Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Revoult - nasza dyskusja


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.07.2018 o 12:52, Rafacio napisał:

Bez sensu jest oddawać więcej prywatności niż top konieczne. Kolejna firemka potrzebująca danych osobowych. Chyba, że charytatywna. Ja jednak wolę gotówkę, a od neta nie mam zamiaru się odłączać.

 

Ja w sumie stacjonarnie też płacę gotówką, no bo nigdy nie miałem karty. A przy zakupach przez internet , to jakiś szybki przelew albo pobrani. No ale przymierzam się do konta na Netflixie, zapłać mi tam w taki sposób. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowaliście dodać odbiorcę - konto bankowe w aplikacji? Na mnie krzyczy, że format BIC/SWIFT jest niepoprawny i nie bardzo wiem w czym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, timecage napisał:

Próbowaliście dodać odbiorcę - konto bankowe w aplikacji? Na mnie krzyczy, że format BIC/SWIFT jest niepoprawny i nie bardzo wiem w czym problem.

 

Ja dodałem swoje konto, żeby przelewać ewentualne zwroty czy transfery od innych.

Nie miałem problemu z dodaniem, a i przelewy bez kłopotów (tyle, że kilka dni się czeka bo idą z UK).

 

SWIFT wziąłeś z banku? IBAN poprawnie wpisałeś? 

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, awayeah napisał:

 

Ja dodałem swoje konto, żeby przelewać ewentualne zwroty czy transfery od innych.

Nie miałem problemu z dodaniem, a i przelewy bez kłopotów (tyle, że kilka dni się czeka bo idą z UK).

 

SWIFT wziąłeś z banku? IBAN poprawnie wpisałeś? 

Za którąś próbą mi się udało :). Nie wiem o co chodziło.

 

Prawdę mówiąc nie umiem się zdecydować na tego Revoluta. Z jednej strony wydaje się pełen korzyści, z drugiej - w mojej sytuacji - musiałbym im podarować zdjęcia obu stron dowodu osobistego plus zdjęcie twarzy, co mnie wręcz boli ze względów bezpieczeństwa. Nie będę sobie specjalnie w tym celu wyrabiał paszportu, a tym bardziej prawa jazdy.

Dostałem kartę, ale bez weryfikacji tożsamości mogę zrobić dosłownie nic - nawet prosty przelew do banku jest zablokowany. Dostałem chyba z pięć maili i z dziesięć powiadomień od aplikacji, żeby zrobić weryfikację - jakbym poprzednich nie umiał przeczytać. Mam mieszane odczucia póki co.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na wysyłke zdjec dowodu osobistego i to za granice nie zdecydowalem sie na to rozwiazanie, od lat korzystam z kantoru walutowego aliora, mam trzy karty US EUR i GBP i sobie chwale, sprawdzone w dużej czesci Europy, jak dla mnie wystarczy taka forma....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, timecage napisał:

Za którąś próbą mi się udało :). Nie wiem o co chodziło.

 

Prawdę mówiąc nie umiem się zdecydować na tego Revoluta. Z jednej strony wydaje się pełen korzyści, z drugiej - w mojej sytuacji - musiałbym im podarować zdjęcia obu stron dowodu osobistego plus zdjęcie twarzy, co mnie wręcz boli ze względów bezpieczeństwa. Nie będę sobie specjalnie w tym celu wyrabiał paszportu, a tym bardziej prawa jazdy.

Dostałem kartę, ale bez weryfikacji tożsamości mogę zrobić dosłownie nic - nawet prosty przelew do banku jest zablokowany. Dostałem chyba z pięć maili i z dziesięć powiadomień od aplikacji, żeby zrobić weryfikację - jakbym poprzednich nie umiał przeczytać. Mam mieszane odczucia póki co.

paszport teź nie. Każdy dokument, na ktory można wziąć kredyt jest moim zdaniem niebezpieczny. Na samo prawko raczej nikt kredytu nie weźmie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jaką wy macie zdolność kredytową, że boicie się powierzyć dokument firmie, która zebrała już blisko pół miliarda dolarów od inwestorów?

Myślicie, że będą latać po Polsce i brać kredyty?

 

Ja tam ufam im bardziej niż tym złodziejskim bankom.

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie martwię, że będą latać i brać kredyty. Niezależnie od wielkości firmy i ilości inwestorów zapala mi się lampka ostrzegawcza przed powierzeniem komuś zdjęć mojego podstawowego dokumentu. Nawet facebook czegoś takiego nie wymaga, chociaż na pewno by chcieli. Paypal też czegoś takiego nie chciał. Jestem pewien, że weryfikację tożsamości w Revolucie mogliby wykonać na inne sposoby, zatem wybór akurat takiego wydaje mi się dziwny.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facebook? Nawet nie będę zgadywał, jakim tokiem rozumowania, pojawił się tu argument z Facebook'iem jako przykładem.

Mamy tu dyskusje o instytucji finansowej. Oni nie wymagają dokumentu od Ciebie. Komisja Europejska wymaga w dyrektywie o której wspomniałem wcześniej - umożliwiającej działalność firm FinTech'owych. Takich firm jest więcej, a będzie jeszcze więcej.

Bez potwierdzenia tożsamości w taki sposób, jakiego wymagają, nie mogliby prowadzić tego typu działalności.

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś to wrzucał, ale przeglądając wiadomości ze świata,  na takie coś trafiłem:

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/budzet-domowy/revolut-awaria-problemy-z-platnosciami-1-lipca-2018/lmh9te5?utm_source=onet40&utm_medium=referral&utm_campaign=share_from_detail

 

Istotny w tym wszystkim jest zapewne powyższy fragment:

 

" Jak podkreśla KNF, nie dysponuje ona prawnymi oraz operacyjnymi możliwościami odpowiednio wczesnej identyfikacji ewentualnych niewłaściwych praktyk lub działań tego typu podmiotów, umożliwiającej zapobieżenie naruszeniom interesów ich polskich klientów. "

 

Ja, z racji na wykonywaną pracę, widziałem jak wygląda nadzór  nad instytucjami finansowymi, nad którymi z mocy prawa KNF taki nadzór sprawuje. I możecie mi wierzyć na słowo, audytorzy praktycznie nie wychodzą z takich instytucji. Siedzą w nich non stop i dbają o przestrzeganie rygorystycznych procedur, z pożytkiem dla klientów końcowych. W przypadku instytucji pozabankowych, nadzór taki, jeśli prawnie nie jest wymagany, to pewnie zbliża się do wartości 0,0  i warto mieć tego świadomość. Nie mówię, żeby z nich nie korzystać, ale żeby pamiętać o tym.

 

Edytowane przez SlawekR
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko o jakich transakcjach rozmawiamy? To są w 99,99% drobne zakupy na wakacjach, czy aukcjach zagranicznych, czyli przeważnie kilkadziesiąt do kilkuset EUR, USD. Na aukcjach i tak kartę podpinasz pod Paypal i masz ubezpieczenie transakcji. Konto Revolut też doładowuję przez Paypal. Moim zdaniem nie ma się czego obawiać. 

A co do identyfikacji. Zrobiłem zdjęcie prawka i to tylko pierwszej strony, później selfie, a dodam, że obecne prawko miałem wyrobione ładnych kilka lat temu, zdjęcie bez brody, krótkie włosy, sam siebie na tym prawku nie poznaję i przeszło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 razy już pojawiły się problemy z płatnościami Revolutem, od kiedy go mam (czyli od marca).

Raz pechowo jak byłem w Paryżu, ale akurat wtedy siadła cała infrastruktura Visa i były problemy z każdą kartą Visa - nieważne czy z Revoluta czy z banku. Trwało to jedno popołudnie.

Drugi raz właśnie ten wspomniany w artykule - jedyną konsekwencją była blokada przy dokonaniu nieudanej płatności, która kilka dni później została zniesiona. Ale tego dnia było też ostrzeżenie w aplikacji, które informowało, że mają problemy i żeby nie używać karty tego dnia (ja je przeoczyłem).

 

Myślę, że nasza KNF zwróciła się z prośbą do brytyjskiego odpowiednika w interesie banków a nie naszym. Bo co to ma być za darmowa karta, którą można płacić bez prowizji i bez kosztów przewalutowania? Tracą na tym banki, kantory i traci na tym Państwo! Więc naturalnie trzeba podjąć kroki zapobiegawcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, awayeah napisał:

.....

Myślę, że nasza KNF zwróciła się z prośbą do brytyjskiego odpowiednika w interesie banków a nie naszym. Bo co to ma być za darmowa karta, którą można płacić bez prowizji i bez kosztów przewalutowania? Tracą na tym banki, kantory i traci na tym Państwo! Więc naturalnie trzeba podjąć kroki zapobiegawcze.

 

A ja myślę, że tu już popłynąłeś  w teoriach. Akurat KNF tak samo ciśnie nasze banki, jak i wszystkie inne instytucje finansowe działające na naszym rynku, do których ciśnięcia jest zobowiązana, firmy leasingowe, faktoringowe itp. I ciśnięcie to polega głównie na monitorowaniu przestrzegania standardów, w tym bezpieczeństwa i informatycznych. I robi to na zasadzie nie ma zlituj, standardy muszą być zachowane. Tutaj akurat jest to ostatnia instytucja na którą my jako klienci końcowi powinniśmy się obrażać. Bo w tym przypadku nadzór zewnętrzny jest bardzo przydatny, na zasadzie "pańskie oko konia tuczy".

Jak wspomniałem, z racji na pracę, widziałem jak cisną w kwestiach informatycznych, utrzymywania redundatności rozwiązań, backupów i całej reszty, która się wiąże z obsługa informatyczną instytucji finansowych.

I muszę to napisać, po prostu pofantazjowałeś w teoriach i to mocno :). Chyba nieco Ci się instytucje pomieszały, jeśli KNF podejrzewasz o takie motywy działania. To jest instytucja kontrolna i nic ponad to i tym się zajmuje, kontrolą przestrzegania standardów w różnych aspektach.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, SlawekR napisał:

 

A ja myślę, że tu już popłynąłeś  w teoriach. Akurat KNF tak samo ciśnie nasze banki, jak i wszystkie inne instytucje finansowe działające na naszym rynku, do których ciśnięcia jest zobowiązana, firmy leasingowe, faktoringowe itp. I ciśnięcie to polega głównie na monitorowaniu przestrzegania standardów, w tym bezpieczeństwa i informatycznych. I robi to na zasadzie nie ma zlituj, standardy muszą być zachowane. Tutaj akurat jest to ostatnia instytucja na którą my jako klienci końcowi powinniśmy się obrażać. Bo w tym przypadku nadzór zewnętrzny jest bardzo przydatny, na zasadzie "pańskie oko konia tuczy".

Jak wspomniałem, z racji na pracę, widziałem jak cisną w kwestiach informatycznych, utrzymywania redundatności rozwiązań, backupów i całej reszty, która się wiąże z obsługa informatyczną instytucji finansowych.

I muszę to napisać, po prostu pofantazjowałeś w teoriach i to mocno :). Chyba nieco Ci się instytucje pomieszały, jeśli KNF podejrzewasz o takie motywy działania. To jest instytucja kontrolna i nic ponad to i tym się zajmuje, kontrolą przestrzegania standardów w różnych aspektach.

 

A może i popłynąłem... Ale i ciężko by mi było uwierzyć, żeby i na tą instytucję nie można wywierać nacisków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, The Grand Wazoo napisał:

Tylko o jakich transakcjach rozmawiamy? To są w 99,99% drobne zakupy na wakacjach, czy aukcjach zagranicznych, czyli przeważnie kilkadziesiąt do kilkuset EUR, USD. Na aukcjach i tak kartę podpinasz pod Paypal i masz ubezpieczenie transakcji. Konto Revolut też doładowuję przez Paypal. Moim zdaniem nie ma się czego obawiać. 

 

Konto R doładowujesz PayPalem ? Rozumiem że złotówkami ? A już na koncie R dokonuje się zamiana na walutę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karta przyszła... ta co ją skasowałem, bo myślałem że już nie dojdzie...

 

ale poprosiłem i ją reaktywowali i jest ok

 

 

mam ograniczone zaufanie do R, bo nie dają gwarancji/ochrony depozytów, jak banki, ale do zakupów online czy na wyjazdy to bardzo dobra opcja

 

zasilenie z mBanku jest natychmiast, wpłacam PLN, a R konwertuje na akurat potrzebne waluty przy zakupach

 

jak założy się subkonta w innych walutach, to wpływy w tych walutach trafiają na nie bez konwersji na PLN, i można sobie przewalutować w dowolnym momencie lub płacić tą walutą

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to uznasz przynajmniej najlepiej sprawdza sie jako prepaid na wyjazdy i zakupy w Sieci. To nie bank aby tam dużo kasy wkładać. 

W zasadzie to jako prepaid mogło by być bardziej "anonimowe" (bez wielu naszych danych) ale rozumiem, że chodzi o sprawy typu pranie pieniędzy , terroryzm (przez to mamy rejestrowane karty sim), sprawy spadkowe itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2018 o 16:12, Lord Rayden napisał:

Konto R doładowujesz PayPalem ? Rozumiem że złotówkami ? A już na koncie R dokonuje się zamiana na walutę .

 

Dokładnie tak, tylko że zamiana na walutę następuje w momencie zakupu. Nigdy nie trzymam tam kasy, obecnie mam saldo 5,50 PLN :) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dostaliście taką wiadomość: Well, today is your lucky day, we’ve just unlocked cryptocurrencies for your account (...) We only charge a simple, low-cost 1.5% markup on the average exchange price that we get from our exchange partners. This essentially means that we take the average price of the Crypto currently being sold on our partner’s exchange platform, then add on our 1.5% fee (...) Czyli jednak nie wszystko na free. A tak w ogle korzystaliście kiedyś z kryptowalut? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, The Grand Wazoo napisał:

Też dostaliście taką wiadomość: Well, today is your lucky day, we’ve just unlocked cryptocurrencies for your account (...) We only charge a simple, low-cost 1.5% markup on the average exchange price that we get from our exchange partners. This essentially means that we take the average price of the Crypto currently being sold on our partner’s exchange platform, then add on our 1.5% fee (...) Czyli jednak nie wszystko na free. A tak w ogle korzystaliście kiedyś z kryptowalut? 

Oczywka, że nie wszystko za free - jakoś zarabiać muszą. Darmowe konto ma znaczące ograniczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wrócili z promocją na wysyłkę darmowej karty, którą możecie podpiąć w aplikacji. Promocja obowiązuje tylko nowych użytkowników.

Warunkiem jest jedynie założenie nowego konta korzystając koniecznie z tego linku – https://www.revolut.com/pl/?p=PL_WAKACJE, po czym doładować konto kwotą minimum 20 zł. Czas promocji jest ograniczony, musicie się zmieścić z tym do końca sierpnia."

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności