Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Słuchawki otwarte do 2k


adr31

Rekomendowane odpowiedzi

2 minutes ago, adr31 said:

Słuchaweczek jeszcze posłucham, a jakie wzmacniacze słuchawkowe stacjonarne (nie przenosne) polecacie do słuchawek otwartych? Wspomnial ktos o aune s6

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

To zależy czego oczekujesz. Czy równości, czy basu, czy podkoloryzowania średnicy czy co ;]

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaweczek jeszcze posłucham, a jakie wzmacniacze słuchawkowe stacjonarne (nie przenosne) polecacie do słuchawek otwartych? Wspomnial ktos o aune s6

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

No myslałem ze lubię bas, bardzo podoba mi się brzmienie bowersow p7, bangow h6, ale jak usłyszalem nighthowki to serio glowa mnie bolała po 10 sek
Najlepiej jak jest wyrazny i punktowy ale nie taki, ktory zaslania cale pasmo

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

No myslałem ze lubię bas, bardzo podoba mi się brzmienie bowersow p7, bangow h6, ale jak usłyszalem nighthowki to serio glowa mnie bolała po 10 sek

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 1k to pewnie dałoby rade kupić Aune T1, NuForce Icon HDP, Aune X1S. Musisz celować w zintegrowane jeśli nie masz DAC'a, a te modele są osłuchane przez wielu i dość często polecane w tych kwotach. Sam jestem ciekaw tego Icona HDP, ale to chyba już tylko używany można kupić (nic w tym złego, sęk w tym, że nie posłuchasz w sklepie).


Z tym basem to pewnie tobie chodzi o taki już 'audiofiliski', czyli równy, nisko schodzący (tzn. że słychać niższe zakresy - tzw. subbass, którego w tańszych słuchawkach praktycznie nie ma), szczegółowy oraz niedominujący przekazu. Ja mam bardzo podobne zapędy. Powinneś więc raczej wybrać słuchawki dość równe/neutralne z lekkim naciskiem na średnice. Podobnie z dac/ampem, skłaniałbym się pomiędzy Aune X1S a Icon HDP właśnie. Tutaj możesz o obydwu poczytać: https://www.audiofanatyk.pl/polecane-daci-i-karty-dzwiekowe/

 

Swoją drogą jeśli już słuchawki byłyby w miare neutralne to Aune T1 też da radę (zapominam, o tej granicy cenowej do 1k tutaj). Nie dość, że napędzi praktycznie każde słuchawy (moje He-560 na 1/3 skali potencjometru grają już wystarczająco głośno) to jeszcze możesz dopasować sobie dźwięk wymieniając lampę, a wiele do niego wchodzi. Ja mam przykładowo tę stokową wymienioną na GE Gray Plate O Getter 6GM8, co zwiększyło holografię oraz scenę. Wszystko zależy od tego co tobie bardziej podpasuje ;)

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz na czym słuchać to zdecydowanie najpierw znajdź i kup swoje słuchawki.

Jasne że dobry amp i DAC pomogą wybrać słuchawki ale też mogą faworyzować określone modele. O ile wiesz czego szukasz spoko jak nie to sobie raczej zaszkodzisz.

 

To w takim razie musisz wybadać jak chcesz aby grały pozostałe pasma czyli średnica i soprany.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
On 9/1/2018 at 8:25 AM, adr31 said:

 

Do tej pory słuchalem tylko i wyłącznie konstrukcji zamkniętych. Mam u siebie b&o h6 i b&w p7. Z dokow vsonic gr07be i gr07x. Brzmienie tych słuchawek odpowiada mi najbardziej. Niedawno nabylem zestaw stereo (rotel ra06 i dynaudio 2/7) i chcę spróbować słuchawek otwartych. W planach mam zakup wzmaka słuch stacjonarnego. Jakie otwarte konstrukcje warto wziąć pod uwagę? Poki co moim faworytem jest Sennheiser hd660s.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Sorry, że odkopuję kotleta, ale jestem ciekaw co tu się w końcu kupiło i czy w ogóle się udało? :D

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności