Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wzmacniacz do AKG K712


Cyryl77

Rekomendowane odpowiedzi

Masz już te słuchawki? Czegoś ci w nich brakuje? Jak będziesz miał to podłącz pod ampli i oceń czego ci brakuje o ile brakuje. Choć po lekturze forumowych guru na pewno będzie ci coś brakowało nawet jak nic nie będzie brakować. I dopiero potem szukaj wzmocnienia o ile będzie potrzebne.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki będę miał na dniach wzmocnienie będzie potrzebne bo mój amplituner z tego co mi w sklepie sprzedawca poradził ograniczy ten model słuchawek .I tak ogólnie chciałbym mieć jakiś wzmacniacz słuchawkowy .W tej chwili mam FIIO e10 k i nawet to małe coś brzmi o wile lepiej niż integra w PC. Nie próbowałem podłączyć tego cuda do amplitunera bo nie wiem nawet czy jest taka możliwość a i kabli nie mam żadnych .Niezła cena na wzmak który masz w opisie https://hurtowniamuzyczna.pl/offer/124/28890/korg-ds-dac-100m.html?Ceneo ilu omowe słuchawki on potrafi obsłużyć ?

Edytowane przez Cyryl77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Saiya-jin napisał:

Ja mam X1s, ale to kombo, a nie sam wzmak.

 

I pewnie właśnie takie kombo będzie tu potrzebne, bo raz, że nie wiadomo jaki to amplituner (jakość), a dwa, że do PC czy PS4 potrzebne będzie kombo, a nie sam wzmacniacz. Chociaż podejrzewam, że przez wzmacniacz autor mógł mieć na myśli to samo :D

 

X1s z K712 fajnie się dogaduje.

Edytowane przez Mayster
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korg jeśli chodzi o wzmocnienie nie będzie raczej lepszy od tego fiio. Choć słuchawki będą grały to lepiej do niego podłączyć osobny wzmacniaczyk.

Poza tym jak chcesz go podłączyć do ampli? W nim jest tylko wejście USB. Ten sprzęt nie nadaję się do twoich potrzeb. Za cenę którą podałeś obecnie go chyba nie dostaniesz - nawet na tej stronie jest w opisie sprawdź dostępność.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rupert Neve Designs RNHP Precision Headphone Amplifier   bardzo dobry wzmacniacz polecam

 

https://rupertneve.com/products/rnhp-headphone-amplifier/

 

a jeżeli budżet mniejszy to arcam rhead.

Edytowane przez xtpppp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha to model R N602   . Obczaję polecane Dacki może akurat coś się trafi okazyjnie bo niektóre co mi poleciliście to drogawe :)Najbardziej popularny się wydaje Aune X1S kiedyś zastanawiałem się nad jakimś Aune z lampą ale to nie do tych słuchawek raczej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/oferta/jds-labs-odac-o2-bridge-connect-bra422-neutrik-na2mpmf-CID99-IDqonOH.html

 

Kup sobie coś takiego i będzie ok. Tylko nie tu bo tu sprzedający trochę zaszalał z ceną. Chyba, że za druty sobie sporo życzy.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły ale czy lepszy niż X1s? Po przeczytaniu wielu tematów o dacach itd zaczynam mieć wrażenie że do amplitunera jaki posiadam nie bardzo jest sens inwestować w tego typu urządzenie i wydaje się być rozsądniejszą opcją zainwestowanie w jakiś  DAC do PC a amplituner używać głównie z kolumnami tak jak do tej pory .Co byście doradzili w tej kwestii co zagra lepiej na słuchawkach  amplituner Yamahy czy PC ?Przy okazji znalazłem takie małe coś, tanie ale czy warte zainteresowania czy pomiędzy tym a X1S jest przepaść ?https://www.tophifi.pl/audioquest-dragonfly-black.html lub https://www.tophifi.pl/wakacyjna-wyprzedaz/akcesoria/audioquest-dragonfly-red.html jest też coś takiego https://sklep.hard-pc.pl/p9553,wzmacniacz-sluchawkowy-fx-audio-dac-x7-dac-usb.html

Edytowane przez Cyryl77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, adamos80 napisał:

Pomiędzy dragonfly black a x1s jest spora roznica, na korzyść x1s oczywiście.

Zależy pod jakim względem. Użytkowo i mocowo na pewno x1s lepszy. Tyle, że DFB lepiej gra. Strasznie na pałę wszystko kupujesz bazując tylko na opiniach. Skąd wiesz czyj gust jest bliski twojemu?

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam też recenzje zwłaszcza na https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-audioquest-dragonfly-black-v1-5/ także na pałę nie kupuję na pewno  :)RED wydaje się być lepszy i tez jest niedrogi skoro to dźwięk lepszy niż x1s to nie ma się nad czym nawet zastanawiać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Cyryl77 napisał:

RED wydaje się być lepszy i tez jest niedrogi skoro to dźwięk lepszy niż x1s to nie ma się nad czym nawet zastanawiać

No jest. Bo to co dla mnie lepsze niekoniecznie będzie lepsze dla kogoś innego.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz laptopa

3 godziny temu, Cyryl77 napisał:

Czytam też recenzje zwłaszcza na https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-audioquest-dragonfly-black-v1-5/ także na pałę nie kupuję na pewno  :)RED wydaje się być lepszy i tez jest niedrogi skoro to dźwięk lepszy niż x1s to nie ma się nad czym nawet zastanawiać :)

Jak masz laptopa to lepiej brać Dragonfly Red, poręczniej będzie.

Ale do pc stacjonarnego lepiej jednak wziąć Aune X1s ,więcej możliwości, przydatne flitry dźwiękowe, więcej wejść ,wyjść...bardzo uniwersalna maszynka.

Bezpieczny też zakup bo zagra z wieloma słuchawkami równie dobrze, gdyż za dużo od siebie nie daje.

Jak się poszuka czasem są używki już po 700/800zł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafacio napisał:

No jest. Bo to co dla mnie lepsze niekoniecznie będzie lepsze dla kogoś innego.

 

Piszesz jednoznacznie 'jest lepszy', ale takie pewnie stwierdzenia powinny być obiektywne, a nie kierowane naszym gustem (jak np robią to recenzenci). W końcu to ktoś pyta o sprzęt dla siebie, a nie chce poznać czyjeś gusta. W ogólnym rozrachunku na pewno x1s jest lepszy (jakość, moc, możliwości przyłączeniowe), więc ciekaw jestem w czym konkretnym stawiasz go wyżej - poza ceną. Pomijam fakt, że to kompletnie różne urządzenia i konkurentem dla DF black i red jest np Shanling UP.

 

@Cyryl77 Podjedź np do mp3store i przesłuchaj X1s oraz DF i już :)

Edytowane przez Mayster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aune x1s będzie tu bardzo dobrym kombem, gdyż ma wszystkie potrzebne wejścia, USB z kompa, optyczne do PS i liniowe. Natomiast jeszcze jest problem brzmienia na AKG może być za słabe nasycenie na barwie i tutaj już bardziej dochodzą nasze gusta, co wolimy, czy chcemy iść w bardziej techniczny dźwięk czy wolimy bardziej barwowy dźwięk. Jeśli to drugie to zobacz jeszcze Aune T1SE , jak dla mnie doda nasycenie na średnicy poprzez lampę, ale ma minus w twoim przypadku nie ma wejścia optycznego. Plus X1s są takie że masz wszystkie potrzebne wejścia, a dźwięk jest bardziej szczegółowszy i rozdzielczy niż w T1se, natomiast w T1se ma nasycenie, co się przyda K712.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy DF Red na ps4 przez usb zadziała?Tani jest ten Red i bardzo dobrze ponoć brzmi także kusi a przydałby się również jako wersja przenośna do telefonu .Aune jest  3 razy droższy ,chyba lepiej za tą kasę kupić 2 słuchawki np Grado 60 i miałbym całkiem fajny zestaw przenośny a zarazem do K712 stacjonarnie :)

Edytowane przez Cyryl77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mayster napisał:

Piszesz jednoznacznie 'jest lepszy', ale takie pewnie stwierdzenia powinny być obiektywne

Nie sądzę żeby czyjekolwiek wypowiedzi oceniające cokolwiek były obiektywne. Zawsze zdanie człowieka jest zdaniem subiektywnym chocby nie wiem jak się zapierać, że tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy DF Red na ps4 przez usb zadziała?Tani jest ten Red i bardzo dobrze ponoć brzmi także kusi a przydałby się również jako wersja przenośna do telefonu .Aune jest  3 razy droższy ,chyba lepiej za tą kasę kupić 2 słuchawki np Grado 60 i miałbym całkiem fajny zestaw przenośny a zarazem do K712 stacjonarnie

Tylko po co Ci Grado to dużo słabsze słuchawki niż AKG7xx?
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie słabsze choć ja jak je kupiłem to od kwietnia AKG miałem zaledwie kilka razy na głowie. A odkąd kupiłem SR225 już w ogóle nie miałem AKG na głowie.

A nie. Czekaj. Miałem jak kupiłem z ciekawości pady pamięciowe.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grado są świetne o ile nie przeszkadza kompletny brak izolacji od otoczenia. Sam chodziłem po mieście w SR60. Mają jednak jedną wadę. Gruby kabel i do tego przejściówka z dużego na mały jack. Chociaż ja sobie radziłem zwijając kabel w bocznych kieszeniach spodni na nogawkach. Ale przy braku takich kieszeni może być problem. Chyba, że dać komuś do rekablingu. Tylko wtedy lepiej używki kupić bo i tak będzie po gwarancji bo słuchawki chyba są klejone. A tak jeśli to co wymieniłem nie przeszkadza to tylko brać.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności