Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Hidizs AP 80


Scipio Africanus

Rekomendowane odpowiedzi

mało u nas chyba popularna firma, Hidizs ruszyła z kampanią na ich kolejny odtwarzacz AP 80

 

 

jak widać M0 fajnie namieszał i kolejny  producent chcę stworzyc małego grajka :) co mnie osobiście bardzo Cieszy 

na stronie cena jak na razie to 115$ 

 

%255BUNSET%255D

 

ja się obawiam jednak obsługi dotykowej takiego maleństwa .. 

 

 

aaa no i ma uber ficzer :) - krokomierz :)

Edytowane przez Scipio Africanus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Mayster napisał:

Hidizs już miał swoje próby wejścia na nasz rynek od dłuższego czasu, ale został zjedzony przez Shanlinga. Poza tym podejście firmy do wielu kwestii było... śmieszne, więc 'nie pykło'

 

Dokładnie.

Mam AP60 II. Miałem też okazję porównać go z M1. M1 gra wyraźnie lepiej. M0 też może się czuć pewnie, nowy Hidizs mu raczej nie zagrozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gourney napisał:

Tja, swego czasu czekałem na polską premierę ap200, ale poczytałem opinie użytkowników, że to nie działa, tamto szwankuje, to podziękowałem. A i dźwiękowo podobno jest tylko dobrze...

czyli ładnie wglądają a gorzej grają ... szkoda :( bo takie AP 60 II prezentuje się cenowo przyzwoicie, 

ten AP80 też przynajmniej na razie (poźniej niby 159$ co już go pozycjonuje trochę wyżej niż M0)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hidizs'owi udał się tylko Sonata DAC Cable. Miałem wątpliwą przyjemność korzystać z AP60 1. generacji. Nie ma to, jak kłamać prosto z pudełka, że jest aptX, jak go wcale nie ma. ;) Kiedy zadałem pytanie na ich FB, otrzymałem dość lakoniczną odpowiedź, że Jeszcze nie ma wsparcia aptX. To nie jest poważne podejście.

Ogólnie rzecz biorąc, 1 generacja AP60 wydaje się być niedopracowanym produktem, który finalnie miał prezentować poziom 2. generacji. Jeśli przywoła się jeszcze afery z niewysyłaniem (sic!) produktów do wspierających na kickstarterze... Dziękuję, postoję i będę cieszyć się Shanlingiem. ^_^

 

Zainteresowanych tematem braku aptX'a w grajkach AP60, odsyłam do poniższych linków, w których opisuję całą procedurę odkrycia "problemu":

https://www.head-fi.org/threads/hidizs-ap60.820595/page-51#post-14376747

https://www.head-fi.org/threads/hidizs-ap60ii-youngest-in-hires-family-but-worth-every-cent.870223/page-12#post-14377165

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niektórzy twierdzą, że jest nawet lepszy od Shanlinga M2s, więc tym bardziej od Waszej ulubionej "zerówki":
https://www.youtube.com/watch?v=kVuN27izzT8

 

Osobiście nie miałem okazji go słyszeć, ale może jednak Hidizs zasługuje na jeszcze jedną szansę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, FireBird napisał:

Niektórzy twierdzą, że jest nawet lepszy od Shanlinga M2s, więc tym bardziej od Waszej ulubionej "zerówki":
https://www.youtube.com/watch?v=kVuN27izzT8

 

Osobiście nie miałem okazji go słyszeć, ale może jednak Hidizs zasługuje na jeszcze jedną szansę.

Widzisz w M0 obsługa wszelakich kodeków jest bezproblemowa. Na dzień dzisiejszy wszystkie szanujące się kodeki bezproblemowo obsługuje. Jakość dźwięku jest też na wysokim poziomie 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, FireBird napisał:

Niektórzy twierdzą, że jest nawet lepszy od Shanlinga M2s, więc tym bardziej od Waszej ulubionej "zerówki":
https://www.youtube.com/watch?v=kVuN27izzT8

 

Osobiście nie miałem okazji go słyszeć, ale może jednak Hidizs zasługuje na jeszcze jedną szansę.

 

Większość pierwszych recenzji Hidizsa jest kupiona i widzą to wszyscy z kilometra (Hidizs ogólnie z uczciwością różnie stał do tej pory, więc...). Wiedzą, że mają problem z M0, stąd też tylko dziwnym trafem on przewija się w tych 'recenzjach' i stąd też magiczna promocja na 109 (MSRP M0). Muszą jakoś sobie radzić z kręcemiem hype tego Kickstartera, bo już kilka razy podpadli ludziom i robią co mogę :D

 

Wypadałoby ściągnać 1 szt. AP80 i podesłać np Inszemu do porównania, ale podejrzewam, że większość już wie co w trawie piszczy z Hidizsem ?

Edytowane przez Mayster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mayster napisał:

 

Większość pierwszych recenzji Hidizsa jest kupiona i widzą to wszyscy z kilometra (Hidizs ogólnie z uczciwością różnie stał do tej pory, więc...). Wiedzą, że mają problem z M0, stąd też tylko dziwnym trafem on przewija się w tych 'recenzjach' i stąd też magiczna promocja na 109 (MSRP M0).

 

Wypadałoby ściągnać 1 szt. AP80 i podesłać np Inszemu do porównania, ale podejrzewam, że większość już wie co w trawie piszczy z Hidizsem ?

 

U tego recenzenta większość DAPów jest "really good, smooth sounding, lots of details" itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AP60 był całkiem fajny dźwiękowo (choć to było jeszcze przed Shanlingami), ale położyli go użytkowo. Pytanie czy wyciągają jakiekolwiek wnioski?

Jeśli jednak muszą uciekać się do kupczenia recenzjami, to chyba jednak nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mayster - Porta Fi wydawał się raczej wiarygodny, ale może jednak jest tak, jak piszesz. @Gourney - możliwe, że akurat trafiłeś tylko na recenzje dobrych DAPów i stąd zbliżone werdykty. Ja nie mam takiego wrażenia, a jeśli coś jest niejasne w materiale, to dosyć chętnie odpowiada na wszelkie pytania i wątpliwości w komentarzach - również, wydaję mi się, obiektywnie. Ale zawsze trzeba być czujnym, więc po części się z Wami zgadzam.

W dniu 10.09.2018 o 21:44, Mayster napisał:

Wypadałoby ściągnać 1 szt. AP80 i podesłać np Inszemu do porównania

 

A no :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak tam, ktoś się skusił aby ściągnąć AP80 z dalekiego wschodu? Na head-fi wszyscy chwalą, w recenzji na headfonics również https://headfonics.com/2018/08/hidizs-ap80-review/ . Niby gra lepiej od M0, przy tym większa bateria, ekran i przyciski na boku ale nadal nie ma LDAC, ponoć w trakcie certyfikacji. Szukam czegoś ciekawego bo mój M0 jest taki filigranowy, że poszedł razem ze spodniami do prania jakiś czas temu :(.

Edytowane przez Damix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

Mój pierwszy wpis.

Jestem posiadaczem AP80 od wczoraj jak na razie pod wrażeniem. Zakupiony na ali za 539,24 zł . Do porównania mam jedynie OLYMPUS 2 i słuchawki FIIO FH1 i AKG 612 PRO (zbyt dużego doświadczenia w testowaniu nie mam) . Mieści się jak widać w pudełku FH1. Postaram się napisać coś więcej jak się oswoję i znajdę więcej czasu.

IMG_20190404_133850.jpg

IMG_20190404_134322.jpg

IMG_20190404_143047.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności