Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Monitory czy coś innego do 1k


Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję głośników do komputera 2.0 i raczej kierowałbym się w stronę monitorów. Nie będę tworzył muzyki, ani nic realizował. Będę po prostu słuchał muzyki wszelakiej maści, elektronika, trochę klasyki, trochę rocka. Nie jestem fanem rozrywkowej "V" barwy. Bardziej cenię sobie naturalność, zrównoważenie, wierność szczególnie wokalu, ogólną przyjemność odbioru bez ostrości. Budżet 1000zł. Na oku mam:

-Presonus Eris E5

-Adam T5V

Słuchałem próbek na YT i oba modele wydają się brzmieć w sposób zrównoważony, bez ubytków w żadnym paśmie. Nie chcę się bawić w dobieranie wzmacniaczy i kupowanie starych kolumn, choć wiem, że można by tak osiągnąć lepsze brzmienie. Raczej kolumienki aktywne na biurko do niedużego pokoju. Są jeszcze wielce polecane Microlab Solo 7c i sporo modeli Edifierów... ale wydaje mi się, że lepsze walory muzyczne, wyższą rozdzielczość uzyskam z powyższych monitorów. Liczę na jakieś propozycje, rady... nie jestem osłuchany z głośnikami biurkowymi, więc może jestem w błędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy takie monitory jak Presonus czy Adam to nie jest brzmienie pozbawione jakichkolwiek emocji? Mam na myśli, że są tak wierne i równe, iż słuchanie na nich muzyki nie daje przyjemności, a ukazuje faktyczny stan utworu... stąd głównie zastosowanie dla profesjonalistów w studio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, adriano2510 said:

Tylko czy takie monitory jak Presonus czy Adam to nie jest brzmienie pozbawione jakichkolwiek emocji? Mam na myśli, że są tak wierne i równe, iż słuchanie na nich muzyki nie daje przyjemności, a ukazuje faktyczny stan utworu... stąd głównie zastosowanie dla profesjonalistów w studio.

nie ma równych monitorów w tej cenie - spokojnie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starocie raczej mnie nie interesują. Jestem za nowymi, popularniejszymi modelami, które łatwiej później sprzedać. Jeszcze dodam, że nie chodzi mi o bardzo neutralne głośniki, a takie grające naturalnie, może lekko ciepło. To ma być sprzęt sprawiający przyjemność ze słuchania muzyki, a nie do analizy czy zastosowań profesjonalnych. 

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Presonus-y na pewno nie należą do analizatorów studyjnych, a z pasywnych mogę polecić np. Wharfedale Diamond 220. A co do odsprzedaży, to nie ma znaczenia, czy stare, czy nowe, jak jest dobre i chodliwe, to sie szybko sprzeda ?.

Edytowane przez neonlight
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, neonlight napisał:

Presonus-y na pewno nie należą do analizatorów studyjnych, a z pasywnych mogę polecić np. Wharfedale Diamond 220. A co do odsprzedaży, to nie ma znaczenia, czy stare, czy nowe, jak jest dobre i chodliwe, to sie szybko sprzeda ?.

Dzięki. Bardzo ciekawe głośniki. Widzę, że wielokrotnie nagradzane. Tańsze od Presonusów, to akurat będzie na zakup jakiegoś starego przyzwoitego wzmaka i się wyrówna. Jakość dźwięku będzie zbliżona między tymi modelami (Presonus E5 vs Wharfedale ) czy wskazałbyś faworyta? Zakładając, że za źródło posłuży jakaś nie najgorsza zintegrowana karta dźwiękowa w kompie i jakiś amp vintage za ok 200zł. Później może zainwestuję w lepsze źródło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaletą Wharfedale-i będzie większa baza stereo, czyli dobrze zagrają z bliska, jak i z daleka, ponieważ nie są to kolumny bliskiego pola, jak większość

małych monitorów studyjnych. Co do wzmacniacza, to ja bym spróbował nawet z Pianocraft-em, tylko koniecznie dzielonym, bo jest wydajniejszy i ma 

o wiele lepsze wyjście słuchawkowe ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, adriano2510 napisał:

Starocie raczej mnie nie interesują. Jestem za nowymi, popularniejszymi modelami, które łatwiej później sprzedać. Jeszcze dodam, że nie chodzi mi o bardzo neutralne głośniki, a takie grające naturalnie, może lekko ciepło. To ma być sprzęt sprawiający przyjemność ze słuchania muzyki, a nie do analizy czy zastosowań profesjonalnych. 

Miałem podobne wymagania i po zakupie Mixarsów MXM-5 niezmiennie jestem zadowolony od niemal dwóch lat. Brzmienie dość szczegółowe, ale nieprzesadnie analityczne, z lekko ciepłą nutą. Dużym plusem jest bass-reflex z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Dzielony Pianocraft jest całkiem dobry. Na tyle dobry, że długo mi służył jako podstawowy po sprzedaży solidnego wzmacniacza sprzęt napedzając różne kolumny. Piszę o starszej serii 200.Oryginalnych kolumn z kompletu nie polecam bo moim zdaniem wbrew opiniom to najgorszy element układanki. co do Wharfedale to wszystkie jakie słyszałem to były zamulone pudła z buczacym basem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje typy na ten moment:

 

-Presonus Eris E5

-Wharfedale Diamond 220

 

Mixars MXM-5 raczej odpadają. Raz, że nigdzie nie ma ofert używanych sztuk, a na allegro nawet nowych nie znajdę... czyli pozostaje zakup ze sklepu typu "djshop", co znacznie przekracza budżet... mało popularny model to i sprzedać będzie ciężko w przyszłości. 

Są jeszcze jakieś modele godne zainteresowania?

Zna ktoś te Adam T5V? Na jutubowym demo brzmiały bardzo atrakcyjnie, trochę rozrywkowo, na pewno nie neutralnie, a z lekkim akcentem na skraje pasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej Edifiery są godne polecenia, w tej cenie będą miały mało konkurencji ,zwłaszcza biorąc pod uwagę ich możliwości oraz uniwersalność.

https://allegro.pl/outlet-glosniki-edifier-2-0-s1000db-bluetooth-i7531614888.html

 

 

tu jest test z Benchmarka - http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/edifier-s1000-test.html

Edytowane przez Soundman1200
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej aktualizacja: 

Wykreślam Wharfedale, gdyż budzą zbyt duże kontrowersje. Jedna osoba poleca, dwie odradzają.

 

-Presonus Eris E5

-Edifier S1000 (ale tu będzie trzeba polować na używane, gdyż wyraźnie przekraczają budżet)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, adriano2510 napisał:

Okej aktualizacja: 

Wykreślam Wharfedale, gdyż budzą zbyt duże kontrowersje. Jedna osoba poleca, dwie odradzają.

 

 

Taka rada, posłuchaj tych Wharfedale-i, a nie słuchaj osób, które nigdy nie widziały, ani nie słuchały danego modelu. ? 

W dniu 10.09.2018 o 08:36, Rafacio napisał:

..co do Wharfedale to wszystkie jakie słyszałem to były zamulone pudła z buczacym basem.

Rafał, to że Ty ubóstwiasz dźwięk piły tarczowej, nie znaczy, że wszyscy tak mają. ? I wcale nie dziwię się, że Tobie Wharfedale-e nie podeszły,

bo z nich płynie muzyka, przekaz jest miły dla ucha, nie męczy przy długich odsłuchach, osobiście uważam to za zaletę, co kto lubi. ?

 

 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Rafał lubię K701, więc skłaniałbym się ku Twojej interpretacji @Rafacio ;) Nie są to słuchawki ostre dla mnie, tak jak dla niektórych tu na forum, więc uszy mamy podobne :D

A tak na serio jak się nadarzy okazja to przesłucham wszystkie trzy pozycje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KaszaWspraju napisał:

Może coś z tego uda się wywnioskować:

 

Z tego wywnioskowałem, że T5v grają dużo bardziej wedle moich poszukiwań niż T7v co nawet sam nagrywający stwierdził. Piątki do słuchania muzyki. Siódemki do odsłuchiwania utworów już bardziej w zastosowaniach profesjonalnych, mniej funu w nich, więcej wierności, czyli więcej nudy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności