Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dac z preampem i wzm.słuchawkowym.Który kupić ?


krzys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Noszę się z zakupem takiego combo.Będzie to grało z końcówką mocy i kolumienkami Rls Callisto III a słuchawki to Beyerdynamic DT 880 600 Ohm.

Do wyboru jest Marantz HD-DAC1,Pioneer U-05,Audiolab M-Dac i Questyle CMA400i.

Który według was daję najbardziej zróżnicowane w miarę naturalne i szczegółowe brzmienie ? Obecny dac to M2Tech Hiface Dac i chciałbym go godnie zastąpić czymś lepszym.Dodam jeszcze,że wzmak słuchawkowy to Lehmann Rhinelander.

Edytowane przez krzys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Nie masz możliwości wypożyczenia i porównania?

Marantz i Pioneer raczej słabe tyle że znane. Audiolaba nie słuchałem osobiście, ale mam klienta, który sprzedał go, a kupił u mnie IFI Nano Black więc pewnie tez kolorowo nie jest. 

O Questylle się nie wypowiem bo go sprzedaję, jednak jest wiele osób które maja go na naszym forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,zabardzo nie mam.Chyba,że ze sklepu jak by była tragedia to zwrócić i wziąść inny.

Z początku byłem nastawiony na Marantza bo ma wejście analogowe i mógłbym podpiąć do niego zlampizowany cd.Niby jest neutralny,nawet kawał porządnego brzmienia jak piszą w recenzjach a nawet postach,a można też przeczytać ,że to taki średniak nawet Aune s6 gra lepiej od niego.

Pionieer niby tez dobry,Japońska szkoła grania,czysty,krytaliczny,wierne brzmienie a jednak niby taki sobie,wychudzony dzwięk.Taki Questyle go zamiata.

O Ifi Nano czy Micro też czytałem,własciwie skreśliłem te urządzenia dosyć szybko.Podobno granie takie bardziej efektowne,nie potrzebuje też wbudowanego akumulatora i ludzie narzekali na potencjometr.

Zaciekawił mnie też Audiolab ale niestety widzę,że nie macie w ofercie.

Questyle  CMA400i ,boję się,że będzie za mało góry i ogólnie bardziej misiowato niż na M2Tech Hiface Dac,Chociaż po klasie urządzenia spodziewałbym się większej rozdzielczośći od Hiface.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę combosów przerobiłem a więc...

 

Miałem Marantza i Que, słuchałem Audiolaba. Najrówniejszy i najbardziej neutralny będzie Marantz, nie jest słaby, ma świetną funkcjonalność i jest mocny. Questyle również świetny, ale to jest podkolorowany dźwięk, chyba nie tego szukasz. Audiolab poprawny, nic szczególnego to bardziej DAC niż wzmacniacz.

 

Ogólnie Marantza można dostać w dobrej cenie, widziałem używki w okolicach 1500 zł. Z tej 3 najbardziej mi pasuje do oczekiwań, ale sprawdziłbym jeszcze właśnie Aune S6. Słuchałem go i grał tak jak chcesz a przy tym bardzo dobrze jakościowo. Chyba nawet lepiej od Marantza, ale tego miałem z 2 lata temu więc się nie podejmę porównania.

 

Zamiast CMA400i weź pod uwagę 600i, gra równiej, z lepszą sceną i już tak nie koloruje, bardzo klasowe, gładkie i opanowane brzmienie z detalem.

 

Słuchałem jeszcze combo TEAC'a, ale to już jest typowy studyjniak, bardzo liniowy i szczegółowy. Mi się nie podobał.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam.

Tak,wybrałem Pioneer U-05.Tego mi brakowało w M2tech HiFace Dac,ostrości gitar,precyzyjnych wysokich tonów,reszta jest też ok.Gra rzeczowo,trochę surowo.Podłączam do niego Beyerdynamic DT880 600 Ohm.Świetna rozdzielczość,drive gitar i wykop perkusji,średnica raczej słucha nie ma się co czarować.Kupiłem i tak został.Z klonem naima i rls callisto III też jest dobrze.Na tym raczej poprzestane na dłuższy czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności