Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki do muzyki/gier | do 1500zł


Krzemien

Pytanie

Witam,

Zastanawiam się nad kupnem słuchawek stacjonarnych do muzyki i gier w proporcjach 70/30 odpowiednio. Aktualnie posiadam AKG K550 mk1, a mobilnie używam Bose QC35 II. Brzmienie AKG odpowiada mi, ale jednocześnie trochę mi się znudziły i nie pogardzę czymś nowym. Jako kartę dźwiękową używam AIM SC808. Kwotowo celuje w obszar z tematu, ale jeśli opłaca się nieznacznie dopłacić to też nie zawaham się.

Przeglądałem się HiFiMAN HE-400i, AKG K712 i AKG K550 Mk3, ale nie wiem czy AKG jest odpowiednim rozwiązaniem biorąc pod uwagę praktycznie likwidację marki.

Dodam jeszcze, że niedługo będę w USA i tam będę miał możliwość kupna słuchawek. Jak rozumiem to gwaracja z USA nie obowiązuje w UE?

 

Z góry dziękuję za wszystkie propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Polecam Beyerdynamic DT990E 600ohm, do muzyki i gier jak znalazł.

A jak potrzeba więcej szaleństwa to może NightHawki teraz na czasie, wersja Carbon lub Drewniane, całkowite przeciwieństwo grania K550?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, Pioj napisał:

Część z tych słuchawek nie bardzo jest sens podłączać pod zwykłą kartę dźwiękową. Prawdopodobnie to zbyt mało dla hifimanów.

Aim SC808 chyba nie jest taką "zwykłą kartą dźwiękową", bo sporo osób ją chwaliło i posiada, więc dajmy jej szansę :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jakiś czas temu stałem przed podobnym dylematem tyle że zakupu słuchawek dla brata. Model miał być bardzo muzycznie uniwersalny oraz być tak jakby gamingowy (mikrofon na muszli). Udało mi się kupić przy uprzejmej pomocy kolegi z forum mmx 300 za naprawdę mniej niż połowę ceny. Mimo, że teraz szukanie podobnej oferty  byłoby trudne to polecam te słuchawki w kombo z FiiO e10k potrafią zaskoczyć. Grają świetnie, szczegółowo i jak na zamkniętą konstrukcję z niezłą sceną. Dodatkowo nie jest o "chude"  brzmienie, oferujące jednocześnie dobry detal.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po bardzo burzliwych poszukiwaniach zredukowałem ilość interesowanych mnie słuchawek do 3, a mianowicie: AKG K712 Pro (lub 7XX jak będą dostępne),  Beyerdynamic DT150 (ponoć bardzo dobrze lubią się z AIMem) no i ostatnie Beyerdynamic DT990E 600 Ohm (do AIM nie lepiej wziąć 250 Ohm?). AKG posiadają dość niską impedancję, a wyczytałem, że do SC808 najlepiej podpinać słuchawki 90 Ohm i wzwyż. W DT150 niepokoi mnie zamknięta konstrukcja, która ma duży wpływ na brzmienie (granie zależne od dopasowania padów). Posiadam dość duże uszy i martwię się również o znikające pady od DT990 (oraz ich paskudny kolor :P). 

Mój budżet wynosi około 1500 zł (jak w tytule), ale może część z tego lepiej przeznaczyć na lepszy DAC? Jeśli macie jakieś opinie, propozycje odnośnie moich spostrzeżeń, to byłbym wdzięczny.

Edytowane przez Krzemien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności