Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki nauszne max 350zł neutralne lub ciepłe detaliczne granie


Aro91

Pytanie

Witajcie. Szukam nowego dźwięku, na słuchawki wydam max 350zł używane.

Podłączone będą pod stary odtwarzacz MD Sony JE510 który ma wzmak słuchawkowy. Wiem, że gain ma większy niż moja integra z lapka. Założę, że dźwięk będzie bliski neutralnemu, dlatego słuchawki chciał bym neutralne lub ocieplone. Ważne aby słuchawki nie miały misiowatego dźwięku a bardziej konturowy i detaliczny. Średnica może być lekko wycofana lub neutralna bez ostrości w wyższym zakresie. Niskie tony lepiej by były przyjemnie wypełnione, dociążone,  na pewno nie chcę tak dudniącego basu jaki słyszałem w Sennkach HD555.

Budowa otwarta czy zamknięta nie robi specjalnie różnicy, byle słuchawki nie miały ciasnej i bliskiej sceny jak np Superluxy HD681.

Prezentacja jaka mi odpowiada to np. K612pro, lecz chciał bym już czegoś innego doświadczyć. Dawno miałem DT990pro które też rozważam jako ciekawostkę.

Bardzo ciekawią mnie np. SRH840 mógł by ktoś je porównać do DT990pro/ed ?

Słucham głównie muzyki rozrywkowej np. Oliver Heldens, Alison Wonderland, Alok, oraz nieco Rocka i tym podobne np. Crystal Castles.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Musical Fidelity MF 100 z Amazon.de. Raczej w tej cenie jaką podałeś nic lepszego nie ma, a przy okazji parę groszy w kieszeni ci zostanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To zdecyduj się bo w tytule jest nauszne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Jaro54 Kurcze nie idzie teraz edytować nazwy tematu, rzeczywiście nie liczyłem że nauszne będą tu polecone mimo moich wymagań.

Trochę moja wina... A czy przypadkiem DT880 nie będą zbyt zimne i jasne ? Chyba trochę im brakuje muzykalności względem neutralnych K612pro ? Jak źle pisze proszę mnie poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

K612 mają bardziej wybitą średnicę, ale za to bas szczupły, bez wypełnienia, no i mnie męczyły swoim analitycznym dźwiękiem. DT880 są neutralne i lekkie w przekazie, średnica trochę schowana, bas miękki i wypełniony, góra aksamitna, całościowo słucha się ich przyjemniej,

dla mnie są uniwersalniejsze, a od DT990, są dużo spokojniejsze, takie eteryczne, nienarzucające się.

Edytowane przez neonlight
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuje za dokładny opis grania. Z tego co wiem DT880 są wyżej cenione od DT990. Ciężko tu będzie coś znaleźć do 350zł. Chyba, że jakieś vintage DT880. 

Jak na razie faworytem są DT990 które łatwo znaleźć za te cenę. Nic nie wiem jak jakościowo grają Shurki, ale chyba to klasa niżej ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności