Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki nauszne/wokółuszne stacjonarne +/- 500zł


Abc57

Pytanie

Cześć, niestety nie posiadam w domu żadnego sprzętu do odtwarzania muzyki, żadnego wzmacniacza...

Pozostaje tylko telefon xiaomi, laptop dell.

Szukam słuchawek, które oferują jak najlepszą jakość dźwięku. Głównie do słuchania w domu.

Wygoda jest sprawą również mile widzianą, natomiast wygląd, rozmiar, kable, etc. praktycznie nie istotną.

Słucham muzyki z każdego gatunku, więc mile widziana tzw. "elastyczność".

Fajnie aby bas był lekko podkreślony - lecz nie jest to konieczność. Po prostu takie słuchawki bardzo uniwersalne, z których się nie rozczaruje... ?

Jesteś w stanie polecić jakieś słuchawki w okolicach 500zł? Czy warto kupić jakiś odtwarzacz, wzmacniacz?

Słuchawki, które w jakiś sposób wpadły w oko:

- ISK HD9999 (ok. 300zł) - warto?

- Focal Listen (ok. 500zł)

- Beyerdynamic DT990 (tu już koszt trochę większy) lecz do telefonu to chyba tylko wersja 32 Ohm.

- Może jakieś AKG, ATH?

 

Z góry dzięki za wszystkie porady :)

 

Edytowane przez Abc57
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Tak to te, mam je 2,5 roku i bardzo je lubię. Inni co kupili też je chwalą

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jak na jakości ci zależy to bierz z amazon.de Musical Fidelity MF100 za ok 45 euro. Przyoszczędzisz parę groszy a z jakości nie będziesz rozczarowany. Zaoszczędzone pieniądze plus 100 dołożyć i masz do kompletu Shanling M0 i duet wyśmienity

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 minut temu, Jaro54 napisał:

jak na jakości ci zależy to bierz z amazon.de Musical Fidelity MF100 za ok 45 euro. Przyoszczędzisz parę groszy a z jakości nie będziesz rozczarowany. Zaoszczędzone pieniądze plus 100 dołożyć i masz do kompletu Shanling M0 i duet wyśmienity

Chodzi o te słuchawki? (zdjęcie niżej)

 

6 minut temu, chico99 napisał:

Właśnie z ciekawości podłączyłem i słucham X2 na moim xiaomi note4.

Jest całkiem przyzwoicie.

Na allegro nowe są w okolicach 800 zł, idzie gdzieś urwać taniej? 

dojcze.png

x2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale fidelio x2 są otwarte i nie wiadomo czy będą pasować otwarte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fakt, jeśli konieczna jest izolacja to fidelio, jako otwarte, nie wchodzą w grę.

Jeśli nie jest to istotne, to odwdzięczą się świetną przestrzenią, sceną ...

18 minut temu, Abc57 napisał:

Na allegro nowe są w okolicach 800 zł, idzie gdzieś urwać taniej?

 

Musisz się na nie zaczaić i je upolować he, he.

Na allegro były jeszcze niedawno za 600,00.

Sprawdzaj też w naszym sklepiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Są jeszcze (ale z Chin lub używane) BossHiFi B8 za 60-70 dolarów, też zacne słuchawki Na bazarku forumowym były a są też Takstar Pro 80. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

I jak je będziesz słuchał w głośnym otoczeniu to może być słabo. Piszę "może" bo ich nie znam, a czasem lepiej spisują się mniej skuteczne słuchawki, ale lepiej wytlumione od bardziej skutecznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, SSling napisał:

SoundMagic HP151 na xkom z kodem promocyjnym za 399 zł.

 

3 godziny temu, chico99 napisał:

 

Mają dość niską skuteczność, smartfon może ich nie napędzić odpowiednio.

 

Mam HP100 na tym samym driverze i wszystkie smartfony jakie mam/miałem dają radę. Może nie jest to 100% ich możliwości, ale na pewno nie ma tragedii.

Tutaj masz HP150 już zmodowane za 200zł http://forum.mp3store.pl/topic/151237-s-soundmagic-hp150-by-perul/?tab=comments#comment-1512697 

Imo kiler cena/jakość, wystarczy tylko do nich dokupić kabel jack-jack. Jedyne co je przebija w tym budżecie to BossHiFi B8 także zmodowane (trochę twardszy bas mają).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Perul napisał:

 

Mam HP100 na tym samym driverze i wszystkie smartfony jakie mam/miałem dają radę. Może nie jest to 100% ich możliwości, ale na pewno nie ma tragedii.

Tutaj masz HP150 już zmodowane za 200zł http://forum.mp3store.pl/topic/151237-s-soundmagic-hp150-by-perul/?tab=comments#comment-1512697 

Imo kiler cena/jakość, wystarczy tylko do nich dokupić kabel jack-jack. Jedyne co je przebija w tym budżecie to BossHiFi B8 także zmodowane (trochę twardszy bas mają).

 

Jeszcze półtora roku temu jak pamiętam modowane HP100/150 to był jeden z najlepszych, jak nie najlepszy zakup w cenie do 1000zł :) I fakt, słuchawki są mega, a stockowe HP150 mogą im co najwyżej pięty lizać, bo Perul poczynił z nimi odrobinę swojej magii. Linkowany egzemplarz jest mój a sprzedaję tylko dlatego, że od pół roku po prostu się kurzą. Zresztą, widać dlaczego po mojej sygnaturze, gdzie mam swój sprzęt wypisany.

 

Jak byś miał pytania, wal od razu na PW i powiem co i jak, gdybyś był zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki, za wszystie odpowiedzi. Mam jeszcze 1 pytanie, a raczej 1 opcje do rozważenia - zakup Shanling m0 + słuchawki. Spotkałem się z wieloma pozytywnymi opiniami na temat Shanling'a m0, m1... Pytanie brzmi czy taki odtwarzacz komponuje się z wszystkimi słuchawkami podobnie, czy może zna ktoś jakiś "magiczne połączenia"? I oczywiście czy warto kupić taki odtwarzacz, w czym on pomaga, jak przesłać na niego pliki mp3 (albo inne jakieś bezstratne formaty). Ile utworów pomieści, jak dokładnie dziala aptx, czy mogę z telefonu przesyłać przez bluetooth do Shanling'a, a z Shanling'a do słuchawek. Przepraszam za takie pytania, ale będę bardzo ucieczony każdą próbą pomocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
22 godziny temu, SSling napisał:

SoundMagic HP151 na xkom z kodem promocyjnym za 399 zł.

 

Możesz podać ten kod?? Nigdzie go nie widzę..  akurat sztuka jest na miejscu koło mojej pracy więc chętnie dzisiaj bym ją łyknął. Miałem kiedyś HP150, słuchałem właśnie tylko na smartfonie i uwielbiałem te słuchawki za scenę, separację i basior. Były na gorącym strzale za 399zł jakiś czas temu ale się spóźniłem.

 

OK napisałem do X-kom i mam:

kod: "szkola"

https://inspiracje.x-kom.pl/powrot-do-szkoly?s=hp151

Edytowane przez Matsunami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Matsunami napisał:

 

Możesz podać ten kod?? Nigdzie go nie widzę..  akurat sztuka jest na miejscu koło mojej pracy więc chętnie dzisiaj bym ją łyknął. Miałem kiedyś HP150, słuchałem właśnie tylko na smartfonie i uwielbiałem te słuchawki za scenę, separację i basior. Były na gorącym strzale za 399zł jakiś czas temu ale się spóźniłem.

 

OK napisałem do X-kom i mam:

kod: "szkola"

https://inspiracje.x-kom.pl/powrot-do-szkoly?s=hp151

 

@Vaiet ma, w komisie,  za połowę ceny, HP150 i o połowę lepszy dźwięk, po modzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, chico99 napisał:

 

@Vaiet ma, w komisie,  za połowę ceny, HP150 i o połowę lepszy dźwięk, po modzie.

Już nie ma ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności