Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Final Audio E3000 czy Hifiman RE400?


rea

Pytanie

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Finale są bardziej uniwersalne, Hifimany to lekkie brzmienie z małym basem. 

Finale łatwo dostroić tipsami żeby uzyskać bardziej przestrzenne i lżejsze brzmienie albo dociążone i basowe. Z Hifimanami mi się to nie udało, do metalu i elektroniki odradzam.

Edytowane przez Jaworrr
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki :) o coś takiego właśnie chodziło :)

 

Wybacz, że tak męczę, ale właśnie trafiłam na wypowiedzi mówiące, że e2000 są bardziej zbalansowane od e3000? Jestem całkiem pogubiona. Czy e3000 mają dużo lepszy dźwięk? Osobiście nie cierpię takiego hmm syczenia wyższych wokali, a podobno e2000 są 'jaśniejsze' i mają więcej góry ?

 

Edytowane przez rea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zgadza się. E3000 to bardzo bezpieczna barwa bez najmniejszych ostrości, bez irytujących sybilantów. Wysoka rozdzielczość i bardzo duża scena jak na ten przedział cenowy. Brzmienie naturalne z lekką dozą rozrywki. Prędzej w E2000 spodziewałbym się nieprzyjemności, ale sugeruję się tylko recenzjami, również ich nie słuchałem. Posiadam Final 3000 i śmiało mogę je polecić. Po wygrzaniu i złapaniu dobrej szczelności jest tylko banan na twarzy :) 

Jedynie przyczepiłbym się do średniego tłumienia. W komunikacji miejskiej daje się to we znaki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję wam bardzo :) szczerze to już zwątpiłam z znalezienie dokanałówek, które mi będą pasowały. Miałam vsonic gr07 bass ale męczyły mnie bardzo, choć instrumenty brzmiały fajnie. Jednak nie dałam rady i kupiłam coś taniego, brzmiały idealnie równo i nie męcząco ale bezpłciowo i płasko, więc znowu nie tak. Nie mam tyle kasy, żeby próbować coraz to nowych słuchawek za dużą kasę, więc jak trafiłam na recenzję tego to pomyślałam, że mogą być dobre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
23 minuty temu, rea napisał:

Dziękuję wam bardzo :) szczerze to już zwątpiłam z znalezienie dokanałówek, które mi będą pasowały. Miałam vsonic gr07 bass ale męczyły mnie bardzo, choć instrumenty brzmiały fajnie. Jednak nie dałam rady i kupiłam coś taniego, brzmiały idealnie równo i nie męcząco ale bezpłciowo i płasko, więc znowu nie tak. Nie mam tyle kasy, żeby próbować coraz to nowych słuchawek za dużą kasę, więc jak trafiłam na recenzję tego to pomyślałam, że mogą być dobre :)

Z czego będą grać te E3000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zapomniałam napisać :) samsung note 8, razer blade, macbook pro (ninc specjalnego...). Co do samej muzyki to deezer 320, był test z lepszą jakością, jak ją uruchomią to chętnie skorzystam.

 

Jak macie info jaki player dobrze by sie zgrał i nie był powalająco drogi to mogę też w sumie się zastanowić.

Edytowane przez rea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 minut temu, rea napisał:

Zapomniałam napisać :) samsung note 8, razer blade, macbook pro (ninc specjalnego...). Co do samej muzyki to deezer 320, był test z lepszą jakością, jak ją uruchomią to chętnie skorzystam.

 

Jak macie info jaki player dobrze by sie zgrał i nie był powalająco drogi to mogę też w sumie się zastanowić.

U mnie grają z Pionierem XDP-100r, można go tanio trafić u nas na forum. Wiem też, że Finale dobrze zgrywają się z DX90, na najjaśniejszym sofcie.

Inni użytkownicy z cieplejszymi grajkami też sobie chwalą to połączenie. Także wpinać w co się da i szukać najlepszej synergii dla siebie.

No i koniecznie zachować rachunek po zakupie E3000. Trafiały się sztuki w których zachwianiu ulegał balans L - R.

Edytowane przez jd1210
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak się składa, że w przypadku E3000 źródło nie jest aż tak istotne. Z każdym grają mi przynajmniej dobrze. To te uniwersalne strojenie "bazujące na badaniach psychologicznych" :D. Mój MacBook Pro 15 Late 2015 może trochę jest zbyt surowy w brzmieniu dla Finali, ale ma sporą dawkę mocy i słuchawki wykazują się energetycznością oraz scenicznością. Z iPhone 7 brzmią mi najbardziej muzykalnie, łagodnie, przyjemnie. DX90 to popis techniczny i synergia gwarantowana. Z Aune B1 to już wgl petarda.

Również proponuję zachować paragon ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Teraz to się zaczynam bać z tym paragonem ? a już zamówiłam... Jak chodzi o playera to mam jeden problem (poza kasą) - nie mam plików muzycznych, a jak kiedyś stwierdziłam, że a co! pokupuję muzyke różne kawałki to wyszło, że bardzo wielu nie ma. Ja nie słucham płytami tylko raczej pojedyncze, max kilka-kilkakaście kawałków jednego wyonawcy. Nie wiem skąd miałabym brać pliki w tak dobrej jakości.

 

Edit: właśnie zobaczyłam, że już da się zmienić plan deezera na hifi :D czy są jakieś playery które mogą odtwarzać z dezeera muzyke?

Edytowane przez rea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, rea napisał:

Edit: właśnie zobaczyłam, że już da się zmienić plan deezera na hifi :D czy są jakieś playery które mogą odtwarzać z dezeera muzyke?

Pinek obsługuje Streaming, ale w telefonie instalujesz apkę i masz to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności