Skocz do zawartości
  • 0

Takstar Pro 80 vs 82.


Gnutek

Pytanie

Witam, szybkie pytanie: co byście wybrali? Używane (ponoć sporadycznie i większosc czasu spędziły w kuferku) Takstar Pro 80 z nausznicami z HM5 czy nówka funkiel nieśmigane Takstar Pro 82 ze sklepu? :) Jeśli idzie o design, Pro 82 wyglądają na mniejsze i poręczniejsze i na youtubach w recenzjach ludzie rozpływali się nad absolutną wygodą i dobrym brzmieniem, ale tutaj na forum parę osób pisało,  że Pro 80 brzmiało lepiej (jako, że dopiero zaczynam przygodę z lepsiejszymi słuchawkami, (do tej pry najlepsze co miałem to Senheisery HD202) nie wiem czy moje plebejskie ucho to wyłapie, tymbardziej, że póki co i tak będzie szło w głownie w warunkach biurowych z integry na lapie). Przez chwilę rozważałem też ISK HD9999, ale jak na warunki biurowe ich design wydaje mi się lekko zbyt kosmiczny :)

Edytowane przez Gnutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Osobiście brał bym PRO80 ponieważ grają po prostu lepiej. I co istotne nie zmieniałbym padów na te od HM5 ponieważ zmienia się znacząco charakterystyka brzmienia słuchawek. Na tyle mocno, że nie mogłem się przestawić na to granie. Oryginalne pady są równie wygodne i z dobrego materiału. Pro 82 to również dobre granie ale o innym charakterze i nie tak uniwersalne jak starszego brata. 

Edytowane przez ALTON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam Pro80 i zamierzałem kupić 82Pro ale po odsłuchach zrezygnowałem z zakupu. 80Pro grają dużo lepiej. Jest to granie bardziej neutralne, szczegółowe. Wykonanie też wg mnie lepsze. Jeśli masz wybór to bierz 80 Pro. U nas na bazarku są również do zdobycia. Jak jesteś zainteresowany to pisz na pw. Inną alternatywą jest BossHiFi B8. I jeśli dostaniesz egzemplarz 80Pro w stanie bardzo dobrym to nie ma sensu wymieniać padów bo oryginalne są wygodne i brzmienie jest bardzo dobre 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z moich doświadczeń wynika coś odwrotnego, pro82 są równiejsze, szybsze i z większą ilością detali. PRO80 wydawały się mieć więcej basu i przez to były trochę zamulone. Wadą pro82 jest dużo góry co może robić wrażenie metaliczności, ale to akurat można łatwo zequalizować. Ogólnie po mądrej equalizacji pro82 brzmią nawet równo. W pro82 poprawili gigantyczny spadek 4kHz występujący w PRO80.

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chyba jesteś jedyną osobą twierdzącą że 82Pro mają mniej basu i grają równiej od Pro 80. :) Dziwne te twoje 82Pro 

Zamulony i sztuczny bas oraz brak góry to opis 82Pro. Nie ja jeden je tak odebrałem 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bardzo możliwe że takstar po cichu wprowadził nową rewizję pro82: https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/

Moje to prawdopodobnie ta pierwsza, bo pochodzą z pre-orderu.

Edit: Chociaż prowizoryczne sprawdzenie pokazuje, że moje pro82 też mają spadek na 5k, czyli to może być ta nowsza wersja. Ciekawe.

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja też słuchałem z preorderu. Jeszcze przed wysyłką. I jeszcze w salonie mp3store zrezygnowałem z nich. Miałem obydwie pary łeb w łeb. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
51 minut temu, Jaro54 napisał:

Chyba jesteś jedyną osobą twierdzącą że 82Pro mają mniej basu i grają równiej od Pro 80. :) Dziwne te twoje 82Pro 

Zamulony i sztuczny bas oraz brak góry to opis 82Pro. Nie ja jeden je tak odebrałem 

Ok, zamulony bas mogę jeszcze zrozumieć, choć w tej klasie chciałbym żeby inne słuchawki brały z nich przykład, ale brak góry? Musiałeś słuchać z tymi przełącznikami basu ustawionymi na poziom 2 lub 3. Wtedy faktycznie bass jest przesadny,a góra zagłuszona. (Patrz pomiary). Odnosząc się do HD600, które świetnie znam, takstary mają za dużo góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sprawdzałem na wszystkich ustawieniach, bez equalizera,  nigdy nie używam go. 

Moim zdaniem daleko im do starszych Pro 80, o BossHiFi B8 nie wspomnę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No niestety w przypadku tych modeli Takstara jest, starszy model jest wg mnie lepszy niż 82Pro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mam rev. 2 i je porównuję do 82Pro. Ty chyba źle odczytaleś tekst. Starsze to Pro 80 a nowsze 82Pro 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie mam Pro80 ale mam Isk MDH8500 i Pro82. Bladego pojęcia nie mam jakie rewizje. Obie grają przeciętnie ale Pro82 znacznie lepiej choć mocno zależy od ustawienia basportów i źródła. Słuchałem też innej mutacji pro80 w postaci cloudów ale tam jest jeszcze gorzej. We wszystkich basy to za dużo powiedziane (raczej takie puste pukanie bez faktury). W reszcie pasma 82 są bardziej wyrównane. Pro82 nie lubią jasnych źródeł.

Z drugiej strony jak porównuje swoje odczucia z pomiarami w testach to faktycznie jest co najmniej dwie rewizje.

edit

Z ciekawości doczytałem i faktycznie są dwie wersje Pro82 różniące się głośnikami (i padami):

image.png.c43f429a9007ec7b1ca91a895e7715e7.png

Edytowane przez anemusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pro82 mają duże peaki na 9,5 i 16 kHz, ale reszta pasma jest równiejsza niż w PRO80. PRO80 mają bardzo duży spadek na 4kHz, występuje on też w PRO82 ale jest mniejszy. PRO80 są takie ciemne przez duży spadek w zakresie 2,5-4,6kHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności