Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

[NOWE PYTANIE]Słuchawki zamknięte, nauszne z bluetooth do shanling m0


ElektroBart

Pytanie

Cześć :) 

 

Szukam nausznych słuchawek a właściwie wokół usznych które chcę używać do słuchania muzyki w pracy dlatego muszą to być słuchawki zamknięte.

 

Jeśli chodzi o dźwięk to może pomoże, że w domu używam ATH-M30x które dźwiękowo mi bardzo odpowiadają(chociaż mogły by dać minimalnie więcej basu)

 

Źródłem będzie najpewniej firmowy laptop HP z book gen 3 oraz okazjonalnie telefon xiaomi redmi 4x.

 

Muzyka jakiej słucham to przeważnie metal, rock i pokrewne ale również i ruskie techno. :)

 

Chciałbym, żeby to były słuchawki na bluetooth ze względu na to, że często muszę odchodzić od biurka a i tak ciągle wala mi się tysiąc kabli na nim.

 

Nie potrafię opisać czy lubię aby słuchawki grało ciepło, zimno, itp. ale na pewno lubię żeby dźwięki nie zlewały się ze sobą i dało się usłyszeć każdy dźwięk.

 

Już prawie kupiłem ATH-AR3BT ale na szczęście w porę się zorientowałem, że one nie są wokół uszne a na większe rodzeństwo czyli ATH-AR5BT mnie nie stać niestety.

Z opinii które wywnioskowałem na forum powinienem kupić bluedio T4s ale czy na pewno jest to najlepszy wybór biorąc pod uwagę, że mogę wydać dwukrotnie więcej?

Z bluedio mam T2+ ale dźwięk jest w nich okropny.

 

Czy ktoś wie jak T4s grają porównując z ATH-M30x biorąc komputer stacjonarny z zintegrowaną kartą dźwiękową jako źródło?

 

Bardzo bym prosił o propozycje co by mogło w tych pieniądzach mi przypasować.

 

[EDIT][NOWE PYTANIE]

Mam już odpowiedź na moje poprzednie pytanie ale nasunęła mi się nowa zagwozdka otóż najważniejszy wniosek jaki wyciągnąłem jest taki, że mam słabe źródło.

I tutaj nowa kwestia poczytałem o odtwarzaczach i zaintrygował mnie shanling m0. Tu może szybkie pytanie do shanlinga m0. Skoro może służyć jako DAC do komputera czy jest on lepszym źródłem dźwięku niż taki komputer stacjonarny z zintegrowaną płytą główną jeśli chodzi o połączenia kablowe?

 

I tutaj właściwe pytanie jakie słuchawki bluetooth do shanlinga kupić (biorąc pod uwagę, że może służyć jako źródło zamiast komputera/laptopa/telefonu).

 

Moje preferencje muzyczne już podałem wcześniej. Muzyka z ATH-M30X to dla mnie przyjemność.

 

Budżet idzie w górę do 800zł około. Czy warto kupić takie ATH-AR5BT czy raczej coś innego. Podkreślę, że chciałbym raczej słuchawki wokół uszne.

 

Proszę o propozycję i dziękuję za pomoc otrzymaną do tej pory. :)

 

Jeszcze tak dodatkowo jak uważacie czy jest przepaść między słuchawkami bluetooth a kablowymi? Może lepiej zostać przy kablu?

 

Edytowane przez ElektroBart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

To kup bluedio T6. Mam T4s i przy swojej cenie są wg bardzo dobre. Wg użytkowników którzy mają T5 i T6 jest poprawa dźwięku. Co do wykonania już w T4s było ok, a w nowych jest jeszcze lepiej. I czas pracy 16-18 godzin to 2x więcej niż średnia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Jest różnica między aptX a bez aptX. Ale twoje urządzenia nie mają aptX. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Sorry ale nie czytaj głupot. Do aptX potrzeba chipu BT z aptX. Programowo tego nie obejdziesz. 

Bierz, bo ceny są różne czasami rozpiętość do 200%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za propozycję w sumie wyglądają całkiem nieźle.

 

Teraz właśnie zobaczyłem, że bluedio nie mają aptx. Czy obsługa aptx dużo zmienia w jakości dźwięku? Oczywiście wiem, że źródło musi korzystać z aptx :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wydawało mi się, że na laptopie dam radę wymusić użycie aptX aczkolwiek nie zagłębiałem się w tę tematykę za dużo.

 

Jeśli chodzi o źródło to myślę w przyszłości zaopatrzyć się w Shanling M0/M1 a one obsługują aptX. Poza tym chciałem przyszłościowo posiadać aptX gdyż liczę, że w końcu tańsze telefony też będą to wspierać.

 

Na forum bodajże MIUI Polska widziałem, że ludzie kombinują aby uruchomić aptX na redmi 4x więc może się coś uda :)

 

Jeśli chodzi o Bluedio T6 to na gearbest całkiem niezła cena, poniżej 200zł aż trochę strach bo na bluedio official store na alie wychodzi sporo więcej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

O to widzisz dzięki za wytłumaczenie :)

 

Z przyzwyczajenia nie patrzyłem na naszych rodzimych serwisach aukcyjnych a tutaj widzę za 229 z 2 letnią gwarancją więc o ile nie znajdę nic ciekawszego to faktycznie stanie na nich.

 

Dzięki za odpowiedzi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

[NOWE PYTANIE]

Mam już odpowiedź na moje poprzednie pytanie ale nasunęła mi się nowa zagwozdka otóż najważniejszy wniosek jaki wyciągnąłem jest taki, że mam słabe źródło.

I tutaj nowa kwestia poczytałem o odtwarzaczach i zaintrygował mnie shanling m0. Tu może szybkie pytanie do shanlinga m0. Skoro może służyć jako DAC do komputera czy jest on lepszym źródłem dźwięku niż taki komputer stacjonarny z zintegrowaną płytą główną jeśli chodzi o połączenia kablowe?

 

I tutaj właściwe pytanie jakie słuchawki bluetooth do shanlinga kupić (biorąc pod uwagę, że może służyć jako źródło zamiast komputera/laptopa/telefonu).

 

Moje preferencje muzyczne już podałem wcześniej. Muzyka z ATH-M30X to dla mnie przyjemność.

 

Budżet idzie w górę do 800zł około. Czy warto kupić takie ATH-AR5BT czy raczej coś innego. Podkreślę, że chciałbym raczej słuchawki wokół uszne.

 

Proszę o propozycję i dziękuję za pomoc otrzymaną do tej pory. :)

 

Mam nadzieję, że nie popełniłem błędu edytując stare pytanie a nie zakładając nowy temat :)

Dodam, że odtwarzacza jeszcze nie kupiłem więc jeśli ktoś ma lepszą propozycję to także chętnie wysłucham.

 

Jeszcze tak dodatkowo jak uważacie czy jest przepaść między słuchawkami bluetooth a kablowymi? Może lepiej zostać przy kablu?

Edytowane przez ElektroBart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak podniósłeś budżet to masz dwa wyjścia :

1. Słuchawki BT 

2. Adapter BT i dowolne słuchawki przewodowe

Ad1. W tym budżecie z Amazon.de Definitive Technology Symphony 1 lub Even Earprint H2 (ciut drożej) 

Ad2. Adapter BT Fiio BTR 1, AstellKern AK XB10, lub Avantree Clipper pro i słuchawki które ci pasują podpinasz 

Drugie rozwiązanie jest bardziej uniwersalne, nie ogranicza cię do jednych słuchawek. Ja stosuje je od paru lat i jestem zadowolony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Teraz tylko pytanko czy opcja z adapterem BT nie mija się z celem jeśli mam mieć też shanlinga m0?

 

Jeśli dobrze rozumiem to jeśli do Adaptera BT będę transmitował dźwięk z tefonu który nie ma aptX to stracę na jakości więc i tak musiał bym transmitować dźwięk z M0 do transmitera? 

 

Chyba, że chodzi o opcję bez shanlinga ale wtedy też chyba tracę jakość bo telefon/komputer który puszcza sygnał do transmitera nie posiada aptX? Trochę się pogubiłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podłączasz telefon i M0. Słuchasz muzyki z M0 a jak zadzwoni telefon to odbierasz i po rozmowie wracasz do muzyki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Ok mniej więcej chyba rozumiem co masz na myśli :)

 

Jeśli chodzi o rozmowę i muzykę na raz to chyba można do niektórych słuchawek podpiąć dwa urządzenia więc jest ta funkcjonalność wtedy zachowana :)

 

Można też olać kwestię rozmów i słuchać z M0 po kablu czy to bezposrednio z niego czy jako dac do kompa :)

 

Nie chcę zbytnio mieć kolejnego sprzętu w postaci transmitera BT, jest to kolejne urządzenie potencjalnie narażone na uszkodzenia.

 

jeśli chodzi o słuchawki które proponujesz to muszę na pewno więcej o nich poczytać i fajnie byłoby też odsłuchać gdzieś stacjonarnie bo chyba ciężko odesłać do amazona.de? Podobnie jak z gwarancja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Akurat na Amazonie masz 30 dni na zwrot i europejską gwarancję. Może nie ma na jakieś ekstremalnie egzotyczne firmy. Amazon dba o swoją opinię. Wszystkie znane i renomowane firmy nie zgrywają z nimi, bo to bardzo duży zasięg dostępności 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zamówiłem te Definitive Technology Symphony 1 z Amazon.de :) 

 

Jak przyjdą to na pewno zdam relacje jak się z nich słucha. 

 

Swoją drogą nawet na stronie Definitive Technology nie ma nic o tych słuchawkach...

 

Co do odtwarzacza to ciągle się biję nad M0, M1 czy M2s. :) Na pewno pasuje zamówić zanim przyjdą słuchawki chyba, że będę słuchał po kablu USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Definitive Technology Symphony 1 przyszły i szczerze mówiąc jestem zawiedziony.

 

Dźwięk jest jak dla mnie co najwyżej poprawny ale brakuje trochę separacji wszystko się zlewa i nie ma tego "łoł".

Dodatkowo trochę za mały pałąk i nawet przy maksymalnym wysunięciu uciskało mi górę głowy.

 

ANC działa w nich fajnie bo nie wygłusza wszystkich dźwięków a tylko szumy co sprawia, że w serwerowni byłem w stanie rozmawiać jednocześnie wyciszając szum serwerów. 

 

Pozostaje mi tylko je spakować i wysłać do amazonu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Weź pod uwagę że słuchałeś świeżych nie wygrzanych, ja słuchałem słuchawki po przeszło 100 godz grzania i grały zupełnie inaczej niż opisujesz. 

Z czego ich słuchałeś? Jakość źródła ma spory wpływ. Ja bawiłem się nimi z Shanling M1 i Fiio X5 III gen. Grały wg mnie bardzo ładnie, duża przestrzeń, bardzo szczegółowe, może podłącz je pod inne źródło. 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 9.08.2018 o 11:51, ElektroBart napisał:

Zamówiłem te Definitive Technology Symphony 1 z Amazon.de :) 

 

Jak przyjdą to na pewno zdam relacje jak się z nich słucha. 

 

Swoją drogą nawet na stronie Definitive Technology nie ma nic o tych słuchawkach...

 

Co do odtwarzacza to ciągle się biję nad M0, M1 czy M2s. :) Na pewno pasuje zamówić zanim przyjdą słuchawki chyba, że będę słuchał po kablu USB.

 

Sony WH-H900N...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
49 minut temu, Karmazynowy napisał:

 

Sony WH-H900N...

Dokładnie. Grają zaskakująco dobrze i nie spodziewałem się tak fajnej sygnatury po blutaczach :)

 

Żeby było zabawniej, wystarczy relatywnie nowy smartfon z Andkiem 8.0 i w górę. Od Oreo każdy telefon wspiera LDAC, co jest dobrem najwyższym jeżeli chodzi o wszelakiej maści bezprzewodowe Soniacze i Wh-H900N dobrze to robi :)

Edytowane przez Vaiet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 17.08.2018 o 23:21, Jaro54 napisał:

Weź pod uwagę że słuchałeś świeżych nie wygrzanych, ja słuchałem słuchawki po przeszło 100 godz grzania i grały zupełnie inaczej niż opisujesz. 

Z czego ich słuchałeś? Jakość źródła ma spory wpływ. Ja bawiłem się nimi z Shanling M1 i Fiio X5 III gen. Grały wg mnie bardzo ładnie, duża przestrzeń, bardzo szczegółowe, może podłącz je pod inne źródło. 

10 godzin grania mają za sobą, wiem że może to jeszcze mało aby dobrze wygrzać ale jednak już coś.

Słuchałem jak na razie z samsunga s8 bo ma aptx i z komputera po kablu USB używając wbudowanego DACa.

Słuchałem FLACów i spotify.

 

Tak poza tym to używając bluetooth z aptx z dwóch różnych urządzeń będzie różnica w dźwięku?

 

W dniu 18.08.2018 o 17:47, Karmazynowy napisał:

Sony WH-H900N...

Dzięki za propozycję, spróbuję znaleźć gdzieś stacjonarnie i posłuchać :) 

Widzę, że nie mają aptx a to trochę szkoda.

 

Słuchałem jeszcze ATH-AR5BT i powiem szczerze na "pierwszy słuch" wypadają lepiej niż Definitive technology :)

 

 

Edytowane przez ElektroBart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak będzie jeśli różne chipy BT są w urządzeniach. Zależy też od aptX: aptX, aptX LL, aptX HD. To też różne brzmienie. A jeśli sprzęt dobrej klasy (a Defy takie są) to wiele zależy od plików, no niestety dobry sprzęt ujawnia niedociągnięcia nagrań. Znajdź na Spotify nagrania dr. Chesky i posłuchaj ale w wersji offline 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Posłuchałem dr. Chesky i bardzo ciekawe. "Drum and bell" na defach więcej pokazuje niż na m30x i fajnie. Tak samo na "shake rattle and roll test" wypadają dużo lepiej niż m30 głównie dlatego, że m30 mi trzaska co jakiś czas gdzie defy mają czysty dźwięk ale to pewnie różnica w źródle bo defy po USB a m30x z integry.

 

Mimo wszystko testy testami a najważniejsza jest dla mnie przyjemność ze słuchania i dlatego już decyzji nie zmienię ale też nie twierdzę, że są to złe słuchawki. Po prostu nie w moje gusta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 godzin temu, ElektroBart napisał:

10 godzin grania mają za sobą, wiem że może to jeszcze mało aby dobrze wygrzać ale jednak już coś.

Słuchałem jak na razie z samsunga s8 bo ma aptx i z komputera po kablu USB używając wbudowanego DACa.

Słuchałem FLACów i spotify.

 

Tak poza tym to używając bluetooth z aptx z dwóch różnych urządzeń będzie różnica w dźwięku?

 

Dzięki za propozycję, spróbuję znaleźć gdzieś stacjonarnie i posłuchać :) 

Widzę, że nie mają aptx a to trochę szkoda.

 

Słuchałem jeszcze ATH-AR5BT i powiem szczerze na "pierwszy słuch" wypadają lepiej niż Definitive technology :)

 

 

 

Obsługiwane formaty audio

SBC, AAC, aptX, aptX HD, LDAC

 

Mają LDAC, który wg niektórych jest lepszy od aptX HD nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
30 minut temu, Karmazynowy napisał:

Obsługiwane formaty audio

SBC, AAC, aptX, aptX HD, LDAC

 

Mają LDAC, który wg niektórych jest lepszy od aptX HD nawet.

 

szukałem w specyfikacjach na stronie sony i nie znalazłem ale według strony qualcoma faktycznie i aptx HD. Super na pewno będę chciał ich posłuchać.

 

Na 99% wezmę chyba jednak xduoo x3 II gen który nie ma LDAC dlatego chcę mieć aptx. Przy m0 jest słabsze wyjście dla kablowych dlatego przekonali mnie do xduoo. :)

 

Na prawdę bardzo wam dziękuję za wszystkie porady. Nakierowujecie mnie w jakiś sposób i dużo dzięki temu ciekawych informacji zdobywam.

 

A i wiem, że zmieniam zdanie z tymi odtwarzaczami jak kobieta. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym brał M0, jeśli zdecydujesz sie na słuchawki BT, kabel nie jest potrzebny wtedy.

 

Na stronie Sony też jest info o aptX

https://www.sony.pl/electronics/sluchawki-palak-na-glowe/wh-h900n/specifications

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Faktycznie jest info, widać źle szukałem... Nie trafiłem w ogóle na "pełną specyfikację".

 

Powiem szczerze co mnie "odpycha" od m0. Jest strasznie mały i boję się przez to o to ile wytrzyma jak to się będzie zachowywać po roku czy dwóch użytkowania. Z xduoo już miałem x2 i d3 i oba próbę czasu przetrwały (x2 umarło śmiercią pod nogą krzesła ale tak to się nieźle trzymało...)

 

Na pewno plusem m0 jest ilość technologii ile tam napchali ale xduoo zachęca mocą na wyjsciu kablowym :) 

 

Najchętniej bym kupił oba i testował :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

mam podobnie, widziałem recenzję z obsługa m0 i mi przeszedł cały hajp na ten odtwarzacz :(

hidzis teraz pracuję nad AP 80 ale trzeba by poczekać na recenzję, 

z małych i tanich (ale niestety niedostępnych w PL) ciekawie też wyglądają AP 60 pro, i AP 60 II, tylko u nas na forum raczej nie popularne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności