Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Co zamiast HE-300 lub DFR? [METAL]


Patriq6

Pytanie

Witam panów :) 
Mam chyba ciężki temat do przerobienia. Aktualnie jestem w posiadaniu nauszników HE-300 (3 rewizja na posrebrzanym kabelku) i Dragonfly'a Red (dopiero kupiony, wciąż mogę zwrócić i dlatego od razu piszę ten post). W porównaniu do SMSL M2 to odczułem od razu dużo więcej dynamiki w brzmieniu - mocniej uderzający i lepiej kontrolowany dół, jaśniejsze i żywsze brzmienie. Ale nachodzą mnie ciągle myśli, czy może jednak do 1000zł nie kupię słuchawek (włączając w to używane), które zagrają mi jeszcze bardziej rozdzielczą i przyjemną średnicą niż te wraz z DFR... A może zmienić DFR na coś co gra również dynamicznie ale z lepszą średnicą? Nie wiem jak do tematu się w ogóle zabrać i czy do 1k znajdę coś co mnie naprawdę usatysfakcjonuje bardziej niż obecne zestawienie - dodam od razu, że nie strawie za nic żadnych krzykliwych słuchawek - oczekuje średnicy i mięsistego dołu, góra natomiast w miarę neutralna, nie kłująca.
Słucham głównie thrash metalu oraz technicznego i melodycznego death metalu i chcę coś właśnie pod metalową muzykę :) 
Tak więc czekam na jakieś propozycję lub po prostu info, że z takimi wymaganiami muszę mieć trochę więcej pieniędzy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

S.m.s.l m2 to słaby sprzęt, z maluchów mogę polecić bardzo dynamiczne i żywe ifi nano iDSD BL, aczkolwiek, nie pamiętam już, jak grają HE300 i czy się z nim zgrają ;). DF Red z kolei jest ok, ale nie do takich słuchawek, HE300 potrzebują trochę prądu, więc raczej typowa stacjonarka jest dla nich wskazana.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 minut temu, neonlight napisał:

S.m.s.l m2 to słaby sprzęt, z maluchów mogę polecić bardzo dynamiczne i żywe ifi nano iDSD BL, aczkolwiek, nie pamiętam już, jak grają HE300 i czy się z nim zgrają ;). DF Red z kolei jest ok, ale nie do takich słuchawek, HE300 potrzebują trochę prądu, więc raczej typowa stacjonarka jest dla nich wskazana.

Wcale prądu nie potrzebują kolego :) Z telefonu na maksymalnej głośności już nie jestem w stanie wytrzymać (sgs4), co mnie zaskoczyło mocno bo w końcu mają one 50 omów. Nad iDSD BL myślałem, ale musiałbym najpierw posłuchać jak mi to się zgrywa i czy chce do niego tyle dokładać.

Edytowane przez Patriq6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To, że grają głośno, nie znaczy, że są łatwe w prawidłowym wysterowaniu, a już w to, że SGS4 daje im radę, to niestety... nie uwierzę :).

Ps. 

Jak zagadasz w sklepie, to ifi za 900zł Ci powinni puścić ;).

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Myślałem, że mówimy o samej mocy - nieważne w takim razie, ja źle zinterpretowałem (--:
Zdaje sobie sprawę z tego, że M2 jest słabizną dla takich słuchawek, odczuwam to słuchając z DFR. Ale zastanawiam się po prostu czy może jednak mogę zrobić lepszy zakup niż DFR, bo mam jeszcze czas aby go odesłać :) 
Słuchałem ich jeszcze pod iFi iDSD LE Nano - porównywalnie do DFR, ale nie rozjaśnił ich tak.

Edytowane przez Patriq6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Stawiam na ifi nano iDSD BL, ale i tak musisz sam tego połączenia posłuchać :). A może jakiś lampiak, typu Aune T1, xDuoo Ta-01?! 

W mp3store powinni mieć Aune T1, x1s i ifi nano iDSD BL, idź i przekonaj się, który z nich będzie Ci najbardziej pasował brzmieniowo ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 6.08.2018 o 10:22, Jaworrr napisał:

Chord Mojo, używki w cenie 1200zł+, ALE! masz takie kombo, że na klęczkach będziesz metalu słuchał :D 

Takiego budżetu nie wykluczam, ale zakup trochę będę musiał przesunąć aby mieć luźne fundusze i ogarnięty dobrze temat :)

Edytowane przez Patriq6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 6.08.2018 o 10:22, Jaworrr napisał:

Chord Mojo, używki w cenie 1200zł+, ALE! masz takie kombo, że na klęczkach będziesz metalu słuchał :D 

Nie tylko metalu; ale faktycznie metal robi piorunujące wrażenie. Właśnie sobie słucham duńskich przyśpiewek satanistycznych, no i gitary Denner'a i Shermann'a zwalają z nóg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A ATH R70x znasz?

Z DFR to one szły nieziemsko.

Do ciężkiej muzy to dla mnie chyba faworyt, zwłaszcza, że trudno w niej o dobre realizacje.

Gdyby grały subbas nieco lepiej i nie wyciekał z nich tak dźwięk, to w zasadzie nie uznawałbym innych słuchawek do łojenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 9.08.2018 o 06:41, ZenekHajzer napisał:

A ATH R70x znasz?

Z DFR to one szły nieziemsko.

Do ciężkiej muzy to dla mnie chyba faworyt, zwłaszcza, że trudno w niej o dobre realizacje.

Gdyby grały subbas nieco lepiej i nie wyciekał z nich tak dźwięk, to w zasadzie nie uznawałbym innych słuchawek do łojenia.

Znam, ale nie słuchałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności