Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Rha t20 rev.1 vs 2 różnice? | dokanałowe +/- 700, po eph-100


marcelmtbmx

Pytanie

Witam, 

 

zamierzam kupić nowe doki. Będą używane ze smartfonem (iphone se). Wcześniej używałem yamaha eph-100 i bardzo mi odpowiadały, szukam czegoś o podobnej charakterystyce brzmienia, niestety yamahy zostały rozjechane przed samochód, po czym kupiłem final e3000 (dużo dobrego o nich na forum, jednak dla mnie yamahy na każdej płaszczyźnie są oczko wyżej). Z reseach’u który zrobiłem wynika, ze rha t20 będą mi odpowiadać. Mam pytanie czy są jakiej różnice między ich pierwszą wersją (surowy kolor kopułek) a drugą czarną (tak jak wersje „i” oraz bez „i”)? Zastanawiam się nad tym ponieważ znajduję czasem duże rozbierzności w cenie. W Anglii gdzie obecnie przebywam rha t20i rev.2 są w bardzo korzystnej cenie £109 (https://www.joeaudio.co.uk/rha-t20i-high-fidelity-noise-isolating-dualcoiltm-in-ear-headphone-with-remote-and-microphone.html?gclid=EAIaIQobChMI7OHY5PTI3AIVRKqaCh0nLAi5EAQYASABEgLxGPD_BwE) proszę o pomoc,

pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
27 minut temu, Mayster napisał:

Dopisek "i" oznacza mikrofon. Z tego co mi wiadomo nie było 2 wersji T20, a jedynie 2 wersje kolorystyczne.

 

Poczytaj o Aune E1 jeszcze.

Tak tak, wiem, że to mikrofon, nie dopisałem, że chodzi ni o różnice brzmieniowe 

10 minut temu, bachankas napisał:

Słuchałem RHA T20 i T20i. Brzmieniowo Aune E1 znacznie, znacznie lepsze, naturalniejsze, z łatwiejsza aplikacją w ucho.

Boje się czy nie będę zbyt neutralne w brzmieniu (sygnatura eph-100 mi pasuje) i wykonanie kabla też trochę martwi patrząc, że kosztują koło ~600 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

(...) w dużym skrócie model T20i ma słabiej od T20 zaznaczone skraje, grając przez to delikatnie mniejszą „V”-ką. T20 mają tym samym nieco więcej basu i ciut bardziej zaznaczoną górę, nastawioną na nieco więcej detali i tworzącą w różnych sytuacjach wrażenie lepszego rozciągnięcia oraz mniejszego efektu matowości.

Wszystko znów będzie zależało od użytych filtrów akustycznych, ale można byłoby wszystkie obserwacje uśrednić i powiedzieć, że T20 stawiają po prostu na jakość i eufonię, zaś T20i na równość i uniwersalność. (...)

 

Źródło: https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-rha-t20t20i/

 

39 minut temu, marcelmtbmx napisał:

Tak tak, wiem, że to mikrofon, nie dopisałem, że chodzi ni o różnice brzmieniowe 

Boje się czy nie będę zbyt neutralne w brzmieniu (sygnatura eph-100 mi pasuje) i wykonanie kabla też trochę martwi patrząc, że kosztują koło ~600 zł.

 

 

O kabel się akurat nie martw, bo na kilkaset sprzedanych sztuk w żadnych się nie uszkodził ;) W każdej innej marce jaką znam awaryjnośc kabla to przynajmniej kilka procent.

 

Edytowane przez Mayster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, marcelmtbmx napisał:

Czy coś w tej cenie będzie konkurować z aune e1? Budżet 700/800 zł.

 

Będą konkurować, a niektóre będą lepsze. Wszystko zależy od preferencji.

 

Ogólnie, idąc topem Aune E1 i RHA T20, warto rzucić okiem także np. na:

Simgot EN700 Pro

Accutone Gemini HD

iBasso IT01

1More Quad Driver

 

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli jest trochę możliwości, wiem, że jeśli rha to wersja bez mikrofonu, co bedzie najbardziej zbliżone do yamahy eph-100? Ceniłem sobie w nich rozjaśnione wysokie, dawały wiele frajdy ze słuchania przez to energiczne „cykanie”, ilość basu tez była dobrana pode mnie, rzucała się w ucho też separacja. Chciałbym uzyskać rozwinięcie tego modelu (również w kwestii sceny) i energiczne brzmienie.

Edytowane przez marcelmtbmx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jakby kogos interesowalo (prwnie nikogo) kupilem nowe rha t20. Jakosc wykonania i zestaw bajka ale z wygoda juz srednio, byly zbyt ciezkie i kabel zbyt sztywny. Dzwiekowo tez nie powiedzialbym, ze sa swietne (dalem im odpowiednio duzo czasu na wygrzanie) Dziwny bas, czasem  walil z kazdej strony a czasem brakowalo mi mocy. Srednica slaba, wycofana i na przelomie srednicy i wysokich bywaly okropnie krzykliwe. Jedynie co to scena byla fajna ale moglo byc takie wrazenie przez to, że V-ka. Generalnie nie wiem czemu sa hype’owane. Final e3000 graja od nich znacznie lepiej, no ale zwrocilem je i bez problemu dostalem zwrot. Aktualnie zamowilem aune e1 wiec zobaczymy :) mam nadzieje, że w razie W będzie można je zwrócić ? (kupione w audeos), pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Widzisz, nie zdążyłem zajrzeć wcześniej... Jeśli chodzi właśnie o wygodę/aplikację RHA to są to słuchawki lekko pisząc ułomne. Używałeś spinki do "krawata"? To jednak podstawa przy tych słuchawkach, co by ci, właśnie kabel nie ciągnął w dół słuchawek z ucha. Ja dopiero po pół roku też, zorientowałem się, że gumkę można docisnąć jeszcze mocniej na filtr przez co słuchawki mi już tak nie wystają "debilnie" z ucha i opierają się idealnie na małżowinie, przez co nie boli mnie ucho po dziesięciu minutach od założenia. No i kupując RHA trzeba być świadomym jednego " too much bass indeed"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności