Skocz do zawartości

Wzmak do Focal Clear


Leszek Gawron

Rekomendowane odpowiedzi

Zeswirowalem i ze świata IEMow pchnęło mnie jednym kopnieciem w stronę słuchawek otwartych.

 

Po zmieleniu kilku modeli Audeze, Audio Technica, AudioQuesta I Denona wybór padł na ... Focala. W pierwszym momencie był to Elear: urzekł mnie dół i ta bezczelna dynamika. Wszystkie pozostałe słuchawki grały albo chudo i pusto albo dziwacznie z pogłosem (hello NightHawk).

 

Koniec końców jednak Focal Clear pokazał znacząco przyjemniejsza średnicę i detaliczność, ale ...

 

Ale nie mam zupełnie do tych słuchawek toru. To co udało się posłuchać w salonie Denona to jakiś Marantz Signature Edition (chyba bezpośrednio z CD), Marantz HD-DAC1 oraz Denon 1600ne. Czyli same duze sprzęty stereo.

 

I teraz: Marantz + Elear: świetna dynamika, ładne i pełne (jak na moje niewytrenowane uszy) wypełnienie dołu. Muzykalnie, aczkolwiek wokali damskich unikać. Cofnięte i mało angażujące.

 

Marantz + Clear: śliczna średnica, już nie tak atakujące jak Elear, zdecydowanie za mało miecha z dołu. Mimo 55ohm (vs 80ohm Elear) grają jakby ciszej. Zdecydowanie za sucho i bez funu.

 

Denon 1600ne wywrócił stawkę: Cleary dostały zarówno punch, jak i to wypełnienie dołu, którego brakowało. (Denon plus Elear to już była przesada, wręcz dudniąca przesada).

 

Czego więc szukam?:

- ostatecznie wybrałem Cleary

- Amp w ciepłą stronę z dobrą dynamika ( no chyba że Marantz to jakieś spektrum chudo i jasno grających sprzętów). Ma być bardziej muzykalnie, ma być banan na ryju i nogi, które nie chcą przestać tupac. Analityczność chyba jeszcze nie dla mnie.

- najlepiej combo Amp/dac

- bez jakiegoś szalonego wariactwa cenowego (ucho się uczy niech się uczy powoli)

- będę to prawdopodobnie nosić dom/praca (choć nie za często), więc jeśli klocek będzie "zgrabny" to będzie to miłe ulatwienie, nie musi być przenośny

- upodobania muzyczne: elektronika, 70s, 80s, ale zdarzaja się też klimaty w stylu Grandbrothers czy GoGo Penguin (dużo fortepianu, łączonego z elektroniką), post rock.

 

Źródło: komputer i tidal HiFi, lub chromecast, na poważniejsze rozwiązania przyjdzie czas.

 

iFi micro? Aune S6? Cma400i? Tylko nie piszcie że do słuchawek za dużą kasę tor musi być za przerażająca kasę. Elear dawał opad szczęki z mojego starego marketowego amplitunera Onkyo. Poza tym na Cleary trafiła się dobra cena :)

 

Hilfe plz.

Edytowane przez Leszek Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burson moze kiedys, raz napadnięta kasjerka w banku drugi raz zaatakowana rozpozna mnie jak nic :)

 

Na razie wkładamy silnik Ferrari do Passata i i tak się cieszymy :)

Firegon, a cos z tego, co wymieniłeś jest wyraźnie cieplejsze od innych?

 

Ucho lubi niespodzianki. Do tej pory rękę dawałem sobie uciąc że kable nie grają, albo ja nie słysze różnicy. No i w Top HiFi dostałem do posłuchania NightHawki na stocku i na jakimś kablu droższym niż same słuchawki. No i szok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj z Mojo. Ja słuchałem na nim co prawda Elearów, ale było bardzo dobrze. Mojo to taki mały wariat, raczej po ciepłej stronie mocy. Gra dynamicznie z dobrym wypełnieniem. Jedynie co to z niektórymi słuchawkami może brakować obszernej sceny, tutaj Mojo ma lekki deficyt. I na koniec ostrzeżenie. Jak zdecydujesz się na Mojo, to za jakiś czas, raczej bliższy niż dalszy, skusisz się na Hugo 2 lub jego nowszy model bo Chord ostatnio szaleje z przetwornikami  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności