i nie jestem zwiazany z firmą TIDAL :)

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest Qobuz. Tylko serwis jest o tyle dziwny, że konto zakładane na gmailu przypisał mi do Polski i zablokował zakupy, a konto założone na mailu WP przypisał do UK i umożliwił zakupy.
Także tam jest trochę loterii, ale jak Ci się uda zarejestrować, żeby widziało UK albo Francję, to wszystko będzie działać. A zasobną bibliotekę mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kokikoks napisał:

Witam, ostatnio podczas szukania albumu Findlay - Forgotten Pleasures, na Polskę nie znalazłem żadnego sklepu który sprzedaje ten album (jak i inne innych indie wykonawców) w jakości FLAC. W Polsce dostępna jest jedynie płyta w cenie 125zł (w amazonie 10$). Znalazłem stronkę junodownload gdzie jest możliwość zakupu albumu w takiej jakości będąc tylko rezydentem UK lub USA/Canada. Czy naprawdę muszę używać NordVPN-a by zakupić ten album i płacąc taxes w innym kraju? Jest jakieś rozwiązanie? 

 

Ten wykonawca słabo jest dostępny w hi-res, jedyne flci to 16-bit tu a album tylko mp3 jest dostępny. Lepiej kupić płyty i zripować do flaców

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy się słucha niszowej muzyki to niestety najczęściej lepszą i jedyną opcją jest kupić płytę.

Ewentualnie, jeżeli komuś nie zależy na konkretnych wykonawcach, a po prostu na dobrej muzyce, bandcamp jest najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, w końcu udało się zakupić utworki na junodownload (musiałem napisać do nich bo występował problem z płatnością).

 

Audio: FLAC (framed) 44100Hz stereo 1411kbps [A: flac, 44100 Hz, stereo, s16] - jakość zdecydowanie lepsza niż mp3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podepnę się pod ten temat, czy gdzieś w Polsce można kupować legalnie i normalnie muzykę FLAC bez jakiś VPNów itp sztuczek?

Czy https://store.tidal.com/ to jest jedyna opcja? Problem w tym, że na Tidalu nie można kupić 1 utworu tylko od razu cały album co w większości przypadków jest średnio opłacalne

Byłoby super gdyby można kupować pojedyncze utwory, bo czasem z płyty podoba się tylko 1/2 kawałki

Edytowane przez blueme
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno na Bandcamp. Płacisz PayPalem. Pojedyńcze kawałki często można kupić. Czasem tylko twórcy moim zdaniem przesadzają z ceną za album. Ale nie zawsze. Sporo ludzi udostępnia swoje albumy za darmo.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lord Rayden Dzięki, ale to jest jakaś niszowa muzyka, ja potrzebuję dużej mainstreamowej bazy utworów. Mam nadzieję, że regulacje unijne o handlu e-commerce wymuszą na francuskim Qobuz wejście do Polski. No nic, jak na razie zdecydowanie najbardziej opłaca mi się kupować płyty CD, z różnych okazji, przecen promo lub na Amazon UK i sobie samemu zgrywać je do FLAC. Ale gdybym miał możliwość od razu kupienia pojedynczych kawałków we FLAC byłoby super, bo w wielu przypadkach interesują mnie tylko pojedyncze utwory z całych płyt

Edytowane przez blueme
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności