Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FEZZ Omega Lupi


calluna

Rekomendowane odpowiedzi

Fezz Audio Omega Lupi jest jednym z najlepszych jak dla mnie wzmacniacz słuchawkowych. Niespotykana jak na ten przedział cenowy jakość wysokich tonów, do tego nasycona średnica i barwna średnica, oraz bas który stanowi uzupełnienie dwóch pozostałych pasm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, misiekkb napisał:

Fezz Audio Omega Lupi jest jednym z najlepszych jak dla mnie wzmacniacz słuchawkowych. Niespotykana jak na ten przedział cenowy jakość wysokich tonów, do tego nasycona średnica i barwna średnica, oraz bas który stanowi uzupełnienie dwóch pozostałych pasm.

 

a do Hawków się nada, czy woli wysokoomowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kombinowana triodo-pentoda pcl86 z telewizora Rubin robi karierę...i słusznie, bo jest fajna, ciekawie brzmiąca, z mocnym basem, ale to we wzmakach kolumnowych. Budowanie w oparciu o nią sluchawkowca, w którym jednak wymagane jest chociaż minimum precyzji, to dość intrygujący pomysł...albo inaczej - wysublimowana, sympatyczna krotochwila, fraszka, taka nie wywołująca od razu rubasznego rechotu, tylko uśmiech po dłuższej chwili i zrozumieniu pokrętnej logiki komika. Jej autorzy wzorowali się zapewne na skeczach wyśmienitego kabaretu Mumio.

Natomiast zastosowanie jednego odczepu trafa w lampowcu do obsługi obciążeń z zakresu 32-600ohm to już jest raczej styl a’la Buster Keaton, czyli robienie jaj i karkołomnych sztuczek zachowując przy tym kamienną twarz. 

Edit

Ups, dojrzałem ze wzmak ma przełącznik uzwojen dedykowanych dla trzech zakresów impedancji obciążenia. Buster się uśmiechnął jednak...

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, misiekkb napisał:

Fezz Audio Omega Lupi jest jednym z najlepszych jak dla mnie wzmacniacz słuchawkowych. Niespotykana jak na ten przedział cenowy jakość wysokich tonów, do tego nasycona średnica i barwna średnica, oraz bas który stanowi uzupełnienie dwóch pozostałych pasm.

Będzie Fezz na meetcie na 100% czy jeszcze nie wiadomo?

No i które lampy są w zestawie przy zakupie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Firegon już jest u nas, jak się nie sprzeda to będzie. Lampy są te polskie. Wczoraj sprawdziłem na srebrnym kablu i basu przybyło, ale nie straciło nić z góry i średnicy.
 

@audionanik napoczątku trzeba posłuchać, a dopiero później się wypowiadać, tak jakby się było konstruktorem i się robiło wzmacniacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, audionanik napisał:

- wysublimowana, sympatyczna krotochwila, fraszka, taka nie wywołująca od razu rubasznego rechotu, tylko uśmiech po dłuższej chwili i zrozumieniu pokrętnej logiki komika. Jej autorzy wzorowali się zapewne na skeczach wyśmienitego kabaretu Mumio.

 

@audionanik jeśli dobrze rozumiem Twoją wypowiedź to według Ciebie to lampowe kłamstewska, zarciki, heheszki, przekręcona prawda i brak precyzji. Wszystko ok ale przecież Ty jesteś wielbicielem hawków to powinno Ci się to wszystko podobać?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, audionanik napisał:

Widzę, że kombinowana triodo-pentoda pcl86 z telewizora Rubin robi karierę...i słusznie, bo jest fajna, ciekawie brzmiąca, z mocnym basem, ale to we wzmakach kolumnowych. Budowanie w oparciu o nią sluchawkowca, w którym jednak wymagane jest chociaż minimum precyzji, to dość intrygujący pomysł...albo inaczej - wysublimowana, sympatyczna krotochwila, fraszka, taka nie wywołująca od razu rubasznego rechotu, tylko uśmiech po dłuższej chwili i zrozumieniu pokrętnej logiki komika. Jej autorzy wzorowali się zapewne na skeczach wyśmienitego kabaretu Mumio.

Natomiast zastosowanie jednego odczepu trafa w lampowcu do obsługi obciążeń z zakresu 32-600ohm to już jest raczej styl a’la Buster Keaton, czyli robienie jaj i karkołomnych sztuczek zachowując przy tym kamienną twarz. 

Edit

Ups, dojrzałem ze wzmak ma przełącznik uzwojen dedykowanych dla trzech zakresów impedancji obciążenia. Buster się uśmiechnął jednak...

Byłoby wskazane posluchac najpierw tego wzmaka zanim wydasz opinię ;) Choć stopień wyidealizowania hawkow pozwala Tobie nie podpinać do nich ani źródła ani wzmaka bo grają same z siebie ;)

Edytowane przez calluna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój już parę godzin w domu pograł i muszę stwierdzić 2 kwestie - 

PO 1, to co napisał Wojciech Pacuła w swojej recenzji to jedne z największych bzdur jakie ostatnio czytałem w recenzji. Ten tekst jest tak chybiony, że poważnie zastanawiam się czy w ogóle tego Fezza słuchał, a jeżeli tak to czy trwało to dłużej niż 5 minut. 

Po 2, super zgrywa się z LCD3 - cudowny wokal, super kontrola, wyciągnięta i błyszcząca góra. Jak za 3500zł w detalu to jest prawdziwa rewelacja. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat po RTVmax można się spodziewać zarzynania cen, bo tylko tak potrafią cokolwiek amatorzy sprzedać :))

No ale, zaoszczędziłeś więc też fajnie :)

Edytowane przez rev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, audionanik napisał:

To może jeszcze, idąc tym tropem, wciskać ludziom el34 (też jedne z moich ulubionych) do słuchawek?.. he he.

Zarówno Blue Hawaii jak i T2 czyli najlepsze energizery są oparte właśnie na EL34. I nawet nie trzeba ich wciskać. Pierwszy ma czas oczekiwania od kilku miesięcy do dwóch lat bo takiego kolejki a, drugi do zrobienia tylko jako DIY.

 

Ogólnie zgadzam się z Tobą, że jest sporo sprzętu, która wyceniona jest niemal absurdalnie. I nie mówię tu o cenie sklepowej tylko wyjściowej producenta, często ani tam komponentów nie ma ani to nie gra. W końcu OTL od SinusAudio nie gra mi gorzej niż OTLe za 2-3x tyle. Mówiąc szczerze gra lepiej, ale to nie ten temat. 

 

Nie wiem jakie części siedzą w Fezzie, ale grał bardzo przyjemnie, szczególnie jak mu się dorzuciło lepsze IC.

Tak czy siak jest wg. mnie wyceniony ( jak na naszą branżę ) bardzo rozsądnie, jeśli mówimy o samej jakości dźwięku no i możliwościach. 

Ahh i dla sprostowania "bardzo rozsądnie" można przetłumaczyć jako - szczerze nie rozumiem czemu jego cena jest tak niska, gdy wszyscy inni biorą sobie za podobnie grający sprzęt minimum dwa razy tyle.

 

Edytowane przez Firegon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRACAJĄC DO TEMATU

 

Omega Lupi napędzi nawet HE-6, ma świetną górę, bardzo przyjemną średnicę i dół, który był najbardziej podatny na zmiany lamp i kabli, więc można go dopasować do swoich potrzeb - przynajmniej tak wyszło z mojego krótkiego i bardzo chaotycznego odsłuchu. 

 

Nie wiem absolutnie nic o tej rodzinie lamp i to jest chyba moje jedyne "ale". Nie mówię, że są złe, po prostu ich nie znam, bo są one w audio raczej mało popularne. Dlatego dobór tych najlepszych będzie pewnie wymagał sprawdzania w ciemno. Z drugiej strony z tego co widzę nawet kilka kompletów nie będzie kosztować majątku.

 

Skoro stoi w sklepie to polecam przyjść i posłuchać z własnym sprzętem - według mnie jest spora szansa, że się spodoba.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOD EDIT

Co do Fezza - Omega Lupi była projektowana przez długi czas, chłopaki zbierali dużo konstruktywnego feedbacku, między innymi od nas poprzez prototypy które były do nas dostarczane. 

W finalnej wersji większość moich uwag zostało wdrożonych, przez co ja, prywatnie mogę go zdecydowanie rekomendować i zachęcać do odsłuchu, bo w świetle moich "uszu" gra bardzo przyjemnie. 

Jak już wyżej wspominałem, super synergia z LCD3, z K501 się jeszcze do końca nie wypowiadam, bo muszę jeszcze do tego połączenia usiąść.

Uwagę mam jedną - na Andromedach raczej nieużywalne, bo słychać brumienie. 12 ohmów robi swoje, a szkoda, bo miałem nadzieję że miło się ze sobą zgrają. 

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2018 o 15:17, rev napisał:

MOD EDIT

Co do Fezza - Omega Lupi była projektowana przez długi czas, chłopaki zbierali dużo konstruktywnego feedbacku, między innymi od nas poprzez prototypy które były do nas dostarczane. 

W finalnej wersji większość moich uwag zostało wdrożonych, przez co ja, prywatnie mogę go zdecydowanie rekomendować i zachęcać do odsłuchu, bo w świetle moich "uszu" gra bardzo przyjemnie. 

Jak już wyżej wspominałem, super synergia z LCD3, z K501 się jeszcze do końca nie wypowiadam, bo muszę jeszcze do tego połączenia usiąść.

Uwagę mam jedną - na Andromedach raczej nieużywalne, bo słychać brumienie. 12 ohmów robi swoje, a szkoda, bo miałem nadzieję że miło się ze sobą zgrają. 

Czy do AudioQuestów NHC się nada? Czy 25 Ohm nie będzie problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow bardzo fajny wzmacniacz do jasnych słuchawek ? Chociaż przy połączeniu z LCD-2F również wyszło ciekawie (ale to takie  pół jasne słuchawki).

 

Jedyne co to słyszę delikatny brum z prawej strony. Czy moglibyście sprawdzić u siebie ?

Dziękuje.

Edytowane przez demolka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, demolka napisał:

Wow bardzo fajny wzmacniacz do jasnych słuchawek ? Chociaż przy połączeniu z LCD-2F również wyszło ciekawie (ale to takie  pół jasne słuchawki).

 

Jedyne co to słyszę delikatny brum z prawej strony. Czy moglibyście sprawdzić u siebie ?

Dziękuje.

Fezz fajny do jasnych sluchawek? Sugerujesz że jest ciemny?

 

Dodatkowo, audeze lcd2 jasnymi słuchawkami? Nie mylisz czasem dźwięku jasnego z ciemnym? Bo nic się w Twojej wypowiedzi nie zgadza.

Edytowane przez rev
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności