Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tani amplituner i głośniki pod gramofon i TV


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam gramofon Audio-Technica AT-LP60, który właściwie nie był jeszcze używany, bo nie mam sprzętu pod który mógłbym go podłączyć. Rozglądam się więc za amplitunerem oraz głośnikami, zapewne z drugiej ręki bo w budżecie <600zł

Gramofon byłby użytkowany raczej okazyjnie a na codzień chciałbym aby amplituner + głośniki były podłączone pod TV.

Sam gramofon ma już wbudowany przedwzmacniacz.

Kompletnie nie orientuję się w sprzęcie stacjonarnym i byłbym wdzięczny za porady czego mniej więcej szukać wśród używanych amplitunerów i głośników.

Edytowane przez White Tiger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W taki sposób że nie będziesz miał zniszczonych winyli po kilku sluchaniach i jakoś to będzie brzmiało. Nie wiem po co kupiłeś ten gramofon...dzisiaj na dobry gramofon trzeba wydać ogromną kasę. Z używek da się coś znaleźć fajnego za małe pieniądze.

 

Chociaż z tym zniszczeniem płyt to może przesadziłem ale tak czy inaczej byle każdy gramofon z allegro z wkładką MM nie będzie gorszy. No ale już kupiłeś to kasa stracona bo odsprzedać będzie go raczej ciężko. Dźwięk gramofonu zależy w dużej mierze od wkładki. W tej audiotechnice jest najtańsze co może być. To nie będzie brzmieć fajnie.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem i dziękuję za uwagi. Sam z zasady zanim coś kupię to długo szukam i pytam bardziej doświadczonych aby nie podjąć złej decyzji, ale niestety wpływu na zakup tego gramofonu nie miałem żadnego, jest to gramofon dziewczyny, który otrzymała od kogoś z rodziny w prezencie ponad rok temu. Gramofon leży nieużywany jako, że w mieszkaniu oprócz głośników komputerowych nie mamy zupełnie żadnego stacjonarnego nagłośnienia. Mnie męczy oglądanie TV na głośniczkach wbudowanych w odbiornik, więc zacząłem kombinować nad kupnem jakiegoś amplitunera i głośników, ale chciałbym aby oprócz tego można było podpiąć gramofon i w końcu zacząć go używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, przemyślę to. Ale już abstrahując od gramofonu i jego jakości to jaki zestaw stereo w tym przedziale cenowym polecilibyście pod TV ? Układ pokoju i fakt, że mieszkanie jest wynajmowane nie pozwala mi zbytnio na poprawne umiejscowienie zestawu 5.1 dlatego też tę opcję pominąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności