Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zgrywanie Audio CD do FLAC, WAV na macOS


kommel

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, kilka dni temu przesiadłem się na system macOS High Sierra. Pierwsze co muszę ogarnąć to oczywiście zgrywanie płyt z muzyką do FLAC, czy też WAV.

Kupiłem zewnętrzny napęd Liteon, następnie zabrałem się za instalację programu... no właśnie nie wiem jakiego. Programy typu EZ CD Audio Converter, EAC itp. nie zadziałają na macOS.

Może ktoś z Was koledzy miał podobny problem i poleci mi dobry program do ripowania płytek na jabłku.

Edytowane przez kommel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, kommel napisał:

Sprawdzam XLD, @The Grand Wazoo znasz może konkretne ustawienia żeby wycisnąć jakość na maxa?

Byłbym bardzo wdzięczny za zrzuty ekranu z ustawieniami.

 

Ja używam ustawień "fabrycznych", nic nie zmieniałem, poza lokalizacją folderu dla zrippowanych płyt. Sprawdź może wartość korekcji Twojego napędu, na stronie http://www.accuraterip.com/driveoffsets.htm u mnie XLD automatem wczytał prawidłowe, u Ciebie pewnie też tak będzie. Starsze wersja programu niekoniecznie to robiły. Zakładka CD Rip -> Read Samples offset correction value -> tutaj powinna być podana konkretna wartość dla danego napędu. Jak klikniesz w tą strzałeczkę, to pokaże model napędu i jak jest taki jak Twój, to nawet nie ma co sprawdzać na w/w stronie.

Edytowane przez The Grand Wazoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kommel napisał:

XLD mam prawie ogarnięty, pozostaje kilka kwestii:

 

1.Zrzut ekranu 2018-09-07 o 18.07.31.png

 

 

 

Zrzut ekranu 2018-09-07 o 18.08.46.png

 

O co chodzi z tym Maximum Threads i Ripper mode

 

Maximum Threads to liczba konwersji audio, które XLD wykonuje jednocześnie. Tzn. musi być ta wartość zgodna z ilością rdzeni procesora. Jak masz 2 rdzeniowy to ustawiasz 2. 

 

Wybierz XLD Secure Ripper, w starszych wersjach była chyba tylko dostępna CDParanoia, ale podobno XLD Secure Ripper jest lepszy. 

 

Ja mam tak ustawione:

 

892819094_Zrzutekranu2018-09-07o19_56_01.png.d220bfc48868fd3ea8964066422cca43.png

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności