Skocz do zawartości

mp3 dla córki na 18tkę


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc i podpowiedź jaką kupić mp3 dla córki na 18tkę. Nie mam zbyt wielkiego budżetu (500-600 zł ) ale zależy mi żeby odczuła różnicę w stosunku do słuchania muzyki z telefonu. Odtwarzacz powinien mieć dobrze trzymająca baterię i dawać radę ze słuchawkami nausznymi. Nie wiem czy w podanej wyżej cenie uda mi się kupić i mp3 i słuchawki (i jakie)? 5 lat temu dzięki temu forum dowiedziałam się że jest coś takiego jak słuchawki dokanałowe czy też otwarte/zamknięte. Że istnieją inne firmy niż Sony/Philips/Panasonic, które oferują markety.  Doradziliście mi wtedy dobrze więc liczę na pomoc i teraz. Córka słucha muzyki popularnej - Maroon 5, Twentyone pilots itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najlepiej Shanliga M0 lub M1. Na pewno różnice odczuje 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, green38 napisał:

Proszę o pomoc i podpowiedź jaką kupić mp3 dla córki na 18tkę. Nie mam zbyt wielkiego budżetu (500-600 zł ) ale zależy mi żeby odczuła różnicę w stosunku do słuchania muzyki z telefonu. Odtwarzacz powinien mieć dobrze trzymająca baterię i dawać radę ze słuchawkami nausznymi. Nie wiem czy w podanej wyżej cenie uda mi się kupić i mp3 i słuchawki (i jakie)? 5 lat temu dzięki temu forum dowiedziałam się że jest coś takiego jak słuchawki dokanałowe czy też otwarte/zamknięte. Że istnieją inne firmy niż Sony/Philips/Panasonic, które oferują markety.  Doradziliście mi wtedy dobrze więc liczę na pomoc i teraz. Córka słucha muzyki popularnej - Maroon 5, Twentyone pilots itp

 

18 lat, to już kobieta. A u kobiety priorytety,  są zgoła różne. Znam te klimaty bardzo dobrze. Może się zdarzyć, że wygląd zewnętrzny będzie decydujący.;)

Wiem, że to trudne ale radzę, przed zakupem, wysądować, pod tym kątem, preferencje córki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Córka ma Sony  Xperia M 4 aqua. Słucha muzyki z youtube. Telefon ma tak zapchany różnymi zdjęciami, filmikami itp, że na wgranie muzyki nie ma już miejsca ? Ma też sporo płyt cd,  których słuch na mini wieży. Mogłaby pozgrywać sobie ulubioną muzykę na mp3. 

Do Shanliga M0 lub M1 jakie bym jej mogła kupić słuchawki? 

 

21 minut temu, chico99 napisał:

 

18 lat, to już kobieta. A u kobiety priorytety,  są zgoła różne. Znam te klimaty bardzo dobrze. Może się zdarzyć, że wygląd zewnętrzny będzie decydujący.;)

Wiem, że to trudne ale radzę, przed zakupem, wysądować, pod tym kątem, preferencje córki.

 

 Nie sądzę żeby kolor miał dla niej istotne znaczenie. Bynajmniej nie ubiera się w miniówki i na różowo, ale raczej w t-shirty i bluzy z Ironmanem itp (wielbicielka Marvela), także myślę że funkcjonalność i dobry odbiór będzie miał dla niej większe znaczenie ?

Niestety nie mogę pozwolić sobie na wypasiony cenowo sprzęt bo muszę jeszcze jej wyprawić imprezę ? a to też kosztuje ale chciałabym żeby coś dostała co będzie miała i używała. Generalnie zajechała już jakąś "zwyczajną" mp3 którą kiedyś miała (jakiś philips chyba) i kilka par słuchawek, też nie z najwyższej półki. Fajnie jakby dostała teraz coś co da jej poczuć różnicę w odbiorze. Jedyne co wiem to że woli słuchawki nauszne i z tym mam kłopot bo nie wiem jaki odtwarzacz jakie słuchawki "pociagnie"

 

Sorry,  że mnie przez chwilę nie było. Nie myślałam, że tak szybko się ktoś odezwie :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To grajki neutralne raczej po jaśniejszej stronie. Jakie to mają być słuchawki - nauszne czy douszne? Jak nauszne to bierz z Amazon.de Musical Fidelity MF 100. W cenie z Amazon nic lepszego nie dostaniesz. I świetnie zgrywają się z M1. Z dokanalowych Klipsch R6 in-ear za 199 PLN na alledrogo Konsbud sprzedaje. Można pomyśleć o Klipsch R6 in-ear BT są 50 zł droższe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tylko jakie do tego słuchawki? Kłopot w tych lepszych odtwarzaczach, że z reguły nie mają w zestawie słuchawek a ja nie umiem dobrać co do czego będzie dobre.

Np. do xDuoo X3 II jakie słuchawki a jakie do Shanling M0? Podpytam wtedy córki czy np. zależy jej żeby był mały...

Nauszne.  Za 650 słuchawki plus jeszcze odtwarzacz to trochę przy drogo dla mnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do M1 pisałem. Są to sprawdzone typy wszystko na własnych uszach doświadczone. Xduoo nie znam więc nie napisze nic na jego temat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie odtwarzacz M1 - ok. 450 - 500 zł  plus słuchawki Musical Fidelity MF 100 - 600-700 zł (na aukcjach zagranicznych nie umiem kupować, nie mam konta walutowego), to trochę przydużo dla mnie ?

Lecę jeszcze na chwilę na spacer z najmłodszą latoroślą i wracam za jakieś 0,5 godz. Liczę jeszcze na jakieś sugestie, ciut tańsze... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproś kogoś bo za 42 euro plus 5% różnicy VAT to rewelacja. Wychodzi koło 180 PLN Tu masz namiary. Dlatego pisałem że z Amazon bo wiem ile w Polsce kosztują. 3-5 dni od zamówienia są u ciebie 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie duża różnica. Podpytam wśród znajomych może ktoś się zaopatruje na Amazonie... Jeśli nie, to też ewentualnie mogę jej kupić na razie dokanałowe a w takie porządne nauszne sama sobie zainwestuje, bo pewnie jakąś kasę dostanie na urodziny od chrzestnych. 

 

A jakieś dokanałowe do M1 bez tych "nauszników" dookoła  małżowiny byście polecili? albo do M0 albo do xDuoo X3 II ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, chico99 napisał:

Ja bym polecił jeszcze xDuoo Nano-D3, tańszy. Zostanie więcej środków na słuchawki.

A różnicy w brzmieniu, tak sądzę, dla córki, nie będzie.

Różnica w dźwięku i funkcjonalności dość spora na korzyść M1. 

Bez nausznikow masz te za 199 PLN 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wpisuję Klipsch R6 in-ear w wyszukiwarkę to wyskakują takie z "nausznikami".  Ale może takie lepsze np. przy bieganiu się lepiej trzymają??

Dzięki za pomoc jeszcze przemyślę sprawę. ?

Jeśli macie jeszcze jakieś propozycje na odtwarzacz+słuchawki (bo jak pisałam sama nie umiem dobrać), to bardzo proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wygląd na gra tu głównej roli, nie jest potrzebna obsługa Hi-Res'ów i innych bajerów:

  • xDuoo X2 + Brainwavz Delta - Subiektywnie bardzo fajne połączenie, a do tego wychodzi najtaniej. Słuchawki są dokanałowe. 
  • xDuoo X2 + Encore RockMaster Live, lub KOSS PortaPro - Tutaj wariant z słuchawkami nausznymi. Niestety, nie miałem okazji odsłuchiwać z RockMaster'ami, ale sądzę, że w pewnych aspektach powinny sprawdzić się lepiej.

Pierwszy wariant powinien mieścić się w kwocie ~300 złotych, drugi ~330 lub ~360 złotych. Należy jeszcze wliczyć koszt karty pamięci, jeżeli się jakiejś nie posiada. ;)

Sam odtwarzacz ma jednak kilka mankamentów - mniej, lub bardziej istotnych - które mogą, ale nie muszą wpływać na komfort użytkowania. Nie jestem w stanie potwierdzić, czy będzie lepiej, niż słuchanie z telefonu, bo to już raczej kwestia osobistych preferencji.

 

Nadzieję widziałbym również w:

53 minuty temu, chico99 napisał:

xDuoo Nano-D3

,ale na jego temat już nie jestem w stanie się wypowiedzieć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Jaro54 napisał:

To najlepiej Shanliga M0 lub M1. Na pewno różnice odczuje 

 

Hej a czy te słuchawki, które wymieniłeś (Klipsh i Musical Fidelity) nadają się również do M0? M0 jest trochę tańszy niż M1, plus któreś z tych słuchawek i by się mieściło w moim budżecie. Jeżeli M0 jest lepszy od  xDuoo Nano-D3 (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast kupować player mp3 lepiej usuń niepotrzebne pliki z telefonu, pousuwaj nieużywane aplikacje, dokup do niego kartę pamięci, a za te pieniądze (500 - 600 zł) kup do Xperii porządne słuchawki dokanałowe np. Aune E1. Takie jest optymalne rozwiązanie w tym przypadku.

Edytowane przez userfrom
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, green38 napisał:

 

Hej a czy te słuchawki, które wymieniłeś (Klipsh i Musical Fidelity) nadają się również do M0? M0 jest trochę tańszy niż M1, plus któreś z tych słuchawek i by się mieściło w moim budżecie. Jeżeli M0 jest lepszy od  xDuoo Nano-D3 (?)

Raczej tak ale nie słuchałem M0. Po opisie recenzentów podobne brzmienie więc powinno być ok. 

 

 

Godzinę temu, userfrom napisał:

Zamiast kupować player mp3 lepiej usuń niepotrzebne pliki z telefonu, pousuwaj nieużywane aplikacje, dokup do niego kartę pamięci, a za te pieniądze (500 - 600 zł) kup do Xperii porządne słuchawki dokanałowe np. Aune E1. Takie jest optymalne rozwiązanie w tym przypadku.

Próbowałeś @userfromkiedyś z nastolatkiem przedyskutować bez użycia siły sprawę uporządkowania czegokolwiek np telefonu, komputera itp? 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jaro54 napisał:

Raczej tak ale nie słuchałem M0. Po opisie recenzentów podobne brzmienie więc powinno być ok. 

 

 

Próbowałeś @userfromkiedyś z nastolatkiem przedyskutować bez użycia siły sprawę uporządkowania czegokolwiek np telefonu, komputera itp? 

Ja myślę, że przynajmniej dodanie karty pamięci powinno odbyć się bezboleśnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności