Skocz do zawartości

Polecany następca Xduoo X3


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Nastał czas smutku i żałoby. Wczoraj zostawione w samochodzie zostało Xduoo X3, które niestety nie wytrzymało 5623 stopni w środku, no i strzeliło kopytami. Dlatego zwracam się z prośbą o pomoc do Was. Szukam MP3, bez żadnych wodotrysków, myślę, że fajnie byłoby gdyby to było coś podobnego/lepszego od Xduoo x3, rockbox mile widziany (coraz ciężej o to?). Słuchawki z jakimi będzie grało to ustrojstwo to: Fischer Audio FA 004 v.2, Beyerdynamic Byron, Brainwavz Delta, Audiotechnica m50x no i ewentualnie aux do samochodu (wyjście musi być dość mocne)

 

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam xDuoo X3 II i jestem zadowolony. Używam go coraz częściej do słuchania zamiast winyli ( szybciej i nie trzeba czyścić płyt przed odsłuchem ) Podpinam pod wzmacniacz i jest  ok. W aucie też używam do słuchania i spisuje się bardzo dobrze. Mogę go z czystym sumieniem polecić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że mogę przeznaczyć tak z 500zl. Myślałem o tym xduoo x3 II, ale raczej nie będę tych wszystkich bajerów używał (założę się że USB dać nie posiada wsparcia dla linuxa) O rockboksie też raczej można zapomnieć. Jeszcze jedna notka: Nie wykluczam używek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co ci rockbox? nowe dapy mają tak rozbudowane funkcje, że w większości jest zbędny. zerknij na listę, po za Applem z nowych modeli prawie nie uświadcztysz

To zastanów się również nad Shanling M1 lub M0

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się zastanawiam po co komu rockbox. Raz wgrałem do clip plusa i jak szybko zainstalowałem to tak szybko go wywaliłem . Może czasem poprawi coś ale jak dla mnie obsługa to męczarnia. Na clip plusie bardzo łatwo przesterować dźwięk używając rockoboxa . Dla tego po kilku minutach poszedł w odstawkę . Co do bajerów xDuoo to zastanawiam się które to są te bajery? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był potrzebny dawno, dawnooo temu do np Sansy E250, którą miałem, bo oryginalnie nie czytała kart większych niż 4 GB a z rockboxem 16 GB Takie to były czasy. Do japkopodów potrzebne, bo nie obsługują natywnie rozsądnych formatów i muzykę trzeba wgrywać przez sklep

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie słaniam się jednak ku Xduoo X3 II (dotykowy ekran mi nie pasuje w m0)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, MajsterKlepka napisał:

założę się że USB dać nie posiada wsparcia dla linuxa

O ile chcesz się założyć?

Natomiast Rockbox, to już przeszłość. Już prawie nikt nad nim nie pracuje, a jak już pracuje, to nad żadnym aktualnie sprzedawanym odtwarzaczem. Po prostu nie nadążył za rozwojem branży, a w takim xDuoo masz system, który ma wszystko co miał BR (no, poza jakimiś egzotycznymi opcjami wykorzystywanymi przez mały procent użytkowników).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Inszy napisał:

O ile chcesz się założyć?

W takim razie może nie chcę :D Ale cieszy mnie to bardzo.

 

36 minut temu, sobek4 napisał:

Co do bajerów xDuoo to zastanawiam się które to są te bajery? 

Bluetooth np.

 

I czy może w tych czasach są jeszcze jakieś propozycje z ekranem OLED jak w X3?

I jak z czasem grania w X3 II i ewentualną późniejszą wymianą baterii, nie ukrywam, że chciałbym, żeby został ze mną na długo ten odtwarzacz.

Ekran się rysuje, albo jest lustrzany? (Xduoo X2 pozdrawia :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się rysuje, nie poddawałem go takim testom :D Ale widoczność o niebo lepsza niż w X2 i pierwszym X3.

Bateria trzyma jakieś 10-12 godzin, zależy od plików, gaina i jak często odpalasz ekran. A BT jeszcze na straty nie skazuj - mi się czasami przydaje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, sobek4 napisał:

Bluetooth to całkiem przydatna opcja. Czasem używam w połączeniu z s7 edge i spisuje się rewelacyjnie. 

Technicznie w jaki sposób to działa?

 

Pliki z telefonu ----BT---->X3 II ----->słuchawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Tu się fajnie sprawdza do obsługi mediów pilot od słuchawek, bo xDuoo je obsługuje (tylko mikrofon jest nieczynny).

No i nie muszą być pliki, może być radio czy streaming ;)

Edytowane przez Inszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I rozumiem, że mogę sterować, załóżmy na potrzeby przykładu Spotify, z poziomu xDuoo. Czyli wygląda to tak: mam telefon w kieszeni, na nim spotify, mam też Xduoo w kieszeni kurtki i nie muszę wyciągać telefonu aby jakkolwiek sterować muzyką, mogę to robić z DAPa?

 

 

Narazie z dwójki m0 i X3 II x3 wygrywa, ale może ktoś jeszcze ma coś do dorzucenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą sprawdziłem  jak działa z youtube i  działa , przełączając  w xDuoo możesz sterować  youtube , ze spotify pewnie też działa . Nie mam możliwości sprawdzenia bo nie mam spotify. Ale wszystko można sterować z poziomu x3 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Inszy napisał:

O ile chcesz się założyć?

Natomiast Rockbox, to już przeszłość. Już prawie nikt nad nim nie pracuje, a jak już pracuje, to nad żadnym aktualnie sprzedawanym odtwarzaczem. Po prostu nie nadążył za rozwojem branży, a w takim xDuoo masz system, który ma wszystko co miał BR (no, poza jakimiś egzotycznymi opcjami wykorzystywanymi przez mały procent użytkowników).

 

A można przesłać historię odtwarzania do last.fm? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MajsterKlepka napisał:

nie muszę wyciągać telefonu aby jakkolwiek sterować muzyką, mogę to robić z DAPa?

Jakkolwiek, to nie, ale zmiana utworów, głośności i pauza działają ;)

 

@Karbon315 nawet nie sprawdziłem, jak wrócę do domu, to zerknę.

Edytowane przez Inszy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

20 minut temu, MajsterKlepka napisał:

I rozumiem, że mogę sterować, załóżmy na potrzeby przykładu Spotify, z poziomu xDuoo. Czyli wygląda to tak: mam telefon w kieszeni, na nim spotify, mam też Xduoo w kieszeni kurtki i nie muszę wyciągać telefonu aby jakkolwiek sterować muzyką, mogę to robić z DAPa?

Narazie z dwójki m0 i X3 II x3 wygrywa, ale może ktoś jeszcze ma coś do dorzucenia :D

M1 nie ma ekranu dotykowego  i reszte zalet jak X3 II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Inszy napisał:

Jakkolwiek, to nie, ale zmiana utworów, głośności i pauza działają ;)

Dokładnie o to mi chodziło :D

 

12 minut temu, Jaro54 napisał:

 

M1 nie ma ekranu dotykowego  i reszte zalet jak X3 II

Ale X3 II jest większy, a ja nie lubię, wolę jak czuć odtwarzacz i kable nie będą go ruszać tak bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to xduoo bardzo mi odpowiada, ale z drugiej strony to by był już trzeci DAP od nich ?

A ktoś może coś powiedzieć na temat xDuoo Nano D3? Warto się na to przesiadać po starszym X3?

 @Inszy Mam też pytanie do Ciebie. Według moich informacji podobno używasz minta. Jak wygląda wtedy współpraca z X3 II? nie ma żadnych większych problemów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności