Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

SC 808 , opampy


Alucardoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

3 lata temu kupiłem słuchawki ath m50x i tak do tej pory grają sobie na integrze (wiem jak to wygląda) ale od dłuższego czasu się przymierzałem do kupna karty dźwiękowej i tak padło na sc 808, postaram się wyłapać ją na jakimś allegro czy olx, chyba że ktoś z forumowiczów chce sprzedać. Teraz mam tylko kilka pytań, bo wychodzi na to że nie wiem co i jak. Chciałbym kupić opampy do niej, i gdzie kupujecie je najczęściej ? Ebay ? Oraz czy pod te słuchawki coś polecicie ? Wiem że był o tym temat, ale może ktoś ma akurat taki zestaw ath m50 i sc 808.

Głównie do oglądania filmów, czasami do słuchania muzyki raczej instrumentalna/rock i tego typu

Pozdrawiam i przepraszam za tak błahe pytania. 

Edytowane przez Alucardoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opampy brałem z Allegro od SoundPlus svarog2 MARKG_2006 recoill75 merlin_64 AUDEN_PL nigdy nie miałem żadnych problemów. Z dobraniem do SC808 nie pomogę jednak :) Ogólnie warto wziąć jakieś Musesy, raczej nie zawodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Alucardoo napisał:

czym się różni LME 49720 a LME 49710 ? rozumiem że nie mogę użyć tego 49710 zamiast 49720 ?

LME49710 to tzw. opamp pojedynczy, a LME49720 to dual czyli to dwa 49710 w jednym. Chyba dobrze to ująłem? Może bardziej doświadczeni koledzy się wypowiedzą. Nie są zamienne. Jeżeli posiadasz dwa 49710, to możesz je umieścić w "przejściówce" i wtedy zastąpić nimi jednego 49720.

Edytowane przez slawsim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie Audeos też możesz kupić opampy (m.in LME 49720, ale strona pokazuje chwilowy brak ). Także te dyskretne od Bursona i SIL.
Jeśli jest problem z dostępnością LME 49720, wziąłbym te NE5532, ale od Texas Instruments (nie NJM. JRC, PHILIPS) i Musesa 8820. Warto je mieć w kolekcji. Audiofanatyk widzę, że również poleca takie zestawienie 2x NE5532D + MUSES8820. Potem jeśli się spodoba można pobawić się w droższe rzeczy tj. Muses01, Muses02 i te o konstrukcji dyskretnej.

Opki to dual op-ampy (więc trzeba brać takie, signle wyłącznie w przejściówkach parowane po 2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności