Skocz do zawartości

ithilstone

Rekomendowane odpowiedzi

Jako fan i posiadacz HE-6 muszę polajkować :D

 

Cieszy mnie to, że ktoś postanowił zestawić flagowce hifimana w jednym zwięzłym wpisie. A z tegoż opisu wynika, że Susvary wybierają dobre elementy i z jednych i z drugich, więc być może faktycznie dźwięk uzasadnia cenę.

 

Mam tylko pytanie co do góry, czy w Susvarach wydaje się ona nieco ostrzejsza/wyraźniejsza niż w hekach?

HE-6 cenię właśnie ze względu na ich górę, jak się je dobrze napędzi to nie kłuje, ale naprawdę błyszczy i wybrzmiewa, heki ogólnie są bardziej stonowane/wygładzone ... niby to lepiej, ale ja jednak wolę "gorzej", które serwują szóstki.

 

No i niestety sprzęt użyty do testów na tyle customowy i modowany, że nawet recenzje z internetu nie pomogą ? 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak @Firegon cenię He-6 za kształokształt i są do dla mnie jedne z najlepszych nauszników, wyżej są tylko Stax 009 i 507.  Zdziwiło mnie zdanie że do muzyki klasycznej sięgasz po He-1000, gdyż mam podobne upodobania jak mój poprzednik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra w Susvarach jest liniowa - i lepiej kontrolowana niż w HE6, ma tez więcej przestrzeni miedzy dźwiękami  - moje HE6 są ciut jaśniejsze w górze i ostrzejsze odrobinę od Susvar.

Susvary nie tracąc detali graja bardziej gładko.  

 

Co do HEKów - to tak jak pisałem przy klasycznej większa scena gra dużą role - i jak się nad tym zastanowić to niewiele nagrań klasycznych ma w sobie mało basu i sporo góry - i tak jak lubię muzykę klasyczna to często ten nadmiar góry mnie trochę męczy a HEKi maja taka fajna zwiewność góry oraz trochę podciągają basy wiec wyrównują proporcje.

3 hours ago, Firegon said:

 

No i niestety sprzęt użyty do testów na tyle customowy i modowany, że nawet recenzje z internetu nie pomogą ? 

 

 

No tu niestety nic nie poradzę innych na stanie nie mam - komfort wygrał - ale może niedługo się trafi okazja porównać do nie tkniętych HE6 (6 śrubek) - zaktualizuje tekst wtedy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ithilstone napisał:

No tu niestety nic nie poradzę innych na stanie nie mam - komfort wygrał - ale może niedługo się trafi okazja porównać do nie tkniętych HE6 (6 śrubek) - zaktualizuje tekst wtedy 

Bardziej chodziło mi o amp i dac :D 

Jedne z HE-6 mam w obudowie od HE-350, także akurat to rozwiązanie znam całkiem dobrze. Ale te z pałąkiem od Shipibo Audio jednak wygodniejsze dla mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, Firegon said:

Bardziej chodziło mi o amp i dac :D 

aaa no fakt mam dość nietypowy sprzęt ?

Wyobraź sobie wzmacniacz którego prawie nie ma - taki "wire with gain" - nic nie dodaje nic nie ujmuje - najbardziej transparentny wzmacniacz jaki słyszałem z "tirem" zapasu mocy - 4 x 1000VA ( w sumie ponad 45kg)  dual mono - po jednym transformatorze triodalnym na input i output po obu stronach.

A mój 2gi DAC jest całkiem standardowy l;] 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności