Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Zamiana DT-150 na otwarte ~1000-1500 zł


TempleInDreams

Pytanie

Cześć!

Jakiś czas temu szukałem nowego zestawu pod muzykę metalową, zestaw znalazłem, stanęło na Aune x1s + Beyerdynamic DT-150.

Chciałem zamknięte żeby nie przeszkadzać żonie, lecz jak sama stwierdziła,  i tak słyszy co słucham więc mogły by być otwarte ;)

A więc, co polecicie na zamianę tych Beyerków? Styl grania i dźwięk ogólnie mi się podoba, liczę na większą scenę i więcej powietrza po zamianie. Fajnie by było gdyby gitary były jeszcze bardziej mięsiste. Czasami trochę za sucho i płasko brzmią.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
A czy większy wyciek dźwięku z otwartych nie będzie przeszkadzać żonie bardziej?  
 
Ja bym na Twoim miejscu przesłuchał ath r70x.
 
Dodatkowo mógłbyś spróbować też jakieś inne źródło/combo, skoro na dt150 brakuje mięsa na średnicy.
No okazuje się, że jej nie przeszkadza. A co do źródła, nie wiem czy chce mi się znów szukać i zmieniać. Podoba mi się jego neutralność i to co robi z innymi słuchawkami

Wysłane z mojego LON-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Nie żebym był złośliwy, ale kupiłeś bezpłciowca, więc się nie dziw, że brakuje dociążenie gitarom . Trzeba było brać Aune T1, xDuoo Ta-01,
albo klasycznego "prosiaczka", to byłby wygar na całego.
Tylko dlaczego w innych kwestiach nie jest to dźwięk bezpłciowy? Bo ogólnie w żadnym innym temacie brzmienia nie czuję braku.

Wysłane z mojego LON-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale akurat w temacie nasycenia, to X1s jest totalnym bezpłciowcem, dlatego nie dziwne, że DT150 grają z niego na pół gwizdka :P. Jest taka zasada w życiu, że przeciwności się przyciągają, w sprzęcie audio również ma to zastosowanie :).

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Ale akurat w temacie nasycenia, to X1s jest totalnym bezpłciowcem, dlatego nie dziwne, że DT150 grają z niego na pół gwizdka . Jest taka zasada życiu, że przeciwności się przyciągają, w sprzęcie audio również ma to zastosowanie .
Fakt bezdyskusyjny, od zawsze na tej zasadzie budowałem swoje zestawy audio. No cóż, faktem jest też, że lubię czasami taką "bezpłciowość", analitycznosc, lubiłem hs 380pro, lubię Tinaudio t2, ogólnie x1s też mi się podoba. No a że nie można mieć wszystkiego... A może jakąś lampkę wpiąć pomiędzy te 2 sprzęty? Generalnie pytanie tytułowe pozostaje nadal aktualne również.

Wysłane z mojego LON-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mi znowu z x1s i dt 150 brakuje trochę niższego basu i większej sceny ,detalu ,znowu w k702 scena jest góra ok, ale nie mają basu i weź tu dogódź.

Może coś z audioquesta ? np. nighthawk,ale to są raczej ciemne słuchawki i pytanie czy zmiana opłacalna w stosunku do dt 150 warta dopłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 minut temu, patmal napisał:

Mi znowu z x1s i dt 150 brakuje trochę niższego basu i większej sceny ,detalu ,znowu w k702 scena jest góra ok, ale nie mają basu i weź tu dogódź.

Może coś z audioquesta ? np. nighthawk,ale to są raczej ciemne słuchawki i pytanie czy zmiana opłacalna w stosunku do dt 150 warta dopłaty.

K7XX?! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mam po lekkim modzie i dla mnie nie są przebasowione nie wiem jak w stockowych ,ale te słuchawki grają bardziej średnica niż basem a czy są słabe to nie powiedział bym ciężko znaleźć lepsze zamknięte chyba ,że dużo dużo drożej 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 godzin temu, neonlight napisał:

A może jakąś lampkę wpiąć pomiędzy te 2 sprzęty?

Zamulać sprzęt lampą. Widzę, że wchodzimy w wyższe rojony audiofilizmu, a tu to już nic po mnie.

Niestety nie rozkładam dźwięku na czynniki. Nie podobały mi się, a Twoje DT podobały. Do tego ciężki i psujny badziew.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, Saiya-jin napisał:

 

Tak samo pędzone jak u autora wątku. ;)

Zgadza się, czyli źle napędzone. DT150 to bardzo trudne do wysterowania dynamiki, a w pełni wysterowane pokazują klasę. ;)

2 minuty temu, Rafacio napisał:

Takie słabe jest powszechnie polecane Aune? Czyli każdy kto je ma wkopuje innego?

Nie tyle słabe, co specyficzne i nie z każdymi słuchawkami się zgra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Zamulać sprzęt lampą. Widzę, że wchodzimy w wyższe rojony audiofilizmu, a tu to już nic po mnie.
Niestety nie rozkładam dźwięku na czynniki. Nie podobały mi się, a Twoje DT podobały. Do tego ciężki i psujny badziew.
 
A tam wyższe rejony, zwykle gdybanie. DT bym poprawił i to nieznacznie, w jednym aspekcie, a takie B8 wskoczyły z 2 klasy wyżej z aune. Pionki 1000 nie zyskały nic, hd380 pro straciły.

Wysłane z mojego LON-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności