Skocz do zawartości
  • 0

Dokanałowe w stylu Fidelio X2


Luk@s

Pytanie

 

Ostatnio czuję się dość spełniony w audio. Mam Fidelio X2, które niemal w 100% trafiają w mój gust (trochę więcej najniższego basu by się przydało tylko) oraz Focal Listen, które jak na zamknięte również dają dużo frajdy ze słuchania. Brakuje mi jednak dobrych dokanałówek. Mam Carbo Tenore, są akceptowalne, ale to nie ta liga. No i jeszcze UE700, ale za mało funu.

 

Czego oczekuję:

- dźwięk nie może wyciekać na zewnątrz - to dla mnie ważniejsze niż izolacja, chociaż jedno z drugim się raczej wiąże, w sumie mogły by to być również nauszne/wokółuszne zamknięte, ale w dokach znacznie łatwiej o minimalne wyciekanie

- brzmienie w stylu X2/Listen

- scena - jestem scenolubem, musi być ogromna (oczywiście jak na dokanałowe)

Co nieco więcej o brzmieniu jakie lubię można poczytać tutaj: http://forum.mp3store.pl/topic/149010-dt990-pro-i-focal-listen-mnie-już-nie-cieszą/

 

Słuchawki mają grać w 90% z iPada Air 2 i bardzo rzadko z Galaxy S8.

 

Myślałem o Final E3000 (ale przeraża mnie awaryjność), RHA MA750 oraz Aune E1, ale nie wiem czy to dobry kierunek. Może macie lepsze propozycje? Mogą być z zagranicy.

 

Budżet max okolice 500-600zł, ale miło będzie mniej, to nie będą słuchawki do regularnych odsłuchów, raczej takie dopełnienie do używania kiedy nie mogę słuchać Philipsów ani Focali.

 

 

 

Edytowane przez Luk@s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mam X2. Nawet Perul je zaczarował i zrobił balans plus kabelek. Świetne słuchawki.

Jeśli chodzi o radę. To ciężki temat. Też szukałem czegoś podobnego.

Spróbuj fidelio S1, jeszcze lepiej S2. Scena w nich całkiem niezła.

E3000, mam zamówione, dostanę na początku tygodnia, to dam znać jak jest tam z basem i ze sceną

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

chico99 - czekam na relację z E3000. Wydają się być obiecujące, zwłaszcza scena, na której mi tak zależy.

@Mayster - dziękuję za propozycję. Zakup będzie w połowie września, jeśli będę zainteresowany Aune, to na pewno się zgłoszę.

 

Tymczasem czekam na inne propozycje default_smile.png

 

 

 

 

Edytowane przez Luk@s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 minut temu, Luk@s napisał:

chico99 - czekam na relację z E3000. Wydają się być obiecujące, zwłaszcza scena, na której mi tak zależy.

 

No obiecałem przecież.:D

Myślę, że przyjdą jutro, najpóźniej w środę. Trza jeszcze dynamika rozruszać min. 50h, choć są sugestie 100-150h ... he, he

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ze swojej strony polecę Fiio FH5, wiem, że znacząco przekraczają budżet, ale słuchawki są tak dobre, że spokojnie mogą zastąpić pełnowymiarowe. Co więcej, śmiem twierdzić, że są lepsze/uniwersalniejsze od Fidelio X2 i większości słuchawek, których do tej pory słuchałem, dla mnie ideał ?.

 

Tylko jedno zastrzeżenie odnośnie ergonomii, radzę sprawdzić przed zakupem, czy nie ma problemu ze złapaniem seala

(mój przypadek ?), bo dokanałówki są traktowane, jako produkt higieniczny i nie podlegają zwrotowi. 

 

 

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Posłuchałem sobie na spokojnie bez emocji (żeby nie szukać na siłę powodu do zakupu czegoś nowego) Carbo Tenore. Wnioski są następujące. Barwa mi się bardzo podoba, trochę góra zbyt hmm cyfrowa, lekko szorsta, ale jakoś bardzo mi to nie przeszkadza. Scena nawet głęboka, ale słychać jednak granie w głowie, brakuje szerokości. Chyba powinienem sobie darować szukanie dokanałowych, ewentualnie coś wentylowanego. Tylko wtedy będzie dźwięk wyciekał :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Też o tym myślałem. I jeszcze jedno. Nie mogę mieć słuchawek typu Carbo Tenore. Każde takie słuchawki wypadają mi z prawego ucha. Od kilku lat mam problem z prawym kanałem usznym. Nawet biflange mi się ledwo trzymają. Za to AKG dołączone do SGS8 siedzą w uchu ok. Chyba tylko takie dokanałówki mogę mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, LuQi napisał:

@Luk@s to ja mam propozycję, zamów sobie KZ ZSR i posłuchaj z ciekawości ;) Coś czuję, że mogły by Ci spasować, a i kasy byś trochę zaoszczędził :) 

 

Dobrze gada. To doki, które warto mieć i kosztują grosze. Też do nich czasem wracam, żeby złapać perspektywę przy porównaniach bezpośrednich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Luk@s napisał:

Naprawdę nikt nie ma żadnych propozycji? Upraszczam :) Nie muszą grać jak X2, ale scena musi być możliwie największa i ma być coś pomiędzy funowym graniem a analitycznością.

Final E3000 tez będą Ci wypadać?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, Luk@s napisał:

Naprawdę nikt nie ma żadnych propozycji? Upraszczam :) Nie muszą grać jak X2, ale scena musi być możliwie największa i ma być coś pomiędzy funowym graniem a analitycznością.

 

E3000 po 60h.

Muzykalne otwarte brzmienie, z solidnie wypełnionym i dociążonym dołem. Złagodzona góra.

Bardzo dobra scena na szerokość. Fajna holografia.

To nie jest brzmienie X2, NH raczej. I potraktuj to jako komplement E3000.

Myślę, że potrzebują więcej wygrzewania. W tej chwili bas trochę oblewa średnicę. Ale po 20h było gorzej w tej kwestii. Więc idzie ku lepszemu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@jd1210 niestety obawiam się, że tak. Chyba musi być tulejka pod kątem i obudowa trzymająca się przy uchu (głupio to opisałem, ale zapewne wiecie o co chodzi).

@chico99 dzięki! Jak wyżej chyba nie ma sensu niestety dla mnie pakować się w Finale. Swoją drogą nie mów mi o NH, bo jeszcze się na nie skuszę :D

 

PS. Bardzo dużo czytałem i myślałem o:

Fiio F5 - podobno super scena, ale sonicznie to raczej niska półka.

Fiio F9 - chyba zbyt łagodne brzmienie.

Fiio FH1 - opinie na temat sceny są podzielone.

RHA MA750 - może one?

I dużo rożnych chi-fi, gdzie trudno ocenić co są warte i nie mam cierpliwości czekać aż dotrą.

 

Mogą też być zamknięte nauszne/wokółuszne, ale raczej trudno o to, żeby dźwięk tak mało wyciekał jak przy dokanałowych (w Focal Listen wycieka za bardzo).

Edytowane przez Luk@s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z chińskich zaproponuję UiiSii CM5 (L), kosztują jeszcze mniej niż ZSR a mi podobają się bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 godzin temu, chico99 napisał:

 

Masz jakiegoś linka z ceną poniżej ZSR?

Ja kupowałem tutaj https://www.gearbest.com/earbud-headphones/pp_1133766.html?wid=1433363

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Skoczyłem dzisiaj na odsłuchy z nadzieją, że coś kupię :)

 

Audioquest Nightowl (wraz z DF Red) - oj mają coś w sobie, co za scena, takie gładkie, łagodne brzmienie, ale dźwięk okropnie z nich wycieka. W tej sytuacji może lepiej NH kupić, ale nie mieli, więc mogę tylko spekulować jak grają.

ATH MSR7 - dla mnie są świetne. Powinny być hitem forum, dziwię się, że tak nie jest. Tylko nie wiem czy warto je kupować mając Focal Listen.

KZ ZS6 - tragedia, loudness do bólu.

KZ ZST - lepiej niż ZS6, ale słabo.

Fiio F9 - nie grały źle, ale nie urzekły mnie, trudno mi to opisać, ale po prostu grają przeciętnie jak dla mnie.

Fiio FH1 - zdecydowanie najlepsze z dokanałowych, które słyszałem, ale niestety nadal czuć, że to nie są „pełnowymiarowe” słuchawki. Mam tylko wrażenie, że dynamik troszkę przysłania armaturę, której średnicę i wysokie bardzo lubię.

Wszystkie odsłuchy na iPad Air 2 (oprócz Nightowl).

 

Podsumowując:

1. Może by warto Fidelio X2 zmienić na Audioquest.

2. Chyba w tej cenie żadne dokanałowe mnie nie urzekają.

3. Myślę o MSR7, niby portable, a grają lepiej niż niejedna zamknięta pełnowymiarowa konstrukcja.

 

Chyba, że na podstawie powyższych odsłuchów, coś Wam przyjdzie do głowy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No i wracam ze sklepu z FH1. Takie dokanałowe DT990 Pro. Oczywiście nie taka scena, ale fajne są. Ale jak dla mnie tylko tipsy przezroczysto - czerwone. Na czarnych słuchawki grają bardziej równo, ale brakuje mi wysokich tonów, a co gorsza scena się zamyka. Aż się przestraszyłem co ja kupiłem i myślałem, że w sklepie je źle odsłuchałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pozwolę sobie odświeżyć wątek :) Fiio FH1 dałem żonie. Wymagania podobne czyli jak największa scena, brzmienie myślę, że w stylu U (ogólnie blizej funu niż analityczności ale bez przesady), tym razem budżet max 1100-1200zł.

Wszystko wskazuje na to, że najlepszym wyborem będą FLC8s, ale może się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

1. 8n mają szerszą i bardziej napowietrzoną scenę niż 8s.

2. Obie pary grają raczej równo niż funowo - mi FLC cholernie siedzą i naprawdę bardzo je lubię, ale jako funowe bym ich nie określił nawet na filtrach z podbitym basem - to dalej jest dosyć równe, szybkie, dobre techniczne granie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ciężka sprawa. Pytanie czy by mi pasowało. Basotłuków nie lubię, ale bezbasowia też nie. Myślałem też po prostu o FH5. FH1 chwilami mnie bardziej cieszyły niż pełnowymiarowe słuchawki, więc ich rozwinięcie byłoby super. Nie wiem tylko czy FH5 są rozwinięciem FH1, czy to zupełnie inne granie.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

FH5 bardzo dobre (o ile się krótką tulejkę przeskoczy), ale flc8 dużo bardziej klasowo grają. Nie jest to absolutnie bezbasowie - dla mnie to świetny balans między muzykalnością a wyciąganiem detali i analizą. Jak masz okazję, to polecam przesłuchać, wg mnie naprawdę bardzo ciekawe doki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności