Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

IFA 2018 nowości SoundMagic


Superata

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
Szybki strzał :) od naszego wysłannika :)

SondMagic zaprezentował:

Nową serie słuchawek E11 /E11C będących rozszerzeniem modeli serii E10.
Lepszy dźwięk, srebrny pleciony kabelek, który znajdziemy w słuchawkach
za 4000PLN. Świetne wykonanie i design.

Model Bluetooth E11BT - z wygodnym pałąkiem do noszenia na szyi oraz
magnesem w kopułkach aby słuchawki trzymały się lewa-prawej. Oczywiście
lepszy dźwięk.

Soundmagic P55 V3 - Wersja V3 modelu P55. Rozrywkowe brzmienie,
funkcjonalność , styl i jakość wykonania.
IMG_2794.jpg

SoundMAGIC HP1000 - Model Hi-FI pretendujący do klasy słuchawek domowych wysokiej
klasy.

 

IMG_2836.JPGIMG_2800.jpgIMG_2802.jpgIMG_2834.JPGIMG_2837.JPG

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Moderator

Dostałem do odsłuchu:

 

HP1000 - to chyba będą moje pierwsze zamknięte słuchawki. Nie wiem na ile maja być wycenione ale okolice 1400/1500 może być rewelacja.

Mocny dociążony dół, uzupełnione przez fajną średnicę i trochę miejscami w niektórych połączeniach ostrawą górę. Mi się to podobało. Jedyne do czego mogę się przyczepić to dwa elementy, wyciszenie nausznic i wąska scena.

Wyciszenie nausznic jest słabe i czasem przez to niskie potrafią zadudnić kartonowo. Scena góra dół bardzo widoczna, ale brakuje jej szerokości. W tej chwili granie jest w zonie wokół głowy dość blisko. Z tym, że nawet w takiej formie dla mnie znacznie lepsze niż NightOwl. - to nie jest ich wersja końcowa jeszcze coś może ulec zmianie, mam nadzieje że na plus. 

 

Vento V3 - wizualnie identyczne. Dźwiękowo prawie też. Troszkę ciemniejsze w barwie, ale nadal nie pozbawione szczegółów. Wokale trochę bardziej podkreślone. Jakby ich cena była bliska 600 PLN nie miałbym lepszych w ofercie. Cena tez nie jest mi jeszcze znana.

 

E11C - klasa, dla mnie najlepsze doki jakie zrobili. Nie są łatwe w wysterowaniu ale jak już dobierzemy im źródło klękajcie narody. Dla mnie graja jak duże zamknięte słuchawki. Bas bardzo dobrze kontrolowany, równa średnica gdzie nic nie wychodzi przed szereg, góra akcentująca co trzeba. Bardzo muzykalnie i audiofilsko.... do czasu, aż nagle bas zejdzie nisko i dostaniecie gęsiej skórki :) nadal kontrolowany i dość szybki. To poziom serii F9 FiiO tylko że bez błędów w strojeniu - nie mylić z Pro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co oni tak dręczą ten co do zasady (konstrukcyjnie i technologicznie) przestarzały model Vento P55...

Przyszłością branży słuchawkowej są słuchawki NC oraz bezprzewodowe (pisałem o tym już dawno temu)

E11 na pewno z chęcią bym posłuchał, nawet z sentymentu do serii doków E, w której E80 są słuchawkami jakie moim zdaniem powinni nade wszystko rozwijać - segment premium doków

Rozumiem, że rozwinęli skrzydła na popularności rozdmuchanej przez WhatHIFI i model E10, ale szkoda, że zaniedbali referencyjny model E80 lub zaniechali wyprodukowanie jakiejś jego podokolorowanej aternatywy, o większej przestrzenności, holografii i ociepleniu

Oby te E11 to nie były takie E50 z drogim kablem... Szkoda, że wzięli się głównie za średniaki zaniedbując segment premium, a przecież na rynku jest zalew średniaków i coraz trudniej się  przebić

Przejrzenie top 50 najpopularniejszych słuchawek na ceneo jest wymowne

https://www.ceneo.pl/Sluchawki;0115-1.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego ":(" ?

a posłuchaj sobie takich Sony WH1000MX2/MX3, Bose QC35, Panasonic HD605N - kapitalnie muzykalne i żywiołowe słuchawki, w których jesteś całkowicie odcięty od otoczenia i zatoopiony w muzykę przy zachowaniu detaliczności i holografii z wyższej półki (oczywiście to jest detaliczność przetworników dynamicznych, a nie mikro armatur)

dobrze zaimplementowane NC intensyfikuje doznania akustyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bose akurat grają dość specyficznie i nie każdemu podpasują. Plus oczywiście nie maja lepszego kodeku niż SBC, czyli te MP3@320 to max jaki obsłużą... Do samolotu/biura - tak, tym bardziej że są cudownie wygodne. Ale do słuchania w domowym zaciszu? meh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" grają dość specyficznie i nie każdemu podpasują " - to można powiedzieć o każdych słuchawkach, bo ludzie różnią się słuchem i preferencjami w zakresie słuchawek i ocen ich brzmienia

 

QC 35 II obsługują też AAC i... kabel

 

ciekawy jestem czy przeszedłbyś blind test 320 vs lossless

 

nie wiem też czym się różni z psychoakustycznego punktu widzenia słuchanie w biurze na NC i w domowy zaciszu, ale może dla Ciebie to jest istotne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, ze jakbym nie przeszedł ślepego testu 64 vs 320, to tez byś uznał, ze 64 wystarczy? :) No i nie po to kupuje się drogie słuchawki z układem DAC i wzmacniaczem w muszli, zeby potem go omijać i słuchać po kablu. 

 

a co do ostatniego - w biurze się pracuje - muzyka to tło. W domu już można się skupić na słuchaniu.

 

Sam czekam, kiedy będę mógł mieć jedne słuchawy do wszystkiego, ale no jeszcze nie teraz. (to pisząc, czekam na dobry dil na 1000XM3 :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słuchasz w trybie aktywnym to nie omijasz

1000XM3 raczej nie będą do wszystkiego, dobre doki też warto mieć

A wracając do tematu, Mp3Store jako dystrybutor SoundMAGICa, powinien dać im feedback w sprawie komfortowych w noszeniu słuchawek z NC klasy premium i tak samo dokanałówek klasy premium - najlepiej ze złączem MMCX - niech spojrzą na FiiO, jak prężnie wzięło się za segment słuchawkowy, jak udoskonalają produkty w reakcji na oczekiwania i krytyczne uwagi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

blueme światowa wyrocznia audio i muzyczny stylista...

Nie znoszę Sony WH1000 od 1 do 3, to samo bose... jedyne słuchawki które nie kaleczą mi uszu to BT20 i to bez względu na cenę. Nie samym kiepskiej jakości basem człowiek żyje. Korzystam z nich zazwyczaj w długich podróżach gdy chce mieć dostęp do rozmów telefonicznych  -  TYLKO. 

Gdy chcę posłuchać muzyki  robię to ze słuchawek które mi odpowiadają. 

Faktem jest, że świat idzie na łatwiznę i urzekł go sposób słuchania bez kabla, streaming, serwisy muzyczne i niestety taka jest przyszłość. Jak firmy odkryją że oprócz basu i bandy małolatów w rurkach sa osoby słuchające średnicy i potrzebują też smaczków górnych rejestrów to wypiję za ich zdrowie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że Ty mnie nie lubisz, ale Twój hejt na 1000XM2/3 najlepiej pokazuje jak jesteś mało reprezentatywny w swoich preferencjach audio. Te słuchawki masowo się sprzedają w segmencie premium i są bardzo dobrze oceniane przez wielu recenzentów na całym świecie (a przecież nie każdy produkt Sony jest zachwalany). Bo w nich nie chodzi o wynaturzoną techniczną perfekcję, tylko o bardzo dobrą rozrywkę i satysfakcję ze słuchania muzyki


Może to zabrzmi brutalnie, ale sukces marek produkujących słuchawki dla masowego odbiorcy opiera się na tym, że nie słuchają oni audiofilii zestrajając te słuchawki = czyli wąskiej grupy osób, które mają specyficzne w większości przejaskrawione, techniczne i nienaturalne wyczucie dźwięku


Gdyby producenci słuchawek HiFi zaczęli słuchać melomanów zamiast audiofili, to by tworzyli świetne słuchawki, które sprzedawałyby się na pniu nawet w sklepach specjalistycznych jak Mp3Store

 

Pokładan nadzieję w FiiO, bo oni słuchają ludzi i wyciągają wnioski i mają już masowe ambicje a nie niszowe, każde kolejne ich słuchawki są coraz lepsze jak na mój gust

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony zabiło wiele genialnych urządzeń ze względu na głosy tzw ogółu. Mam. in. SBH-52 Niestety demokracja to taki debilny ustrój że nawet idioci jak są w większości to niby mają rację. Szkoda :(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności