Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Amplituner 2.0 + kolumny


Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu nowego audio do pokoju o powierzchni ok.20m2. Nie mam doświadczenia w dużym audio więc liczę na pomoc forumowiczów.

 

Wymagania:

 

- amplituner 2.0 lub wzmacniacz z obsługą Bluetooth z APT-x, wejściami optycznymi oraz coaxial. Źródła: smartfon przez BT, TV.

- Fajnie gdyby amplituner/wzmacniacz miał wyjście dla aktywnego subwoofera (wolę raczej chudszy i szczegółowy dźwięk z kolumn + bas z suba niż wszystko z kolumn).

 

Budżet: do 5000 pln

 

Myślałem nad NAD C338 + jakieś kolumny + w przyszłości sub.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, soulreaver napisał:

- Fajnie gdyby amplituner/wzmacniacz miał wyjście dla aktywnego subwoofera (wolę raczej chudszy i szczegółowy dźwięk z kolumn + bas z suba niż wszystko z kolumn).

Jesteś tego pewien? Bo to wyklucza sporą część propozycji bo raczej wzmacniacze stereo nie mają wyjścia na suba. To tylko amplitunery do KD. Nie wiem czy amplitunery stereo mają takie wyjście.

 

Musisz mieć te wszystkie nowoczesne bajery we wzmacniaczu czy może być osobne pudełko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przeglądam sobie te amplitunery i dochodzę do wniosku że to wyciąganie kasy... Większość ma BT bez Apt-X... Czytam na forach o niestabilnym sofcie w NADdzie... To jakaś kpina. Nie wiem czy nie lepiej pójść inną drogą tj. porządny DAC np. Matrix Mini-i Pro 2s który ma wszystko + monitory studyjne np. Focal Alpha 80.

 

Na jakie wzmacniacze z rynku wtórnego do 2k warto zwrócić uwagę? (mogą być zwykłe stereo)

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takich pieniążkach to ja bym poszedł bardziej w stronę - ciekawy wzmacniacz stereo np  Xindak A-06 + osobno DAC z APTX np iFi Audio iOne Nano... i w tym momencie zostały nam tylko dwa kafle na kolumny ;]  

 

edit// aaa... zapomniałem, że ma byc do tego potem jeszcze sub. xindak odpada ;] 

Edytowane przez CoATI
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CXA80 bardzo mi się podoba jeżeli chodzi o funkcjonalność. Niemniej widzę że ciężko będzie spiąć budżet i w związku z tym chyba zacznę od zakupu kolumn i podłączę je chwilowo do starej wieży Sony HST-471. Spróbuję odsłuchać kilku kolumn które myślę że mogą mi się spodobać np. Focal Chorus 716 i na tej podstawie dokonać wyboru.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, soulreaver napisał:

CXA80 bardzo mi się podoba jeżeli chodzi o funkcjonalność. Niemniej widzę że ciężko będzie spiąć budżet i w związku z tym chyba zacznę od zakupu kolumn i podłączę je chwilowo do starej wieży Sony HST-471. Spróbuję odsłuchać kilku kolumn które myślę że mogą mi się spodobać np. Focal Chorus 716 i na tej podstawie dokonać wyboru.

W 5 kaflach powinieneś się zmieścić, tego Cambridge-a za 3-kę i za 2-kę kolumny, tylko zamiast 716 lepiej Cobalt 816;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ejj.. no, nie przesadzaj, to nie są takie stare kolumny, stare to sa Braun-y, Telefunken-y i Saba-y z lat 70s, a i tak niektóre są w należytym stanie technicznym.

 

Ja tam się nie boję kupować takich "starych" kolumn, o ile są sprawne, a ich stan wizualny nienaganny.

 

W większości przypadków, kolumny można naprawić stosunkowo niewielkim kosztem i dalej cieszyć oczy, a przede wszystkim uszy, wyższą klasą dźwięku, aniżeli mielibyśmy kupować nowe, za te same pieniądze :).

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 40 letnie  kolumny  aktywne  i nadal  pięknie  grają  bez grzebania w nich ? .  

Proponuję kupić  oddzielne  urządzenie  do aptx,  żeby  nie  ograniczać  sobie  wyboru  wśród  DAC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, soulreaver napisał:

Na jakie wzmacniacze z rynku wtórnego do 2k warto zwrócić uwagę? (mogą być zwykłe stereo)

Zależy jaki efekt chcesz uzyskać i jakie kolumny do tego dobierzesz. Polecam najpierw kupić kolumny, a potem wzmacniacz do nich. Kolumny zmienią najwięcej w brzmieniu całego toru.

 

8 godzin temu, soulreaver napisał:

Focal

jak lubisz duży, buczący (przy takim podbiciu to nieuniknione) i podbity bas, schowaną średnicę i ostre podbite wysokie tony to mogą Ci się spodobać. W przeciwnym razie odpuść raczej ;) . Focal i triangle tak robi kolumny. Grają w V-kę mocną i jak dla mnie bardzo nieprzyjemną.

 

8 godzin temu, neonlight napisał:

W 5 kaflach powinieneś się zmieścić, tego Cambridge-a za 3-kę i za 2-kę kolumny, tylko zamiast 716 lepiej Cobalt 816;)

Jasno grający wzmacniacz (tak opisałeś cambridge audio...swoją drogą ich nie polecam, ale każdy ma inny gust) i jasno grające kolumny to zabójstwo dla uszu ;) .  Gwarantuje że będą krwawić :)

7 godzin temu, soulreaver napisał:

Tylko że Cobaltów raczej nie uda mi się odsłuchać. Nie strach kupować tak starych kolumn? Nie wykruszają się zawieszenia głośników jak w Altusach? :D

Jak jest na gumie to się nie rozsypie. Głośnik można też załatwić na kilka innych sposobów ;) . Nie ma się co bać starych kolumn o ile: nie dostały wilgoci, nie były przeciążane, nie dostał się do nich ktoś głuchy który spalił je przesterowanym wzmacniaczem.

 

6 godzin temu, neonlight napisał:

W większości przypadków, kolumny można naprawić stosunkowo niewielkim kosztem i dalej cieszyć oczy, a przede wszystkim uszy, wyższą klasą dźwięku, aniżeli mielibyśmy kupować nowe, za te same pieniądze :).

To już zależy i nie można generalizować. W większości przypadków właśnie nie da się naprawić kolumn małym kosztem bo trzeba szukać zamiennych głośników i o ile w przypadku kolumn z bloku wschodniego, RFN i kolumn na głośnikach philipsa jest to w miarę proste to w innych przypadkach już jest spory problem, a po wymianie obojętnie którego elementu czy nawet często całego układu drgającego (mnóstwo jest takich "oryginalnych" głośników na allegro i olx) taki głośnik z oryginałem ma wspólny co najwyżej kosz i magnes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sobotę na odsłuchu Focali Chorus 716. Bardzo mi się podobało jak grają... przez pierwsze 5 minut. Później już coraz mniej... na tyle mniej że odechciało mi się odsłuchania Focali Grande Utopia :D. Góra jest niestety przesadzona i to sporo, basu było dla mnie w sam raz (przy niskich głośnościach przy których zwykle słucham) ale to było pomieszczenie dosyć dobrze wytłumione. Myślę że w moim pokoju nieźle by dudniło. Podsumowując jestem rozczarowany zwłaszcza po tym jak dziś posłuchałem Edifierów R2730DB w normalnym pokoju bez żadnych wygłuszeń, które moim zdaniem zagrały po prostu lepiej, przyjemniej, z lepszym balansem tonalnym i czyściejszą górą. Mam zamiar odsłuchać jeszcze jakieś kolumny podstawkowe ale jeżeli nic się nie zmieni to kupię po prostu Edifiery i mój portfel się ucieszy.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś, ale myślę że w kwestiach dźwiękowych warto polegać na własnych uszach :). Dziś niespodziewanie miałem okazję przesłuchać podłogówki KEF Q5 w pokoju niewytłumionym, gabarytowo podobnym do mojego. No i znowu nie podeszło... Bas dudnił niemiłosiernie, pewnie dlatego że stały zbyt blisko ściany. Swoją drogą czy większość ludzkości ma warunki na to żeby ustawić kolumnę metr od ściany? Śmie wątpić. Dlaczego więc większość kolumn ma BR z tyłu?? To głupie.

 

Po tym incydencie skupiam się już tylko na kolumnach podstawkowych ponieważ uważam że zagrają lepiej w normalnym pokoju a nie w studiu odsłuchowym. Zamierzam je postawić na szafce obok TV więc szukam modeli z BR z przodu ewentualnie obudowa zamknięta.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wyjście na suba, jeśli faktycznie Edki Ci starczą:
http://edifier.com.pl/product-pol-63-Glosniki-bluetooth-Edifier-R1850DB.html

Niestety nie ma subów dedykowanych, ja dumam nad jbl lsr310s do tego ustrojstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz możliwości odstawienia od ściany to szukaj z B-R z przodu. Będzie podbite przynajmniej całe pasmo, a nie całe pasmo i bas jeszcze bardziej ;)

 

2 godziny temu, soulreaver napisał:

Dziś niespodziewanie miałem okazję przesłuchać podłogówki KEF Q5 w pokoju niewytłumionym, gabarytowo podobnym do mojego. No i znowu nie podeszło... Bas dudnił niemiłosiernie, pewnie dlatego że stały zbyt blisko ściany. Swoją drogą czy większość ludzkości ma warunki na to żeby ustawić kolumnę metr od ściany? Śmie wątpić. Dlaczego więc większość kolumn ma BR z tyłu?? To głupie.

 

Po tym incydencie skupiam się już tylko na kolumnach podstawkowych ponieważ uważam że zagrają lepiej w normalnym pokoju a nie w studiu odsłuchowym.

Bez znaczenia jest to czy to są podlogowki czy podstawkowe. Co do B-R z tyłu to ma on swoje plusy konstrukcyjne ale ma też minusy oczywiście ;)

 

Zamiast skupiać się tylko na podstawkowych to skup się na tym żeby miały B-R z przodu ;)

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że tak. Tylko że musisz celować w takie większe kolumny podstawkowe. Głośnik to tak minimum 16-18cm. Nie mogą być takie malutkie ;) . Mogę Ci pomóc w wyborze kolumn jakby co ;) . W nowych amplitunerach i wzmacniaczach nie siedzę za bardzo, chyba że chodzi o klasę D, a w reszcie nowych wzmakow i amplituner nie czuje się kompetentny ;) . Za to w kolumnach mogę ci spokojnie pomoc :) .

 

Chociaz...jeśli chodzi o nowe wzmaki i amplitunery to mogę ci napisać żebyś z miejsca omijał yamahy i denony. To jest pewne ;) .

Edytowane przez Oskar2905
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności