Skocz do zawartości

AKG K712


Cyryl77

Rekomendowane odpowiedzi

Jak lubisz bluesa, to imo K712. SR60 są mega anemiczne na basie. Tam go w zasadzie nie ma. To samo z metalem i rockiem. Imo do tych gatunków nie nadadzą się słuchawki, w których nie ma w ogóle basu. K712 są dobrze zbalansowane. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K712 bardzo dobry wybór. Są o wiele bardziej muzykalne od K701 i łatwiej o tor do nich. Jeżeli basu za mało to bass moda można zawsze zrobić :). Jeżeli chodzi o wzmak to np coś od Aune/IFI się sprawdzi na pewno.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Saiya-jin napisał:

SR60 są mega anemiczne na basie. Tam go w zasadzie nie ma

???

2 godziny temu, Pawel_PK napisał:

K712 bardzo dobry wybór. Są o wiele bardziej muzykalne od K701 i łatwiej o tor do nich.

Co to oznacza bardziej muzykalne??? Zawsze mnie to zastanawia. A drugie: O co chodzi ci z tym torem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę K701 to brak basu  ?Lubię naturalny dźwięk basu nie podbity ale nie chciałbym też słuchawek które mają w tej kwestii braki .Rafacio Dac który masz w opisie  Korg DS_DAC _100m wystarczy  do K701 czy masz jeszcze inny  ?Odpowiedzi ze sklepów jakie otrzymałem:) Akg k712 to trudne słuchawki i Yamaha nie da sobie rady z nimi aby zagrały pełnią swoich możliwości. Z doświadczenia mogę powiedzieć iż Akg kXXX potrzebują porządnego wzmacniacza i bardzo dobrze brzmią z Atollem HD120 ale to jest już cena 3500zł.Teraz 2 sklep odpowiedz o wzmacniacz do K701 .Polecam HEED CANAMP II koszt ok 1500 zł brutto/sztuka.

Edytowane przez Cyryl77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze zaproponował QK701...najlepszy kompromis, basu ile trzeba a przyjemniejsze i bardziej uniwersalne muzycznie od K701.

Tylko widzę że cena nadal wysoka za nie jest ,to jednak K701 lepszy wybór, w tej cenie jak dla mnie nie mają konkurencji na rynku wśród otwartych.

https://www.ceneo.pl/596424;10024-0v.htm

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie ma już wypustek. To było dawno, jeszcze za czasów produkcji w Austrii. Chyba, że ktoś ma jakieś leżaki magazynowe. Albo podróby.

Chociaż w sumie teraz kiedy AKG to tylko znaczek to c..j wie.

Trochę prywaty. Jak chcesz kupić to nieużywane używki możesz kupić ode mnie. Bez wypustek.

Godzinę temu, Cyryl77 napisał:

Akg k712 to trudne słuchawki i Yamaha nie da sobie rady z nimi aby zagrały pełnią swoich możliwości. Z doświadczenia mogę powiedzieć iż Akg kXXX potrzebują porządnego wzmacniacza i bardzo dobrze brzmią z Atollem HD120 ale to jest już cena 3500zł.Teraz 2 sklep odpowiedz o wzmacniacz do K701 .Polecam HEED CANAMP II koszt ok 1500 zł brutto/sztuka.

Może od razu jakiś za 15000 ? Korg gra z nimi akurat jako tako (choć Korg gra tak pięknie, że da się z tym żyć bez wzmaka dodatkowego), ale z  O2 dodtakowo jest zupełnie wystarczająco. Te słuchawki mają moc maks 200mW tylko co przy impedancji 62 omy powoduje, że każdy nie popsuty na etapie projektu wzmacniacz daje sobie dobrze radę. 

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pawel_PK napisał:

K712 bardzo dobry wybór. Są o wiele bardziej muzykalne od K701 i łatwiej o tor do nich. Jeżeli basu za mało to bass moda można zawsze zrobić :). Jeżeli chodzi o wzmak to np coś od Aune/IFI się sprawdzi na pewno.

 

Popieram. K701/702 to anemia na basie, a jak masz jasną dziurkę we wzmaku to dodatkowo będzie za jasno. 712 są bardziej uniwersalne i przyjemniejsze w odbiorze ale nadal szczegółowe i z bdb sceną.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie przykładowo basu jest w sam raz. Niektórym ciężko pojąć, że dla jednych słuchaczy coś jest anemią, a dla innych nie jest. 712 to taki model który chyba miał przypodobać się młodzieży.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym, że to słuchawki dla bassheadów - bo dla kogo wtedy są takie dt-150? K712 są po prostu dobrze zbalansowane. Ani dla bassheadów, ani dla rycerzy jedi podążających Jasną Stroną Mocy. K712 są dla wielbicieli równowagi w muzyce. W jazzie, bluesie, rocku - tam są przecież wiolonczele, stopy, bębny... Jak tego słuchać na czymś, co ma braki w dolnym paśmie?

Edytowane przez Saiya-jin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie miałeś bardzo dobry pomyśł by kupić i K701 i SR60. Tyle,że polecam SR 60 używane bez literek.

22 godziny temu, Saiya-jin napisał:

a Grado w ogóle nie lubiłem (SR-60) i od razu odesłałem do sklepu. Już nie mówiąc o wygodzie...

Przecież wygodzie nic zarzucić nie można. to po prostu słuchawki nauszne. Chyba, że jako takie nie odpowiadają. Nacisk można regulować.

Jeszcze lepszy pomysł to weź jak najwyższe Grado i słuchaj muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Słuchawki otwarte Beyerdynamic DT 990 Edition (32 Ohm) jakie różnice są miedzy K701 czy K712 czy rzeczywiście grają mocno V i nie są tak szczegółowe jak AKG i ogólnie to gorsze słuchawki i nie ma co porównywać  ,czy jednak sprawdziły by się w cięższych gatunkach muzycznych ?

Edytowane przez Cyryl77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ty rozkminiasz. Nie masz możliwości posłuchać? Pytasz i pytasz i będziesz miał cały czas odpowiedzi zwolenników takich czy innych słuchawek i nadal będziesz pytał. Idź posłuchaj czegoś. Albo kup przez neta, posłuchaj i oddaj ( nie popieram tej taktyki), a nie pytasz i pytasz, a i tak nadal nic nie wiesz. Ale ułatwię ci życie i napiszę tak Grado nawet z takiego ****a gra ******ście.

IMG_20180904_233953_resized_20180904_114214252[3600].jpg

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam i uważam że robię słusznie kto lepiej mi doradzi niż ludzie którzy słyszeli większość słuchawek na rynku i mają porównanie z różnymi wzmacniaczami itd .Ja nawet jak bym wybrał się na wycieczkę do innego miasta to wszystkich modeli nie przesłucham tak samo nie mam gwarancji że zagrają dane słuchawki pełnią swoich możliwości bo nie będą wygrzane a i źródło może być nie takie jak powinno .Pozostaje kwestia słuchu który był katowany słabej jakości słuchawkami z basem i niczym więcej :)więc nawet sam sobie zaufać nie mogę tak od razu :)Rafacio Ty akurat rozkminianie odradzasz a znaleźć Cię można prawie w każdym temacie na forum :)Przecież to takie ciekawe że na pewno nie przestanę pytać a przygodę ze słuchawkami właśnie zaczynam na poważnie .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdybyś posłuchał kilka różnych od siebie par to wiedzielibyśmy co Ci się podoba i co mniej więcej polecać, taki punkt zaczepienia... A tak będziesz błądził jak dziecko we mgle, jak sam widzisz te same słuchawki przez różne osoby są różnie odbierane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Cyryl77 napisał:

Autor miał szmelc a nie słuchawki kupowałem byle co do gier nawet polecane bardzo hyperx cloud czy ISK HD 9999 miałem też kilka basowych z super marketu typu panasonic itd  wszystkie te słuchawki są dla mnie słabe :)

 

Z tych co wymieniłeś , miałem do czynienia jedynie z hyperX cloud i akurat nie uważałbym ich za słabe. Dość równie grające słuchawki jak na moje ucho.Tyle że nawet one potrzebują minimum wysterowania by pokazały swoją klasę, bo z dziurki pc grają poprawnie, co i tak dużo w dobie przebasowionych  słuchawek. Co najwyżej można im zarzucić granie midbasem, więc mogło brakować wybrzmienia tego najniższego basu. 

A ta ich słabość na czym polegała? Jesteś w stanie określić to? 

Próbuję ustalić , jesli to możliwe , Twoje preferencje i z jakiej stajni słuchawki by Ci przypasowały.

Edytowane przez rezystor
uczególnienie wypowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak szczegółowości tak mi się wydaje nie znam się na tych opisach brzmienia itd chciałbym słyszeć każde cyknięcie talerzy w perkusji czy dokładnie gitarę basową ale nie tak żeby słuchawki ogólnie grały basem :)Chciałbym słyszeć poszczególne instrumenty a nie że wszystko zlewa się w całość i brzmi tak jakoś bez wyrazu czyli dennie :)Chciałbym żeby gitara brzmiała jak gitara a bębny jak bębny a nie jak karton :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest celnie doradzać autorytatywnym tonem znawcy, zwłaszcza jeśli ma się świadomość że diabeł tkwi w szczegółach, synergii sprzętowej i preferencjach/gustach, słuchanej muzyki , właściwościach indywidualnych słuchu.

Jedynie co mógłbym polecić, to :

1.kupić tanio niesfatygowane używki polecanych  w tym wątku modeli, są one lepsze od słuchanych przez ciebie, pozostaje jedynie problem ich odpowiedniego mocowego wysterowania, który mógłby rozwiązać wybór słuchawek niewymagających tego, jak np.philips fidelio x2 , lub po prostu użycie tego wzmacniacza, który masz.

2. wyprawa do odpowiedniego sklepu w celu przesłuchania modeli z kilku szkół grania

3. ujawnić swoje miejsce zamieszkania, może ktoś z użytkowników forum będzie tak miły że pozwoli na przesłuchanie swojej kolekcji, w każdym razie ja zapraszam do mnie(Sosnowiec)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cyryl77 napisał:

Brak szczegółowości tak mi się wydaje nie znam się na tych opisach brzmienia itd chciałbym słyszeć każde cyknięcie talerzy w perkusji czy dokładnie gitarę basową ale nie tak żeby słuchawki ogólnie grały basem :)Chciałbym słyszeć poszczególne instrumenty a nie że wszystko zlewa się w całość i brzmi tak jakoś bez wyrazu czyli dennie :)Chciałbym żeby gitara brzmiała jak gitara a bębny jak bębny a nie jak karton :) 

To bierz K712pro....najlepiej używane bo taniej sporo....choć ja wolę K701 od nich, bo scena większa sporo, średnica bliżej a bas i tak jest ok.

Kup wreszcie te K701 za te 520zł co Ci podesłałem, nie da się nie sparzyć w tym hobby, myślisz że doradzą Ci idealne rozwiązanie i będziesz miał ideał na uszach za grosze?

Każdy by tak chciał, to droga przez męczarnie, ciągłe potykanie się i szukanie raju....nie ma końca droga audiofila do raju muzycznego...he,he.

Ale masz to szczęście że masz cynk że K701 dla Ciebie w tym momencie są the best ...co z tym zrobisz ...zależy od Ciebie...?

Ja wydałem na słuchawki tyle że miałbym teraz nowy samochód dobrej klasy...a nie mam nic.

K701 poznałem na końcu niemal drogi muzycznej, miałem słuchawki za 14tys zł...a mimo to byłem pod wrażeniem K701...za śmieszne 500zł...tak że...pomyśl!

Edytowane przez Soundman1200
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem właśnie K712 pro https://www.musicexpress.pl/pl/product/7611,akg-k-712-pro-referencyjne-sluchawki-otwarte-62ohm?RCF ART 710 bo obawiam się że marudziłbym na brak basu w k701 wybrałem bezpieczniejsza opcję :) a słuchawki są w dobrej cenie  .Teraz dopiero się zacznie szukanie wzmacniacza do nich :)Dzięki za pomoc i poproszę o poradę o wzmacniacz który podłącze do PC czy amplitunera Yamahy który sprawdzi się z tymi słuchawkami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Cyryl77 napisał:

Zamówiłem właśnie K712 pro

Dobra decyzja. Sam byłem bliski ich kupienia, długo słuchałem ich w sklepie i byłem pod wrażeniem.... tylko ja osobiście nie lubię padów welurowych, wole skórę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności