Skocz do zawartości

mp3 dla córki na 18tkę


Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Jaro54 napisał:

Próbowałeś @userfromkiedyś z nastolatkiem przedyskutować bez użycia siły sprawę uporządkowania czegokolwiek np telefonu, komputera itp?

A zdajesz sobie sprawę, że dziś spore grono osób, nie tylko młodych, korzysta głównie ze smartfona? Można by w takim przypadku zadać nawet pytanie, czy osoba jest takim odtwarzaczem w ogóle zainteresowana. To działa w dwie strony. ;)

Możliwości jest wiele. Tak wiele, że chyba lepiej byłoby przedyskutować wszelkie warianty z osobą, która taki prezent miałaby dostać, bo może się okazać, że będzie to prezent-wtopa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba ojciec przedyskutował i pytał inspirowany sugestiami pociechy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, userfrom napisał:

Zamiast kupować player mp3 lepiej usuń niepotrzebne pliki z telefonu, pousuwaj nieużywane aplikacje, dokup do niego kartę pamięci, a za te pieniądze (500 - 600 zł) kup do Xperii porządne słuchawki dokanałowe np. Aune E1. Takie jest optymalne rozwiązanie w tym przypadku.

 

Żeby odgruzować jej telefon trzeba by buldożera :-P  Sama nie umie tego uporządkować a nikomu do ręki swojego telefonu nie da :-) 

Zresztą mp3 jest prezentem na jej wyraźne zamówienie. Jak mówiłam - miała kiedyś jakąś badziewną, ale skończyło się na tym, że żeby działała, musiała być cały czas podłączona do powerbanka. Żeby to były "zwyczajne" urodziny kupiłabym jej jakąś zwykłą za dwie, trzy stówy i tyle, ale że to osiemnastka, stwierdziłam, że dobrze by było, żeby miała coś ekstra i poczuła, jak może brzmieć muzyka w uszach (nie tylko bzyczeć). 

Dzięki za wszelkie sugestie, poszukam może, policzę kasę i szarpnę się na tego M1?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, green38 napisał:

 

Żeby odgruzować jej telefon trzeba by buldożera ? Sama nie umie tego uporządkować a nikomu do ręki swojego telefonu nie da ?

Zresztą mp3 jest prezentem na jej wyraźne zamówienie. Jak mówiłam - miała kiedyś jakąś badziewną, ale skończyło się na tym, że żeby działała, musiała być cały czas podłączona do powerbanka. Żeby to były "zwyczajne" urodziny kupiłabym jej jakąś zwykłą za dwie, trzy stówy i tyle, ale że to osiemnastka, stwierdziłam, że dobrze by było, żeby miała coś ekstra i poczuła, jak może brzmieć muzyka w uszach (nie tylko bzyczeć). 

Dzięki za wszelkie sugestie, poszukam może, policzę kasę i szarpnę się na tego M1?

 

Weź pod uwagę, że M1 nie ma Youtube, a jeśli ktoś głównie korzysta z Youtube do słuchania muzyki, to z tego nie zrezygnuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zasłużysz na tytuł super tatusia :) Wybierz w kolorze jaki lubi, bo jest kilka kolorów do wyboru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry masz rację @userfrom super mamusi. :). A słucha youtube bo nie ma miejsca na pliki

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zostaniesz to piwo stawiasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie trochę lepiej jest kupić Aune E1 lub np Beyerdynamic Byron BTA, ale jeśli chce player, to w sporej promocji (619) jest Shanling M2s (jest też zielony): https://audeos.pl/pl/searchquery/m2s/1/phot/5?url=m2s

 

Powinien jej pasować bardziej brzmieniowo do takiej muzyki od M1, no i jest też mocniejszy - ogólnie to wyższy i lepszy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inny @Mayster nie koniecznie lepszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mayster napisał:

W tym budżecie trochę lepiej jest kupić Aune E1 lub np Beyerdynamic Byron BTA, ale jeśli chce player, to w sporej promocji (619) jest Shanling M2s (jest też zielony): https://audeos.pl/pl/searchquery/m2s/1/phot/5?url=m2s

 

Powinien jej pasować bardziej brzmieniowo do takiej muzyki od M1, no i jest też mocniejszy - ogólnie to wyższy i lepszy model.

 

Tylko, że budżet zakładał player+słuchawki a w takim układzie (619 bez słuchawek), to mi coraz bardziej budżet się rozjeżdża ?

Jakby tak brzmieniowo pasujący zestaw do takiej muzyki zawarł się w tej cenie, to by było ekstra.

 

A tak by the way do jakiej zatem muzyki brzmieniowo pasuje M1? Bo może ja idę w złą stronę i wydam kasę a to do Vivaldiego się nadaje a nie Maroon 5 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamo, ja bym na Twoim miejscu kupił dobre słuchawki Bluetooth, bo skoro córka korzysta głównie z YouTube-a, to bez sensu jest kupowanie player-a,

który i tak tego nie obsłuży off-line. Telefon w dzisiejszych czasach, jest już tak wszechstronnym urządzeniem, że nie ma sensu dublować jego funkcjonalności.

 

A jak córka ma zapełnioną pamięć, no to kupić jej dodatkową lub większą kartę i po kłopocie. 

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, neonlight napisał:

Mamo, ja bym na Twoim miejscu kupił dobre słuchawki Bluetooth, bo skoro córka korzysta głównie z YouTube-a, to bez sensu jest kupowanie player-a,

który i tak tego nie obsłuży. Telefon w dzisiejszych czasach, jest już tak wszechstronnym urządzeniem, że nie ma sensu dublować jego funkcjonalności.

 

A jak córka ma zapełnioną pamięć, no to kupić jej dodatkową lub większą kartę i po kłopocie. 

Czemu piszesz nieprawdę? M1 obsłuży. Jak nie znasz to nie pisz nieprawdziwych osądów. A po co słuchawki BT jak M1 można wykorzystać jako transmiter/receiver BT? Ma dwustronne BT

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, neonlight napisał:

Ale On-line nie obsłuży, a smartfon owszem ;).

Czytaj ze zrozumieniem tekstu!!! Puszczasz po Hiby Link i słuchasz na słuchawkach podłączonych do M1. Ze smartfona możesz obsługiwać go. Jet BI_DIRECTIONAL BT więc do M1 i z M1 jest komunikacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jaro54 napisał:

Czytaj ze zrozumieniem tekstu!!! Puszczasz po Hiby Link i słuchasz na słuchawkach podłączonych do M1. Ze smartfona możesz obsługiwać go. Jet BI_DIRECTIONAL BT więc do M1 i z M1 jest komunikacja.

No dobrze, ale mi chodzi o funkcjonalność i niepotrzebne dublowanie urządzeń. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, neonlight napisał:

No dobrze, ale mi chodzi o funkcjonalność i niepotrzebne dublowanie urządzeń. ;) 

O czym ty piszesz? Jakie dublowanie? Bedzie mogła zmieniać słuchawki wg nastroju i pogody, a ty proponujesz słuchawki, które jak nie spasują (nie dość, że droższe od przewodowych) będzie musiała używać. 18-to latka nie ma dochodów managera wysokiego poziomu by zmieniać dla kaprysu sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Inszy napisał:

Pod takim względem jednak lepszy jest xDuoo X3 II - obsługa klawiszami odtwarzania i wsparcie dla pilotów słuchawkowych po prostu ułatwiają życie.

M1 też obsługuje piloty i ma klawisze @Inszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, neonlight napisał:

No dobrze, ale mi chodzi o funkcjonalność i niepotrzebne dublowanie urządzeń. ;) 

 

Córka chce sobie pozgrywać muzykę z płyt CD, zależy jej na długiej trwałości baterii (a to w smartfonie u niej kuleje bo jest używany jeszcze do mnóstwa innych zadań- Messengery, Facebooki, zwiastuny filmów itp. itd.) i po prostu chce mp3kę, a ja jako dobra mamusia, chcę jej kupić jakąś fajną, żeby dobrą jakość dźwięku osiągnąć. Ja na przykład nie chciałabym słuchać muzyki ze swojej komórki (Lg), bo nawet jak przełożyłam inne słuchawki, to było bleee...

 

20 minut temu, Inszy napisał:

Pod takim względem jednak lepszy jest xDuoo X3 II - obsługa klawiszami odtwarzania i wsparcie dla pilotów słuchawkowych po prostu ułatwiają życie.

 

A do tego xDuoo X3 II jakie słuchawki polecasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M1 pzy wyłączonym ekranie 12-13 godzin na jednym ładowaniu wytrzymuje. Po BT jeszcze dłużej bo ok 15

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, green38 napisał:

 

Córka chce sobie pozgrywać muzykę z płyt CD, zależy jej na długiej trwałości baterii (a to w smartfonie u niej kuleje bo jest używany jeszcze do mnóstwa innych zadań- Messengery, Facebooki, zwiastuny filmów itp. itd.) i po prostu chce mp3kę, a ja jako dobra mamusia, chcę jej kupić jakąś fajną, żeby dobrą jakość dźwięku osiągnąć. Ja na przykład nie chciałabym słuchać muzyki ze swojej komórki (Lg), bo nawet jak przełożyłam inne słuchawki, to było bleee...

Uwierz mi, że dobry smartfon potrafi zagrać na poziomie dedykowanego odtwarzacza, a to, że u Ciebie było "bleee", to prawdopodobnie wina kiepskich słuchawek. Nawet wśród maniaków jakości dźwięku, smartfony zastąpiły z powodzeniem "mp3-ki", z tego forum również, więc chyba o czymś to świadczy ;).

 

Godzinę temu, Jaro54 napisał:

O czym ty piszesz? Jakie dublowanie? Bedzie mogła zmieniać słuchawki wg nastroju i pogody, a ty proponujesz słuchawki, które jak nie spasują (nie dość, że droższe od przewodowych) będzie musiała używać. 18-to latka nie ma dochodów managera wysokiego poziomu by zmieniać dla kaprysu sprzęt.

A kupowanie drugiego urządzenia, to nie dublowanie? Równie dobrze może zmienić mp3-kę "wg nastroju i pogody", co za różnica? Ale ok, Ty wiesz swoje, ja swoje, a autorka tematu i tak podejmie decyzję, jaką będzie uważała za słuszną. Z mojej strony to tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności