Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Aune x1s vs ifi idsd nano black label?


Rekomendowane odpowiedzi

Noszę się z zamiarem zakupienia małego daca do słuchania muzyki ( najczęściej z głośników 5.1/wzmacniacz denon Avr 1306) lub ze słuchawek dousznych hifiman re400 lub senki hd 490 (planowany zakup słuchawek hd600 w najbliższym możliwym czasie lub innych w podobnej cenie). Muzyka jazz, jazz-rock, klasyczna i sporadycznie popowa ( dla dzieci :)). Ostatnio źródłem jest często tidal hifi oraz pliki hi-res o różnym pochodzeniu. Zależy mi na "przejściu" z Tidala/plików na komórce na głośniki lub słuchawki (odtwarzam z J7, czyli chcę pominąć  telefon, jako źródło). Mam nadzieję, że nic nie pokręciłem. Chciałbym rozkoszować się muzyką zbliżoną do oryginału ale mając na uwadze, że mam 50 lat na karku i słuch już nie ten, co dawniej, więc niektórych rzeczy już nie słyszę.... (niestety) ale dramatu nie ma. Żonę słyszę dla przykładu doskonale ;) Dużo jestem w trasie, więc stąd sporo słucham z komórki (samochód, rower, itp) Finansowo tradycyjnie szału nie ma. Limit ok 1200 za deca i ok 1100. za słuchawki + kabelek do słuchawek (do 300) lecz słuchawki raczej dopiero za chwilę.  Co radzicie? 

Edytowane przez arturs32
Doprecyzowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na X1s, głównie ze względu na  naturalność i rzetelność. iFi to fajne grajki, ale ewidentnie mają kłopoty z kontrolą jakości. Aune będzie też bardziej funkcjonalny. Zamiast hd 600, poszedłbym w k712 pro, bardziej uniwersalne, szczególnie w kontekście słuchanej muzyki. Na https://www.thomann.de są teraz w "śmiesznej" cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bokrug napisał:

iFi ma problemy z kontrolą jakości? A Aune mniej? Koniec świata :(

 

Nie wiem jak z Ifi, bo nie mam styczności z tymi produktami, ale Aune nie ma żadnych wpadek i awaryjność jest na znacznie niższym poziomie (praktycznie zerowym), niż wielu 'europejskich' marek, które sprzedaję / sprzedawałem.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ifi potencjometry takie sobie są - na niskich głośnościach słyszalny rozjazd balansu między kanałami, ale od 15-20% mocy jest ok.
Nano Black Label bardzo fajny grajek, w miarę neutralny, Z Beyerami DT990 Ed 250-omowymi się dogaduje świetnie. W paru recenzjach też się znajdzie info, że np. z z HD800 fajną synergię łapią.

Tak naprawdę zależy, czego oczekujesz, bo Nano odda charakter słuchawek. HD600 to takie przyjemne, gładkie, intymne granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak aune, czy ifi? Zdania są podzielone, jak widzę....a ja dalej w rozkroku decyzyjnym... Ktoś ma i używa ifi? Skłaniam się ku ifi, lecz nie znam ludzi używających tego modelu i potrzebuję lekkiej zachęty. Moja obawa z ifi jest, czy uniesie hd600 (300 omów), bo jeśli nie da rady, to zainwestuję w bardziej znany aune, bo przynajmniej jest dostęp do info realnych użytkowników, którzy raczej chwalą....

Edytowane przez arturs32
Doprecyzowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, arturs32 napisał:

Czyli jednak aune, czy ifi? Zdania są podzielone, jak widzę....a ja dalej w rozkroku decyzyjnym... Ktoś ma i używa ifi? Skłaniam się ku ifi, lecz nie znam ludzi używających tego modelu i potrzebuję lekkiej zachęty. Moja obawa z ifi jest, czy uniesie hd600 (300 omów), bo jeśli nie da rady, to zainwestuję w bardziej znany aune, bo przynajmniej jest dostęp do info realnych użytkowników, którzy raczej chwalą....

Ja mam Nano BL, stąd pój post wyżej o potencjometrze. Wg recenzji radzi sobie z HD800 całkiem nieźle, więc i z HD600 powinno być dobrze, pytanie o synergię. Chociaż to w miarę neutralny sprzęt, więc jeżeli lubisz brzmienie HD600, to Nano Ci tego nie zabierze :)

Spokojnie 250-omowe DT990 są uciągane, HD600 mają 300 omów przy porównywalnej czułości. Ja słucham na ~50-60% mocy w zależności od materiału (ReplayGain mi przycisza utwory w celu wyrównania głośności).

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Nano Le. Poza potencjometrem wariował przy każdym przepięciu z RCA na słuchawki, po prostu przestawał grać. Pomagało albo wielokrotne włącz/wyłącz lub reinstalacja firmware. Z HD 600 mocowo spokojnie, lecz na mój gust za mało rozdzielczo i nieco misiowato - prawie HD 650.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie na temat k712 Pro lub innych sensownych w podobnym przedziale cenowym? Przy okazji daca szukam także docelowych słuchawek. Potrzebuję w miarę uniwersalnych słuchawek, nie przekłamujących dźwięku, raczej cieplejszych niż bardzo analitycznych ale mogą być neutralne, stąd pomysł na hd600. Nie ukrywam, że nie specjalnie znam się na słuchawkach... Dopiero zaczynam przygodę z hi-res ale muzyka jest ważną figurą w moim życiu od ponad 40 lat - dużo fortepianu, gitary, raczej bandowo niż synfonicznie. Jazz raczej współczesny niż tradycyjny, choć nie uciekam od ostrej gitary, hard rocka..... Najmniej, czyli wcale, słucham folku, kantry i disco, czasem trochę popu. 

Co do daca, to szarpnę się raczej na ifi...jakoś mi bardziej podchodzi, choć nie jestem wulkanem pewności ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, arturs32 napisał:

A co sądzicie na temat k712 Pro lub innych sensownych w podobnym przedziale cenowym? Przy okazji daca szukam także docelowych słuchawek. Potrzebuję w miarę uniwersalnych słuchawek, nie przekłamujących dźwięku, raczej cieplejszych niż bardzo analitycznych ale mogą być neutralne, stąd pomysł na hd600. Nie ukrywam, że nie specjalnie znam się na słuchawkach... Dopiero zaczynam przygodę z hi-res ale muzyka jest ważną figurą w moim życiu od ponad 40 lat - dużo fortepianu, gitary, raczej bandowo niż synfonicznie. Jazz raczej współczesny niż tradycyjny, choć nie uciekam od ostrej gitary, hard rocka..... Najmniej, czyli wcale, słucham folku, kantry i disco, czasem trochę popu. 

Co do daca, to szarpnę się raczej na ifi...jakoś mi bardziej podchodzi, choć nie jestem wulkanem pewności ;)

 

Mam x1s, k712pro, hd650. Od strony wydolności mocowej, bez żadnego problemu. Ale do hd600 to ifi raczej.

Polecam duet z 712. Zastanów się też nad dt990 znakomita synergia z x1s.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności