Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Mini Disc SONY MDS-JE510 jako DAC-nie nagrywa


Killer1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem ODTWARZACZ MD SONY MDS-JE510 tydzień temu



Pisałem do sprzedającej

 

 
Cytat

 

07:55 (12 minut temu)

do ja
Witam.Panie Krzysztofie nie mam akurat instrukcji do tego MD,zapewne można taką instrukcję ściągnąć z internetu,ale sprzęt jest sprawny.Mini Dyski,które panu wysłałam były używane,i nagrane z takimi dźwiękami,że nie dało się ich słuchać-więc nie ma czego żałować,że je Pan wyczyścił.Wydaje mi się,że zamiast nagrywania(przegrywania) włączył Pan program kasujący.Kasety które Panu wysłałam jako dodatek(gratis) były nagrywane na tym odtwarzaczu MD.Może ktoś z Pana znajomych ma podobny sprzęt i pomógłby panu odpowiednio podłączyć sprzęt i włączyć odpowiednie funkcje nagrywania(przegrywania).
Pozdrawiam.Grażyna.
krzysiek1985

08:08 (0 minut temu)

do aarybka55
Witam

W takim razie prosiłbym o podanie wskazówek co było podłączone do MD że udało się nagrać bezproblemowo płyty

U mnie proces nagrywania wyglądał tak:

1.Podłączenie wieży JVC za pomocą wyjścia AUX OUT do MD wejście LINE IN-kabel 2xRCA
2.Przełącznik w MD INPUT na "ANALOG"
3.MD jest na stałe podłączony do wzmacniacza AKAI 2400 wyjście LINE UP-kabel 2xRCA
4.Włączyłem wzmacniacz,MD,w wieży nacisnąłem PLAY aby odtwarzało płytę
5.Mini disk był włożony aby nagrać,nacisnąłem przycisk "REC" w MD i wtedy słychać wszystko we wzmacniaczu i się nagrywa niby

Niestety nikt niema ze znajomych MD ale zapytałem na forum o ta sprawę i może tam pomogą
Poza tym nagrywaniem nie mam zastrzeżeń bo MD działa u mnie jako DAC

Pozdrawiam



ps.
Instrukcję znalazłem i robiłem wg.zaleceń

Robiłem wg.niej źle bo po włączeniu REC nie naciskałem PLAY ale to nic nie zmienia

 

 


 

Cytat


Kasety które Panu wysłałam jako dodatek(gratis) były nagrywane na tym odtwarzaczu MD


 

Cytuj

Panie Krzysztofie,proszę jeszcze raz sprawdzić podłączenie przewodów , w zależności przez jakie przewody ma pan podłączony sprzęt- czincze
input i output(wejście i wyjście sygnału), podłączenia przewodów optycznych .Pod wieczór będę miała całościową oryginalną instrukcję w której szczegółowo jest opisane jakie poszczególne funkcje powinny być włączone jak i sposób podłączenie sprzętu-instrukcja jest w języku niemieckim,angielskim i włoskim..Przywiezie mi to znajomy z berlina-dla mnie ta instrukcja nic nie daje,bo nie znam żadnego z tych języków,ale są tam opisane poszczególne funkcje jakie trzeba uruchomić przy nagrywaniu i odtwarzaniu.Przy nagrywaniu powinno użyć przycisku wyboru ścieżek edit/no.Instrukcja,którą dzisiaj będę miała, to będzie od Pana MDS-JE510. Próbuję Panu jakoś pomóc,ale na odległość jest to trudne.Wiele sprzętów wystawiam i trudno mi jest zapamiętać jaka jest kolejność programowania każdego z nich.

 

 

 

Tą instrukcję czytałem i robię wg.niej i lipa
https://docs.sony.com/release//MDSJE500.PDF

 

 

Te 3 gratisowe MD odtwarzały się bez problemu
Jako DAC działa bez zarzutu

Niewiem co jest nie tak...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności