Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Jakie słuchawki do Huawei Mate 10 lite?


f7kok

Pytanie

Witam.

Mam taki problem, że posiadam Huawei Mate 10 lite i na słuchawkach fabrycznych dźwięk jest piskliwy, nie mięsisty i brakuje mu głębi i ciepła, wcześniej miałem Lenovo C2 budżetowy smartfon a grał o wiele lepiej bo miał bezpośredni i ciepły dźwięk z głębią. Zamówiłem słuchawki KZ ZST do Mate 10 lite tylko czy to dobry wybór, dużo pozytywnych opini słyszałem o tych słuchawkach ale czy będą dobre do Mate 10 lite czy coś innego kupić w tej cenie, zależy mi żeby dźwięk był bezpośredni i mięsisty oraz w miare ciepły a nie taki pozbawiony życia? Podobno też w niskiej cenie dobre są słuchawki dokanałowe Panasonic RP-HJE 125, czy one były by lepszym wyborem od KZ ZST skoro są ciepłe i mają złagodzoną góre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
32 minuty temu, f7kok napisał:

Witam.

Mam taki problem, że posiadam Huawei Mate 10 lite i na słuchawkach fabrycznych dźwięk jest piskliwy, nie mięsisty i brakuje mu głębi i ciepła, wcześniej miałem Lenovo C2 budżetowy smartfon a grał o wiele lepiej bo miał bezpośredni i ciepły dźwięk z głębią. Zamówiłem słuchawki KZ ZST do Mate 10 lite tylko czy to dobry wybór, dużo pozytywnych opini słyszałem o tych słuchawkach ale czy będą dobre do Mate 10 lite czy coś innego kupić w tej cenie, zależy mi żeby dźwięk był bezpośredni i mięsisty oraz w miare ciepły a nie taki pozbawiony życia? Podobno też w niskiej cenie dobre są słuchawki dokanałowe Panasonic RP-HJE 125, czy one były by lepszym wyborem od KZ ZST skoro są ciepłe i mają złagodzoną góre?

 

Nic, na razie, nie kombinuj, jak już ZST kupiłeś. Przyjdą, podłączysz i zobaczysz jak zagrają. Te KZ-y nie są takie najgorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A tak wogule to może to wina serwisu strumiejącego, używam tidala, w internecie wszędzie pisze, że jakość jest na takim samym poziomie jak inne serwisy strumieniujące ale gdzieś wyczytałem, że na telefonie tidal korzysta z jakiegoś kodeka 92 kb/s więc to chyba nie jest mp3 320 kB/w. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, f7kok napisał:

Jakie do nich nakładki kupić bo podobno KZ ZST mają kiepskie, lepsze pianki czy gumki, najlepiej bym kupił pianki i gumki i wypróbował tylko czy da sie kupić w miare dobre w sklepie stacjonarnym w krakowie najlepiej w jakimś saturnie?

 

Jak dostaniesz z oryginalnymi tipsmi KZ, to mogą ci przypasować. Jak nie to spiral dotsy. Ja ich używam praktycznie do wszystkich doków które mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 godzin temu, f7kok napisał:

A tak wogule to może to wina serwisu strumiejącego, używam tidala, w internecie wszędzie pisze, że jakość jest na takim samym poziomie jak inne serwisy strumieniujące ale gdzieś wyczytałem, że na telefonie tidal korzysta z jakiegoś kodeka 92 kb/s więc to chyba nie jest mp3 320 kB/w. 

24 bity/92 kHz to duuuużo lepiej niż mp3 320 kbps. Płyta CD ma 16 bit/44,1 kHz 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Jaro54 napisał:

24 bity/92 kHz to duuuużo lepiej niż mp3 320 kbps. Płyta CD ma 16 bit/44,1 kHz 

Opcja Premium gwarantuje przeglądarkową oraz desktopową jakość muzyki w standardzie mp3 przy wykorzystaniu kodeka AAC 320 kb/s oraz 96 kb/s w przypadku wersji mobilnej. Wykorzystanie niższej wartości ma zagwarantować szybsze ładowanie się utworów oraz mniejsze zużycie pakietu internetowego.

 

Takie coś pisze na tabletowo.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale ja mówię o wersji hifi czyli flac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dużo zależy od realizacji są utwory które jako mp3 są sluchalne a już w wyższych rozdzielczościach wychodzą wszystkie niedoróbki, ale dobrze zrealizowany utwór na pewno będzie lepiej brzmiał z jak najwyższą rozdzielczością. Jak masz premium, to by dobrze brzmiało to ściągaj do trybu offline wtedy dostaniesz mp3 320 kbps 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, jd1210 napisał:

KZ ZST?

 

Tak.

Już włożyłem kabel jest chyba ok. Tylko pewnie bede musiał kupić pianki bo na moje uszy to żadne sylikony nie działaja nawet w innych rozmiarach. Poza tym podobno te w zestawie sa lipne to prawda? 

 

A to normalne, że mikrofon nie ma żadnego przycisku, jak mam odbierać połączenia przez kabel? 

Edytowane przez f7kok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Acha sorry, mikrofon ma przycisk, nie zauważyłem. 

 

Co do dźwieku to napisze tak, telefon huawei mate 10 lite, dźwiek jest bez głebi, pozbawiony życia, moje pchełki od lenovo C2 grały dużo lepiej, instrumenty są bez miesa, góra sztuczna a bas taki sam jak w pchełkach, jak docisne słuchawki to jest go wiecej ale jest pusty w środku. Jak myślicie czy tak graja te słuchawki czy to wina źródła, z moimi pchełkami od lenovo C2 było po prostu świetnie... Kupie te pianki może to coś pomoże, dodam, że jak kiedyś kupiłem ep-630 to też sylikony mi nie pasowały do uszu widocznie takie mam uszy i dźwięk był tak samo bez życia, czy dopasowanie też wpływa na średnice i góre czy tylko na bas? 

21 minut temu, jd1210 napisał:

Silikony w KZ nie są najlepsze, to fakt. Sam używałem innych, które odkrywały cały przetwornik. 

Rozumiem że comply foam beda ok? Wersja z najwiekszym tłumieniem, chyba T. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zauważyłem jeszcze że kz zst są bardzo jasne w stosunku do pchełek od lenovo c2, ale te pchełki maja wiecej głebi, dzwiek jest pełniejszy i miesisty a kz zst sa takie bez miesa i głebi, czy tak graja te słuchawki po podobno wszyscy sie nimi zachwycaja i mówia że nawet jest świetna separacja a ja w porównaniu do pchełek różnicy nie widze, no może wokal jest nieco lepszy w kz zst no i bas jak sie dopasuje sylikony ale reszta lipa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Muszą trochę porać i koniecznie trzeba dopasować silikony lub jak wolisz pianki. Na pewno dobrze podłączyłeś kabelki, L - R?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 minut temu, jd1210 napisał:

Muszą trochę porać i koniecznie trzeba dopasować silikony lub jak wolisz pianki. Na pewno dobrze podłączyłeś kabelki, L - R?

Chyba tak, podłączałek według rysunku na opakowaniu, z tego co wiem to tylko kabelki sa podpisane L - R tak? A może spróbować podłączyć na odwrót, stanie się coś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zamieniłem kabelki i jest to samo chyba. Ale wydaje mi sie że to nie ma znaczenia czy się podłączy kabel do jednej słuchawki lub do drugiej bo i tak na rysunku wychodzi tak samo. A czy to ma znaczenie jak sie podłączy jeden kabel do jednej słuchawki i na odwrót, ja nie widze różnicy? 

 

Strasznie jasne są, meczy ten dźwięk.

Edytowane przez f7kok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak sylikony od kz zst pasowały rozmiar M to pianki comply foam też mam kupić M? 

 

Wpadłem też na taki pomysł żeby kupić Koss the plug zamiast pianek i oprócz pianek bede miał też słuchawki, cena ta sama chyba i są tam trzy rozmiary chyba, co o tym myślicie? 

Edytowane przez f7kok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

MH1 niedostępne? Są na allegro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale na ceneo nie ma ofert, a czy jak sie kupuje na allegro nowe to wysyłaja do paczkomatów? 

 

Zależy mi na pieknej srednicy, ciepłej i nie meczacej tak jak na kz zst, dynamika żeby była oraz najlepiej całe pasmo żeby grało, no i żeby bas nie dudnił, góra jak najbardziej naturalna ale najważniejsza średnica. Dźwiek ma być bliski, konkretny i mocny a nie jakiś aksamitny lub oddalony. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności