Skocz do zawartości
  • 0

700zł Słuchawki Nauszne.


Dominik79

Pytanie

Siema, z góry przepraszam jeżeli piszę w złym dziale, ale mam kilka pytań.

Otóż... Potrzebuje kupić sprzętu do słuchania muzyki, lecz ilość produktów, które oferuje nam rynek jest bardzo duża i nie ukrywam - trochę się w tym gubię.

W domu nie posiadam żadnego "profesjonalnego sprzętu". Jedynie (oczywiście) telefon, laptop i parę słuchawek za "parę złotych".

Jeżeli chodzi o budżet, jestem w stanie wydać ok 700 zł. Może to być mniej, lecz jeżeli będzie się opłacało dołożyć parę stówek - dołożę. 

Słuchawki nauszne, a nawet lepiej wokółuszne, mogą być słuchawki i otwarte i zamknięte, chyba najlepiej jak będą półotwarte. Słucham muzyki głownie w domu.

Ale dochodząc do meritum - co wybrać.

1. Słuchawki w cenie ok. 600-700 zł podłączone bezpośrednio do telefonu. (np. Fidelio x2, Beyer'y DT990 32)

2. Odtwarzacz za ok. 500zł + Słuchawki za podobną kwotę. A może tańszy odtwarzacz, droższe słuchawki? I czy w ogóle mając telefon jako odtwarzacz, kupić np. wzmacniacz do telefonu niżej wspomniany? Ma to rację bytu?

3. Wzmacniacz (wpadł mi w oko model Fiio e18, który podłącze do telefonu) + Słuchawki.

 

Co oferuje dany wariant? Jakie mam korzyści z lepszego odtwarzacza, a jakie ze wzmacniacza? Gdzie będzie najlepsza jakość dźwięku? Czy słuchawek np. Beyerdynamic DT990 250 mogę użyć wtedy gdy mam lepszy odtwarzacz, czy po prostu wzmacniacz?

 

Może te pytania mogą się wydać dla niektórych głupie, ale odpowiedzi na nie mogą mi bardzo pomóc i z góry dziękuje za każdą z nich.

 

 

 

Edytowane przez Dominik79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
14 minut temu, jouhou napisał:

Spytałbym jakie brzmienie preferujesz, ale na początku zabawy w audio bywa ciężko z określeniem tego. Więc inaczej: do jakiej muzyki?

Słucham muzyki z każdego gatunku więc najlepiej, aby było bardzo uniwersalnie. Preferuje duża scenę i nie wiem czy dobrze określę - ciepłe (takie nie jaskrawe) brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności