Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Następca TS-671 500-600zł


SenorAnal

Pytanie

Cześć, 

 

Z racji tego że moje wysłużone 671 się rozleciały poszukuję słuchawek na ich miejsce. Zależy mi na otwartej/pół otwartej konstrukcji i wygodzie użytkowania bo nie raz siedzę i po 10h. Do czego będę ich używał ? Granie w CS GO i Fortnite oraz słuchanie muzyki, słucham wszystkiego, ale przeważa metal i wokal. Oczekiwałbym trochę więcej basu niż wspomniane takstary do których mogę się odnieść. Moja karta dźwiękowa to AIM 808. Do wydania mam 500-600zł, chętnie kupię coś używanego.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
50 minut temu, ALTON napisał:

K701 jako następca ts671? Przecież k701 po ts671 się nie da słuchać :)

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

Możesz rozwinać? Sam mam ts671 i 668b, myślałem nad przesiadką na k702/q701 i bas mod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dla mnie osobiście cała seria od k612 jest niesłuchalna. Potrzebują elektrowni do naprężenia a klasowo nie są lepsze od bardzo udanych ts671. Zamiast k701 grałbym hd600.. nawet nie ma czego porównywać.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

52 minuty temu, ALTON napisał:

nawet nie ma czego porównywać.

Masz rację. Nie ma. Dlatego mam AKG bo Sennki są przeraźliwie nudne. Swoją drogą przy Grado prawie wszystko jest nudne i ugrzecznione. Nie zmienię mojego też zdania, że naturalnym następcą TS-ów jest K701. Miałem co prawda TS niezbyt długo bo strasznie niewygodne dla mnie były. 

Właśnie skończyłem na dziś pykać w Crysis 2 właśnie na 701.

53 minuty temu, ALTON napisał:

Potrzebują elektrowni do naprężenia

Z tą elektrownią to coś takiego, że ktoś gdzieś coś powiedział i to żyje swoim życiem. Owszem. Z telefonu czy kiepskiej integry nie da się ich używać, ale bez przesady z jakimiś elektrowniami.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
 

Z tą elektrownią to coś takiego, że ktoś gdzieś coś powiedział i to żyje swoim życiem. Owszem. Z telefonu czy kiepskiej integry nie da się ich używać, ale bez przesady z jakimiś elektrowniami.

Mnie nie interesuje co ktoś kiedyś powiedział tylko to co przerobiłem na własnym uchu.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No widzisz. Czyli masz inne ucho ode mnie, a i kolega pytający zapewne ma jeszcze inne. A ty dajesz mu kategoryczne rady poparte tylko swoim słuchem. Ja miałem chociaż TS 671 swego czasu.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

no gdzież stawiać k701 i ts-671 w jednym rzędzie...  inne granie i inna przyjemność ze słuchania muzyki :)  (powodzenia siedzieć 10h w k701, to bądź co bądź klasowe słuchawki, ale odpadną Ci albo uszy albo czubek głowy)

Edytowane przez gregdezet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
No widzisz. Czyli masz inne ucho ode mnie, a i kolega pytający zapewne ma jeszcze inne. A ty dajesz mu kategoryczne rady poparte tylko swoim słuchem. Ja miałem chociaż TS 671 swego czasu.
Oczywiście masz po części rację. Gusta są różne i ciężko o nich dyskutować. Niemniej moja opinia nie jest pojedyncza. Oczywiście chciałem także sprostować że również miałem niegdyś ts671. Idąc tokiem forum chciałem przeskoczyć na k701 kilka lat temu. Posłuchałem wszystkich k od 612 701 702 712pro oraz przy okazji q702 itd i ani jedne nie były dla mnie zjadliwe. A z tą elektrownia miałem na myśli np to, że potrzebują o wiele więcej prądu do odpowiedniego grania od np hd600 które wymieniłem wcześniej albo chociaż od większości słuchawek planarnych.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
19 minut temu, gregdezet napisał:

powodzenia siedzieć 10h w k701, to bądź co bądź klasowe słuchawki, ale odpadną Ci albo uszy albo czubek głowy

Przecież to megawygodny sprzęt. 12 godzin. Mówi Ci to coś? :) Oczywiście wersja bez wypustków czy wypustek. TS sprzedałem bo po godzinie miałem dość. Straszny ucisk pod uszami. Gdyby nie to pewnie miałbym je do dzisiaj.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 minut temu, retter napisał:

TS671 są średnicowe i ciemne, ich upgradjem były by hd650 do grania nadaję się to słabo, do słuchania lepiej

 

 

Dokładnie, ewentualnie HD600, a na upartego z serii K7 to K7XX, a w tym budżecie polecę Fidelio X2 lub Beyerdynamic Custom Studio, miło i przyjemnie, i na wielogodzinne maratony. ?

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale hd600 te najnowsze z białymi przegrodami (ciemniejsze).

X2 tak średnio dla mnie mają lekką V a mają być średnicowe.

AKG nie trawię ich sposób budowania sceny z echem ...

 

Custom studio bardzo ciekawe, sam poluje na ten model, ale są  chyba zbyt zamknięte względem ts671

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ciemnawe?....ha, czyli już wiadomo wszystko, only NightHawki Brązowe....zapożycz się, obrabuj bank po sąsiedzku, zób kilka przekrętów...może nerka na sprzedaż i masz Audioquest NightHawk,...ideał w tej cenie, marzenie całego życia....grają jak z innego świata, zero wad gdy chodzi nam o muzykalność...10/10...he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za wszystkie dotychczasowe odpowiedzi, chociaż przyznam szczerze, to wiele mądrzejszy nie jestem. Ile osób tyle pomysłów i opinii :) a najgorsze w tym że ja to całkowicie zdany na was jestem. Próbowałem coś po pracy wczoraj poczytać i poszukać z tego co zaproponowaliście.

 

K701, jak pierwszy post przeczytałem to już miałem na OLX pisać i kupować, ale kolejne posty ostudziły trochę ten zapał i już sam nie wiem.

 

DT990, ktoś by się mógł jeszcze o nich wypowiedzieć ? Przeglądałem sporo tematów i już się z nimi spotkałem jak ktoś polecał. Zachęca też to że można kupić używane za rozsądne pieniądze. 

 

HD600/650, wydaje mi się że trochę nie ten budżet. 600zł tak sobie wyznaczyłem jako górną granicę, gdyby było warto to 700zł bym przemyślał, ale widzę że nawet używanych w tym zakresie nie dostan, a szkoda bo ładne ?padło też stwierdzenie że średnie do grania, a ja to jednak lubię pograć. 

 

Custom Studio i x2 nie doszukałem się recenzji, ktoś coś więcej o nich ?

 

Ogólnie to jeśli o te 10h chodzi to też nie ma co przesadzać. Wiadomo że jest praca i inne obowiązki a taki maraton nie zdarza się codziennie. Nie wiem co mógłbym jeszcze napisać żeby ułatwić wybór, mam doki Vsonic GR07 z których nie jestem ani trochę zadowolony(a naprawdę nie jestem wymagający !), czuję że brakuje im ciepła i takiego trochę funu, są nudne. Co do ts 671, może i innym osobom po nich było by ciężko się na coś przesiąść, ale ze mnie to żaden audiofil a moje drewniane uszy mogą nawet nie poczuć że czegoś brakuje :)

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z dynamików

HD650 ciut po za zasięgiem cenowym i 300ohm

HD600 lampa to ich napęd i 300ohm, mam i jest to ulubiony zestaw ale ma swoje CECHY to wolny relaksujący typ prezentacji muzyki wokal magia, do snu super, do metalu strzał w kolano ... Próbowałem robiłem cuda kable, drewniane kubki itd... Do metalu coś innego i tyle.

NHC grubo po za zasięgiem cenowym

990 jeśli trafisz dobre ale nadal to nie klimat ts671 (pierwszy miałem te słuchawki tu, na moje ryzyko a 990 miałem kilka par na uszach).

Custom studio zbyt mało znany model bo dość nowe,

X2 mają już bardziej cyfrowe soprany niż X1

 

 

He400i lub he4xx czasami zwane hd600 na sterydach, masz niską impedancje wygodę tylko nie są tak wygodne jak hd600,

Są w cenie hd600 ale nie wymagają lampy a do metalu znacznie lepiej się nadają, kupiłem z ciekawości jednak wole magię lamp te lecą dalej.

Wniosek próbuj szukaj kupuj słuchaj ew sprzedaj, znajdziesz swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Io

Naturalnym mega upgradem po ts-671 byłyby audeze lcd2-f :).

A trzymając się blisko ziemi to do karty AIM spróbował bym propozycję Soundman1200, czyli dt- 990. Słyszałem takie połączenie i byłem zadowolony.Tyle, że słuchałem tak muzyki, a nie grałem. Takie połączenie niewątpliwie jest upgradem, chociaż jak na moje ucho nie całkiem w linii prostej. Aczkolwiek osobiście gram na q701 z innym sprzętem.

 

Edytowane przez rezystor
Nowe szczegóły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 1.09.2018 o 17:39, Rafacio napisał:

Z tą elektrownią to coś takiego, że ktoś gdzieś coś powiedział i to żyje swoim życiem.

Dokładnie. K701 to bardzo czułe słuchawki (105 dB SPL/V ); impedancję też mają przeciętną, a ich max moc wejściowa to 0,2W. Ktoś jednak kiedyś pierdnął, że potrzebują prądu i tak poleciało - każdy kto chce być uznany za znawcę powtarza to jak mantrę bez zastanowienia. Miałem je przez 6 lat i wtykałem w różne dziurki, nawet w oteela i to z powodzeniem, a tam jak wiadomo prądu mało, za to 30-50 ohm na wyjściu;). Jeśli chodzi o dopasowanie amplifikacji, to raczej nie trzeba się martwić o ampery, moc itd. tylko o styl i charakter.

Co do kontynuacji zabawy w audio, to k701/q701/k702 z basmodem i odpowiednim rekablem są trochę podobne do taksów, nie tną na pewno uszu (q701 nawet sztoki mogą być) i jakościowo są wyraźnie/słyszalnie lepsze od ts-671 (które mi się akurat podobają, zwłaszcza jak pomyślę o ich cenie). Tylko czy jest sens duć w tę samą/podobną mańkę? Jak zmieniać, to i charakter - spróbować innego spojrzenia na reprodukcję dźwięku. Z klasyków to wspomniane dt990pro (ale te france różnie grają w zależności od lat produkcji).

Grado z serii prestige też nie są drogie (używki 225e pewnie zmieszczą się w budżecie, a od 225e grado już grajo, że ho ho - bardzo ciekawie, pięułknie, wciągająco, dobrze imitują realizm i w przeciwieństwie do starszych (czyli bez e), nie masakrują już tak zniekształceniami. Musieć słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No w tych Q701 coś jest, mam od paru dni na posłuchanie i jak najbardziej da się ich słuchać. Nawet nie odczuwam potrzeby zrobienia im basmoda, w przeciwieństwie do K701 które miałem parę lat temu.
Co do napędzenia to jednak trochę mocy potrzebują, żeby fajnie zagrać. Nie mówię głośno, bo do tego potrzeba mniej, choć na pewno więcej niż w przypadku słuchawek 32 ohm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
21 minutes ago, audionanik said:

Dokładnie. K701 to bardzo czułe słuchawki (105 dB SPL/V ); impedancję też mają przeciętną, a ich max moc wejściowa to 0,2W. Ktoś jednak kiedyś pierdnął, że potrzebują prądu i tak poleciało - każdy kto chce być uznany za znawcę powtarza to jak mantrę bez zastanowienia. Miałem je przez 6 lat i wtykałem w różne dziurki, nawet w oteela i to z powodzeniem, a tam jak wiadomo prądu mało, za to 30-50 ohm na wyjściu;). Jeśli chodzi o dopasowanie amplifikacji, to raczej nie trzeba się martwić o ampery, moc itd. tylko o styl i charakter.

Co do kontynuacji zabawy w audio, to k701/q701/k702 z basmodem i odpowiednim rekablem są trochę podobne do taksów, nie tną na pewno uszu (q701 nawet sztoki mogą być) i jakościowo są wyraźnie/słyszalnie lepsze od ts-671 (które mi się akurat podobają, zwłaszcza jak pomyślę o ich cenie). Tylko czy jest sens duć w tę samą/podobną mańkę? Jak zmieniać, to i charakter - spróbować innego spojrzenia na reprodukcję dźwięku. Z klasyków to wspomniane dt990pro (ale te france różnie grają w zależności od lat produkcji).

Grado z serii prestige też nie są drogie (używki 225e pewnie zmieszczą się w budżecie, a od 225e grado już grajo, że ho ho - bardzo ciekawie, pięułknie, wciągająco, dobrze imitują realizm i w przeciwieństwie do starszych (czyli bez e), nie masakrują już tak zniekształceniami. Musieć słuchać.

IMO to różna szkoła grania, basu z K702/1 nie uświadczy się w Grado 225e, w takstarach też go nie "widziałem". Średnica to co innego i tu K.. są słabsze od Grado. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności