Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Amplituner 2.0 + kolumny


Rekomendowane odpowiedzi

3k mogą być używane. Raczej do cichego słuchania. Chciałbym brzmienie możliwie równe tonalnie, ze szczegółową ale nie drażniącą górą, bas raczej krótki, zwięzły - monitorowy (docelowo będę pewnie dokupował subwoofer do oglądania filmów). 

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, soulreaver napisał:

Raczej do cichego słuchania. Chciałbym brzmienie możliwie równe tonalnie, ze szczegółową ale nie drażniącą górą, bas raczej krótki, zwięzły - monitorowy

Tak to się nie da. Żeby kolumna zagrała tak jak trzeba to musi być głośniej trochę ;) . A opis brzmienia...nic mi to nie mówi ;) . Każdy może tak napisać :P . No ale dobra mamy raczej podobny gust to dobiorę jakbym dla siebie szukał...3k na kolumny? Do tego już by się jakiś fajny wzmacniacz czy amplituner przydał, a jak chcesz nowy wzmacniacz czy amplituner za tą kasę jak wcześniej pisałeś to on nie wyciągnie nawet połowy możliwości tych kolumn. Proponowałbym całość używaną a te bajery co chciałeś to osobno jakoś dobrać.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, neonlight napisał:

Że się tak wtrącę, Kef LS50, fajny sprzęt... już spadam. :ph34r:

b-r z tyłu.

4 minuty temu, soulreaver napisał:

Ok to skupmy się na tym żeby nie miały rozlazłego basu i drażniącej góry :)

no to mogę Ci masę takich podać kwestia tylko czy akceptujesz żeby były to starsze kolumny (lata '90 na przykład) czy muszą być nowsze.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bomba. Aktywne były by idealne. Są tylko 2 ale... pierwsze ale: jak rozwiązać problem regulacji głośności pilotem? Przy oglądaniu TV to niezbędne. Drugie ale: czy są maskownice? bo w nowych monitorach nie ma. Można zastosować DAC z regulacją głośności na pilota ale to również kosztuje min. z 1,5k używany.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, soulreaver napisał:

jak rozwiązać problem regulacji głośności pilotem? Przy oglądaniu TV to niezbędne.

Zgaduje że jak podłączysz TV do daca to regulacja głośności w TV działa. W kompie tak jest więc nie widzę powodu dla którego w TV by nie mogli tak zrobić.

 

18 minut temu, soulreaver napisał:

Drugie ale: czy są maskownice? bo w nowych monitorach nie ma.

w większości są.

 

 

Na tą chwilę nie ma żadnych ciekawych, no ale to trzeba patrzeć na allegro i olx po prostu ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAk wychodzisz cyfrowo z TV, to głośność w TV często gęsto nie działa. Z mojej Bravii po optyku nie da się regulować głośności.

Ja robię to tak, że reguluję na dekoderze. Za to jak korzystam z funkcji smart TV, cóż - mam pilota do głosników na szczęście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ZenekHajzer napisał:

JAk wychodzisz cyfrowo z TV, to głośność w TV często gęsto nie działa. Z mojej Bravii po optyku nie da się regulować głośności.

Ja robię to tak, że reguluję na dekoderze. Za to jak korzystam z funkcji smart TV, cóż - mam pilota do głosników na szczęście :)

to słabo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, regulacja głośności w moim TV działa tylko po HDMI. Podobno są nieliczne przypadki że regulacja głośności działa po toslink ale osobiście nie trafiłem na taki przypadek. @Oskar2905 jakich monitorków wypatrywać na allegro/olx?

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to była tego masa, ale z tego co pamiętam teraz to: philipsy (tylko że muszą być z głośnikami średnio i wysokotonowymi na membranie jedwabnej a nie plastikowej), heco/brauny, grundigi, jamo, magnat. To są takie popularniejsze marki z jakich u nas trafiają się monitory aktywne ale ja proponuję wpisać po prostu aktywne w wyszukiwarce i patrzeć czy nie ma żadnych bo tego wiele nie ma raczej.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barthuss miał jamo oparte na mfb Philipsa. Chyba jeszcze wiszą w komisie. Ja je rozważałem, ale nie przeszły u żony (nie dała się przekonać że stolarz je oklei i damy maskownice). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wisiały Jamo to już bym kupił je do zestawu 4.0 :P . 
Regulacje głośności możesz sam zrobić na jakimś potencjometrze sterowanym pilotem, ale to kolejne urządzenie  i ~200 zł lub więcej, jeśli chcesz lepszy.

 

Philips 22 AH 587 MFB są za 1500 zł. Sam bym brał, ale za dużo w nich pokręteł i jestem zadowolony z Jamo MFB 90 :D .

https://www.olx.pl/oferta/aktywne-kolumny-philips-22-ah-587-mfb-CID99-IDieKCH.html#e1d7ad5779

Nic innego z systemem MFB od firm Philips/Jamo nie znalazłem na OLX.

ED. Jeśli mnie szlak trafi to kupię te philipsy i przynajmniej je przetestuję, bo zbieram na te TV i się dozbierać nie mogę .

Edytowane przez music hunter
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak za cały zestaw to nie jest zła cena, no i ma wszystko czego autor potrzebuje bo ma to o wiele większą funkcjonalność niż same kolumny :) . Z tym że jeśli idzie o same kolumny to wolałbym jednak heco/brauny aktywne jakieś :) (są na tych samych głośnikach dlatego "/" :)  ) .

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
1 godzinę temu, Damian456 napisał:

.. Z kolumn to mogę polecić te z firmy STX.  Od ponad roku mam  w salonie electrino 250 plus i naprawdę dają radę.

Te, p. Damian, 250-ki się nie sprzedają, czy ki ch..? :D

 

Ps.

Prawie łyknąłem Twój bajer. :ph34r:

 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności