Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shanling M5s


Seler666

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Binambik napisał:

Powiem tak, po flagowcu to oczekiwałbym by miał taką samą funkcjonalność jak inne flagowce.

Standardem we flagowcach jest android - system którego wielkim admiratorem nie jestem - który daje możliwości streamu(o ile pozwala na to także hardware).

Skoro takie są fakty to ciesząc się, że nowe dziecko shanlinga korzysta z ich systemu (w M0 się sprawdza) to oczekuję, że we flagowcu zaproponują mi rozwiązanie kompletne a nie jakąś protezę z użyciem telefonu.

Nie planowałem zakupu 3ciego odtwarzacza w najbliższym czasie ale jedno wiem - nie kupię go tym bardziej jeśli nie da dostępu do wzmiankowanych opcji streamu.

Na head-fi pisza o zaimplementowaniu Tidala w swoim OS, niestety tylko online. Dobre i to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszą...FiiO też pisało o implementacji aptx w X3 MKII...

Poczekamy zobaczymy.

Jeśli Tidal online będzie bez udziału telefonu to będzie to sprzęt wart rozważenia (przy rozsądnej cenie ale tutaj akurat jestem spokojny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Binambik napisał:

Powiem tak, po flagowcu to oczekiwałbym by miał taką samą funkcjonalność jak inne flagowce.

Standardem we flagowcach jest android - system którego wielkim admiratorem nie jestem - który daje możliwości streamu(o ile pozwala na to także hardware).

Skoro takie są fakty to ciesząc się, że nowe dziecko shanlinga korzysta z ich systemu (w M0 się sprawdza) to oczekuję, że we flagowcu zaproponują mi rozwiązanie kompletne a nie jakąś protezę z użyciem telefonu.

Nie planowałem zakupu 3ciego odtwarzacza w najbliższym czasie ale jedno wiem - nie kupię go tym bardziej jeśli nie da dostępu do wzmiankowanych opcji streamu.

 

Flagowiec flagowcem - Shanling to raczej niższy przedział cenowy. Poza tym przy ich rozsądnym wycenianiu szczerze wątpię, że jakakolwiek marka w tej samej cenie wypuści coś o choćby zbliżonej jakości, ale ze streamingiem ;)

 

2 godziny temu, Binambik napisał:

Piszą...FiiO też pisało o implementacji aptx w X3 MKII...

Poczekamy zobaczymy.

Jeśli Tidal online będzie bez udziału telefonu to będzie to sprzęt wart rozważenia (przy rozsądnej cenie ale tutaj akurat jestem spokojny)

 

Tyle, że nie chwalą na lewo i prawo, że będzie, a mówią, że może się uda. Każdy kupujący M5s raczej powinien założyć wobec tego, że go nie będzie i najwyżej się miło zaskoczyć, a nie kupić i wyczekiwać na streaming.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełniejsza specyfikacja M5s - robi się coraz ciekawiej ?:

 

3.2 inch touch screen

Fully balanced audio circuit
2x New AKM AK4493EQ DAC
2x OPA1612 + 2X AD8397

Copper shielding of audio circuit

Support Hi-Res files up to 32/768 & DSD256

Two way Bluetooth with LDAC/AAC, 
Bluetooth aptX (only as transmitter)

Wi-Fi supporting DLNA, Airplay & OTA update

Bi-directional USB type-C, serving as USB DAC & Transport

MTouch system 2.0

16 hours playback in single ended, 9 hours balanced

3.5 mm jack single ended & 2.5 mm jack balanced 

Technical specification:

Dimension 117mm x 59mm x 16mm
Weight 178g
Battery 3400 mAH

No Build in memory
Protected single Micro SD card slot, compatible with cards up to 512 GB

Output impedance <0.3 Ohm for both single ended and balanced

Output power
Single ended - 240 mW @ 16 Ohm, 130 mW @ 32 Ohm, 13 mW @ 300 Ohm
Balanced - 540 mW @ 16 Ohm, 300 mW @ 32 Ohm, 29 mW @ 300 Ohm

Channel separation 85 dB (SE), 109 dB (balanced)
Signal to Noise ratio 121 dB (A-weighted) 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A cenę orientacyjną znasz @Mayster ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Nie zakładajmy, że będzie i już - jak wprowadzą to będzie to miła niespodzianka. Shanling ma podejście całkiem inne od większości producentów, którzy ostatnimi czasy obiecują coś,  czego potem nie wprowadzają, bo nagle po x miesiącach się nie da / nie chce itp. Zdarzały się i perełki typu Hidizs i aptX w AP60 - na pudełku dumny napis o wsparciu Aptx, którego w rzeczywistości zwyczajnie nie było ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie można tylko gdybać jak to zagra, choć jak dla mnie to dla Shanlinga próba zapukania do wyższej półki, więc będą chcieli zabłysnąć.

 

Na papierze sekcja wzmacniacza nie wygląda wygląda oszałamiająco, ale ile wycisnęli z tej kombinacji zapewne niebawem się dowiemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
6 godzin temu, Viper_zer0 napisał:

 

Czy w zestawie przedsprzedażowym jest etui? Jeśli nie, to kiedy się pojawi w ofercie? :)

 

Nie ma, ale zapewne z pierwszą dostawą dotrą, więc 2-3 dni przed wysyłką będzie możliwość jego dokupienia. 

 

Jest też bardzo fajna wiadomośc: M5s pojawi się na najbliższych targach Audio Video Show! Zapraszam na stanowisko Audeos, na Stadionie Narodowym, gdzie poza Shanlingiem (M5s, M0), będą też sprzęty Aune oraz m.in. bardzo ciekawe doki Oriveti New Primacy :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Mayster napisał:

 

Nie ma, ale zapewne z pierwszą dostawą dotrą, więc 2-3 dni przed wysyłką będzie możliwość jego dokupienia. 

 

Jest też bardzo fajna wiadomośc: M5s pojawi się na najbliższych targach Audio Video Show! Zapraszam na stanowisko Audeos, na Stadionie Narodowym, gdzie poza Shanlingiem (M5s, M0), będą też sprzęty Aune oraz m.in. bardzo ciekawe doki Oriveti New Primacy :)

Zajrzę w niedzielę , bo jestem ciekaw i ONP i M5S :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 14.11.2018 o 22:07, Mayster napisał:

 

Nie ma, ale zapewne z pierwszą dostawą dotrą, więc 2-3 dni przed wysyłką będzie możliwość jego dokupienia. 

 

Jest też bardzo fajna wiadomośc: M5s pojawi się na najbliższych targach Audio Video Show! Zapraszam na stanowisko Audeos, na Stadionie Narodowym, gdzie poza Shanlingiem (M5s, M0), będą też sprzęty Aune oraz m.in. bardzo ciekawe doki Oriveti New Primacy :)

 

Jakieś wieści związane z przedsprzedażą? kiedy można spodziewać się pierwszej dostawy? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest małe opóźnienie spowodowane przenosinami linii produkcyjnej i niestety załapaliśmy się na drugą turę wysyłek. Sprzęt ma wylecieć w przyszły czwartek, więc rozsyłki w okolicach 10 grudnia. Będę stał się ugrać jakiś gratis albo np możliwość zakupu etui za połowę ceny. Będę też wysyłał osobno maile z tą samą informacją. Dobre wieści są takie, że jeszcze można się załapać na sztuki w przedsprzedażowej cenie, bo po zakończeniu pierwotnej przedsprzedaży dużo osób dopytywało czy uda się jeszcze załapać (prawie po przesłuchaniu na Audio Show) :)

 

Będę pisał na bieżąco o postępach.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpocząłem testy Shanlinga M5s :) Nie zabraknie porównania z FiiO M9.

 

Pierwsze wrażenia - wzorowo wykonany, grube aluminium, gładkie i zagięte szkło. Dość ciężki, ale dobrze leży w dłoni. Słucham na razie z Campfire Atlas - świetna dynamika, głęboki dół, szybkie i kontrolowane brzmienie, ale gładkie, bez ostrości. System ciekawy, nawigacja ok, pokrętło bez zarzutów.

 

Kto już słuchał? Jak wrażenia?

Edytowane przez maciux
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności