Skocz do zawartości
  • 0

Sennheiser PXC550 vs Sony WH-1000XM2


Emerlu

Pytanie

Koledzy, pomóżcie mi zdecydować które słuchawki wybrać. Mam możliwość wyboru słuchawek w swojej firmie. Od razu zaznaczam, że Bose odpada na wstępnie (nie jest dostępny). Przede wszystkim interesuje mnie jakość wykonania i dźwięku. Używam iPhona X do odtwarzania muzyki. Lubię ciepły, basowy dźwięk co prawdopodobnie powinno skłaniać mnie ku Sony jednak nie do końca mam zaufanie do tej formy robiącej wszystko od kuchenek przez telewizory po słuchawki. Jak wypada ich jakość wykonania? Obecnie mam Sennki HD202, stary leciwy sprzęt, ale nigdy nie miałem z nimi problemów. Sama jakość dźwięku czy też ilość basu jest dla mnie ok. Jak wypadają dźwiękowo w porównaniu z powyższymi modelami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Z tej dwójki to Sony bezapelacyjnie: lepsze użytkowo, lepsza bateria, lepsze ANC i (subiektywnie) lepszy dźwięk.

Sennki mają mocny bas ale też bywają ostrawe na górze. Sony są bardziej naturalne a przy tym basu też nie brakuje.

Wykonanie porównywalne: bdb spasowanie i wysokiej jakości tworzywa.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zdecydowanie Sony. Sony stoi na równi z Bose jeśli chodzi o słuchawki bluetooth z ANC. Jedyne mankamenty jakie słyszałem to, że w Sony lubią pękać zawiasy w pałąku oraz, że Sony męczą po kilku godzinach noszenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Posiadam kilka miesięcy MDR1000X (czyli prawie to samo co 1000XM2) i na wygodę trochę narzekam, tak do 3-4 godzin jest okej, ale po tym czasie nie jest wygodnie, trzeba zrobić przerwę i można dalej pracować.

Dźwięk jest jak najbardziej okej, ludzie narzekają na bas, ale to raczej typ ludzi których zadowoli jedynie jakiś subwoofer. Dla mnie bas jest idealny, tam gdzie trzeba walnie mocno i szybko, tam gdzie nie trzeba to jest go tyle ile trzeba dzięki czemu nie psuje odbioru piosenki.

Dla mnie idealnie rozwiązanie w słuchawkach, bo przesadzony bas w każdej piosence jest mega męczący.

Zastrzeżenie mam do sceny, jest bardzo mała.

 

Drugie zastrzeżenie mam do ANC. Myślałem, że to będzie działać inaczej. Algorytm wycisza, ale dźwięk odkurzacza czy auta, głosy ludzkie słychać bardzo dobrze (wręcz mam wrażenie, że lepiej niż jakbym zdjął słuchawki, myślę, że mikrofon zbiera głos człowieka) co mnie osobiście wkurza, bo kupiłem słuchawki z ANC do wyciszenia głosu domowników. 

Ogólnie wyciszenie samych słuchawek jest średnie, więc kroki, odgłosy klawiatury będą słyszalne.

Te słuchawki mają podobno najlepsze ANC na rynku, więc imho to bezużyteczna technologia jeśli ktoś chce się odciąć od gadania ludzi.

 

Jestem z nich zadowolony, ale traktuje je jako bezprzewodowe uniwersalne słuchawki.

Sama "bezprzewodowość" to mega wygoda. Nie wiem czy wrócę do przewodowych słuchawek.

 

 

Co do pękania pałąków to w 1000XM2 nie pekają.

W MDR1000X od którejś rewizji też nie. 

Ja mam tę niepękającą rewizję i jest okej, a słuchawki mi już kilka razy spadły dosyć konkretnie (żadnych śladów, więc materiały z których zbudowane są słuchawki są solidne).

 

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności