Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Diss na Tidala


soulreaver

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowałem założyć ten temat ponieważ chciałbym się dowiedzieć czy to ja nie potrafię korzystać z serwisu Tidal czy może jest on tak ograniczony że nie da się w nim wyszukiwać utworów według kryterium gatunku muzycznego. Jeżeli temat jest w złym dziale to proszę o przeniesienie do właściwego (nie wiedziałem gdzie to umieścić). Przechodzę od razu do rzeczy. Chciałbym po ciężkim dniu w pracy włączyć aplikację, wyszukać interesujący gatunek muzyczny (Ambient, Chillout, Deep House) i słuchać. Niestety nie potrafię tego zrobić. W aplikacji w zakładce "Eksploruj" jest co prawda lista "Gatunki + Nastroje" ale nie ma na niej wspomnianych przeze mnie gatunków. Wybierając pozycję "Relaks" pojawia się dosłownie klika playlist... O co chodzi? To już jest cały zasób muzyki relaksacyjnej Tidala? Po drugie te playlisty są najczęściej miksem Chillout, Jazz i jakiś bliżej nie znanych mi komercyjnych gniotów. Taka muzyka mnie wkurza a nie uspokaja. Oczywiście znając artystów mógłbym sobie ich wyszukać dodać do swojej playlisty. Tyle tylko że dopiero poznaję te gatunki i nie znam wielu artystów, chciałbym poznać więcej... Myślałem że na tym ma polegać zaleta aplikacji streamingowych? Jeżeli nie to ja nie widzę żadnej zalety. Na próbę zrobiłem jedną playlistę, namęczyłem się trochę bo miała mi starczyć chociaż na miesiąc słuchania. Niestety po kilku dniach zauważyłem że nie są odtwarzane niektóre utwory. Sprawdzam na ekranie... Tytuł wyszarzony, po kliknięciu pojawia się komunikat ""Wytwórnia nie udostępnia tego utworu do streamingu". No comment.

 

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od niedawna robię taki myk; najpierw odpalam utwór który w 100% odpowiada moim preferencjom w danej chwili (najlepiej jakiś dobrze znany), a potem klikam w 3kropki wybieram "radio utworu" .

Wtedy wybrane przez Tidala utwory w 90% mi odpowiadają :).

 

Co do znikających (wyszarzonych) utworów, to niestety też mocno nad tym ubolewam.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, donpedro1979 napisał:

Moim zdaniem Tidal jest słaby jeśli chodzi o granie właśnie po gatunkach czy utworów podobnych do już słuchanego.

Spotify jest w tym zdecydowanie lepsze

 

Tu bym się zgodził z tą opinią, tyle że na tle Deezera. Generanie Tidal nie wypada najlepiej, jeśli chodzi o algorytmu uczenia się naszych preferencji i propozycji na ich podstawie. Konkurencyjne serwisy realizują to jednak lepiej. Takie są moje odczucia. Na Deezerze odkryłem sporo więcej muzyki, która spasowała pod mój gust, a którą zaproponował mi program.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Tu bym się zgodził z tą opinią, tyle że na tle Deezera. Generanie Tidal nie wypada najlepiej, jeśli chodzi o algorytmu uczenia się naszych preferencji i propozycji na ich podstawie. Konkurencyjne serwisy realizują to jednak lepiej. Takie są moje odczucia. Na Deezerze odkryłem sporo więcej muzyki, która spasowała pod mój gust, a którą zaproponował mi program.
Rzeczywiście Deezer też się szybko 'uczy' Może nawet szybciej niż Spotify tzn po krótszym czasie używania miałem więcej takich bardzo trafnych propozycji, mało z kategorii WTF ;)

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Deezer, to niedawno mocno mnie rozbawił, gdzie ładnie pod moje preferencje wciągnął Katatonię, Lacunę Coil, Vivaldiego itp. po czym ni stąd ni zowąd zaczyna lecieć Britney Spears.

Nie mam jej utworów w ulubionych, nie mam podobnych do niej wykonawców, a jednak serwis stwierdził, że świetnie pasuje w metalowo-klasyczny klimat :D 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2018 o 09:14, Perul napisał:

Ja od niedawna robię taki myk; najpierw odpalam utwór który w 100% odpowiada moim preferencjom w danej chwili (najlepiej jakiś dobrze znany), a potem klikam w 3kropki wybieram "radio utworu" .

Wtedy wybrane przez Tidala utwory w 90% mi odpowiadają :).

 

Co do znikających (wyszarzonych) utworów, to niestety też mocno nad tym ubolewam.

 

Dzięki. Przetestowałem wczoraj to "radio utworu". Generalnie to mogłoby być jakieś rozwiązanie gdyby działało prawidłowo. Niestety utwory się co chwilę powtarzają. Powiedzmy że tworzę radio na podstawie utworu: Delerium - Silence Tiesto's In Search Of Sunrise Radio Edit. Playlista wygląda następująco:

 

1. Delerium - Silence Tiesto's In Search Of Sunrise Radio Edit

2. Energy 52 - Cafe Del Mar Three 'N' One Radio Edit

3.Rui Da Silva - Touch Me

4. Oceanlab - Satellite

5. Delerium - Silence [DJ Tiesto's In Search Of Sunrise Edit] <-- to już było na pozycji 1.

6. Energy 52 - Cafe Del Mar (Three N One Radio Edit) <-- to już było na pozycji 2.

itd. kilka utworów powtarza się w nieskończoność.

 

Wygląda na to jeżeli nazwa tytuł utworu różni się chociażby jednym znakiem to jest traktowany przez program jako inny utwór. No sorry ale nawet taki niedzielny programista jak ja  jest w stanie napisać lepszy algorytm który będzie unikał dubli, wystarczy do tego analiza samej nazwy pliku :). 

 

Dostałem tego Tidala za darmo ale widzę że niestety nie jest wart ani grosza więcej :D. Czy inne serwisy radzą sobie lepiej z dublami na playlistach?

 

 

 

 

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności