Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Revoult - nasza dyskusja


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam, Revolut rewelacja. Przede wszystkim wszystko się błyskawicznie odbywa. Jak się jeździ w różne strony świata to rewelacja. Nawet względem wymiany gotówki w kantorze się oszczędza na kursach zauważalnie. To nie muszą być ogromne kwoty, aby się opłacało - na wyjeździe kilkudniowych do Budapesztu już by mnie prowizje i kursy bankowe/kantorowe zjadły.

A jak ktoś psioczy, ze oddajemy informacje, to po co na forum pisze? Po IP przecież można namierzyć adres autora postu choćby - @Rafacio wypnij kabel od neta i ciesz się prywatnością.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma po co się denerwować. Każdy wybiera metodę jaka jest mu wygodniejsza. Plastik ma wiele zalet. Skradzioną kartę można zablokować , gotówkę się traci. Na karcie można trzymać tylko tyle kasy ile potrzebujemy na wydatki w jakimś okresie. I tak dalej. 

Oczywiście zdarza się, że niektóre sklepy za płacenie kartą pobierają jakąś prowizję. Albo przyjmują płatność od jakiejś sumy.  Ale to coraz rzadziej. 

 

Banki natomiast powinny być uczciwe. Nie powinny korzystać z naszej historii zakupowej i sprzedawać informacji o tym innym firmom. Tudzież zalewać nas propozycjami kredytów. 

 

Revoult jest m.in. odpowiedzią choćby na kolejki pod kantorami :). U nas na Świdnickiej pod jednym takim ludzie stoją na ulicy. 

 

Obawa przed Revoultem wynika u mnie jak pisałem z powodu konieczności udostępnienia danych obcej firmie nie będącej bankiem . Bank ma swoje ograniczenia, kontrole, nadzór. Główna obawa w takich przypadkach to czy ktoś na dane z dowodu nie weżmie sobie kredytu. Skoro piszecie o prawie jazdy to może ta sprawa odpada.

 

Przy okazji - na forum chyba wszyscy posługują się nickami, ksywkami. Czy to tylko zwyczaj czy jednak jakaś chęć bycia anonimowym ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lord Rayden napisał:

Oczywiście zdarza się, że niektóre sklepy za płacenie kartą pobierają jakąś prowizję. Albo przyjmują płatność od jakiejś sumy.  Ale to coraz rzadziej. 

Pewnie, że rzadziej, bo jest to nielegalne ;).

 

Swoją drogą może warto poprawić tytuł wątku - jest Revoult zamiast Revolut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również używam i polecam. Zdecydowałem się po tym jak próbowałem kupić 1+6 przez stronę OnePlusa w momencie premiery i były po ich stronie duże problemy. Nie odnotowali mojej płatności, po kontakcie twierdzili, że nie pobrali pieniędzy, że zostaną odblokowane na koncie. Anulowali mi transakcję, po czym magicznie aktywowała się ponownie - w efekcie pobrali należność za smartfona, ponownie anulowali mi transakcję i dokonali zwrotu. Straciłem 400 zł przez złodziejskie kursy mojego banku, czyli przewalutowanie przy sprzedaży i skupie Euro.

 

Żałuję, że nie założyłem Revoluta dużo wcześniej, a były okazje.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revolut sprawdza się więc w krajach, które euro nie mają ? Czyli Czechy, Węgry itp ?

 

Czy taka karta z Nest Bank nie zastapi Revoluta choć częściowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revolut sprawdza się równie dobrze w krajach gdzie jest Euro, jak i tam gdzie króluje inna waluta.

Z tą różnicą, że im bardziej egzotyczna waluta, tym trudniej ją u nas w ogóle znaleźć i tym większe różnice w kursie kupna/sprzedaży w kantorach.

 

Tak więc, tym większe oszczędności z używania Revoluta im mniej popularna jest waluta ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Lord Rayden napisał:

Revolut sprawdza się więc w krajach, które euro nie mają ? Czyli Czechy, Węgry itp ?

 

Czy taka karta z Nest Bank nie zastapi Revoluta choć częściowo ?

W Budapeszcie i Bratysławie płaciłem Revolutem i elegancko wszystko. Wykrywana jest waluta i ściąga odpowiednią (oczywiście jeśli doładowałeś sobie te forinty czy euro).

 

Parę rzeczy ostatnio w USD zamawiałem, płacąc Revolutem i też wykryło dolary. Także bardzo dobrze się sprawdza to.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bachankas napisał:

wypnij kabel od neta i ciesz się prywatnością

Bez sensu jest oddawać więcej prywatności niż top konieczne. Kolejna firemka potrzebująca danych osobowych. Chyba, że charytatywna. Ja jednak wolę gotówkę, a od neta nie mam zamiaru się odłączać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Budapeszcie i Bratysławie płaciłem Revolutem i elegancko wszystko. Wykrywana jest waluta i ściąga odpowiednią (oczywiście jeśli doładowałeś sobie te forinty czy euro).

 

Parę rzeczy ostatnio w USD zamawiałem, płacąc Revolutem i też wykryło dolary. Także bardzo dobrze się sprawdza to.

To co, jadąc do Budapesztu doładowuję kartę forintami? Chcę wypłacić trochę gotówki i płacić kartą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z Revolut od kilku miesięcy przy zakupach w internecie w euro i dolarach również połączony z PayPal oraz za granicą Niemcy, Czechy, Słowacja, Szwajcaria, Hiszpania czasami też w Polsce. Fajna czytelna aplikacja. Od niedawna można podpiąć pod płatność zbliżeniowa androidPay. Nie wiem czy nadal ale często jest promocja na darmowe złożenie plastikowej fizycznej kart dostawa w kilka dni.

Także polecam

 

Trzeba pamiętać aby przy płatności w terminalu oraz wybieraniu gotówki z bankomatu nie zgadzać się na przewalutowanie po kursie banku ale po stronie revoluta.

Aby zapłacić dajmy na to w euro nie trzeba mieć tej sumy w euro na Revolucie wystarczy że odpowiada kwota jest w PLN i zostanie automatycznie przewalutowanie po aktualnie niskim kursie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, all999 napisał:

To co, jadąc do Budapesztu doładowuję kartę forintami? Chcę wypłacić trochę gotówki i płacić kartą.

Ja jechałem z forintami na koncie i jak było potrzeba, to wypłacałem z bankomatu, ale teraz są te opłaty w Euronetach. A w Budapeszcie warto mieć gotówkę, bo są fajne lokale, które nie przyjmują płatności kartą jednak.

No i plusz taki, że każda suma forintów pozostałą na koncie jest do wymiany powrotnej. W kantorze powodzenia z drobniakami.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Rafacio napisał:

Bez sensu jest oddawać więcej prywatności niż top konieczne. Kolejna firemka potrzebująca danych osobowych. Chyba, że charytatywna. Ja jednak wolę gotówkę, a od neta nie mam zamiaru się odłączać.


Jak Cię ktoś skroi na gotówkę, to też będzie problem z jego namierzeniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revolut chyba po prostu chce zarabiać i wykroić sobie kawałek tortu na rynku usług finansowych i walutowych. Coś jak Spotify. Niby nie zarabia a istnieje. 

Mają sporo usług Premium, wejdą w ubezpieczenia, może coś z usług medycznych.

 

Szkoda że nasze banki mniej oferują tak mocnych usług. Zawsze muszą "żydzić" (albo "szkocić") na każdej dla klienta ofercie, aby broń Boże czegoś mu nie dać. Czasem się ktoś wyłamuje jak Nest czy Idea (konta i karty za totalne zero) albo Citi (karta kredytowa za zero plus różne dodatki do niej). Usługa typu Revolut w którymś z naszych banków ściągneła by sporo niezdecydowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, all999 napisał:

To co, jadąc do Budapesztu doładowuję kartę forintami? Chcę wypłacić trochę gotówki i płacić kartą.

 

 

Nie, doładowujesz w zł. Doładowywanie w forintach mija się z celem. Skąd te forinty miałbyś wziąć?

 

1 godzinę temu, bachankas napisał:

Ja jechałem z forintami na koncie i jak było potrzeba, to wypłacałem z bankomatu, ale teraz są te opłaty w Euronetach. A w Budapeszcie warto mieć gotówkę, bo są fajne lokale, które nie przyjmują płatności kartą jednak.

No i plusz taki, że każda suma forintów pozostałą na koncie jest do wymiany powrotnej. W kantorze powodzenia z drobniakami.

 

Ja w Budapeszcie unikałem bankomatów Euronet i wypłacałem bez problemu w lokalnych bankomatach. Bez prowizji.

Ale gotówki potrzebowałem tylko raz, w foodtrackowym miejscu. Wszędzie indziej płaciłem kartą, najczęściej zbliżeniowo.

 

Można jedynie doładować w zł i wymienić wewnętrznie na inną walutę (np. forinty) jak jest szczególnie korzystny kurs, ale chyba rzadko są aż takie wahania, żeby to miało sens. No i to już problemowe - śledzenie kursów, wymiany, ...

37 minut temu, Lord Rayden napisał:

Revolut chyba po prostu chce zarabiać i wykroić sobie kawałek tortu na rynku usług finansowych i walutowych. Coś jak Spotify. Niby nie zarabia a istnieje. 

Mają sporo usług Premium, wejdą w ubezpieczenia, może coś z usług medycznych.

 

Szkoda że nasze banki mniej oferują tak mocnych usług. Zawsze muszą "żydzić" (albo "szkocić") na każdej dla klienta ofercie, aby broń Boże czegoś mu nie dać. Czasem się ktoś wyłamuje jak Nest czy Idea (konta i karty za totalne zero) albo Citi (karta kredytowa za zero plus różne dodatki do niej). Usługa typu Revolut w którymś z naszych banków ściągneła by sporo niezdecydowanych.

 

Mają bardzo fajne usługi. Ubezpieczenie na wyjazdy średnie, bo tylko medyczne, a jednak ubezp. bagażu, itp. jest dla mnie istotniejsze; ale już ubezpieczenie fona jest kapitalne.

Można też bawić się w kupno kryptowalut, czy akcji amerykańskich i brytyjskich firm.

Dla często korzystających, fajny jest też skarbiec - taka skarbonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
Mają bardzo fajne usługi. Ubezpieczenie na wyjazdy średnie, bo tylko medyczne, a jednak ubezp. bagażu, itp. jest dla mnie istotniejsze; ale już ubezpieczenie fona jest kapitalne.



A mogę zrezygnować z ubezpieczenia telefonu przed upływem 12 miesięcy? Tego nie widzę.
d67bec0047272a8cb7eebfc998ae6886.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Rafacio napisał:

Nie pojmuje tych wszystkich nowoczesnych metod. Ja płacę w 90 % przypadków gotówką. Nie mam zamiaru rozdawać komuś informacji co i gdzie kupuję. Gotówka to też taki ersatz, ale przynajmniej się nie zawiesi jak systemy bankowe. Smutny i niebezpieczny pęd do nowoczesności pod przykrywką serwowanej niby wygody.

 

A u mnie na pewno mniej niż jedna na dziesięć transakcji jest gotówkowa, może jedna na dwadzieścia. Widocznie - co kto lubi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, all999 napisał:


 

 

 


A mogę zrezygnować z ubezpieczenia telefonu przed upływem 12 miesięcy? Tego nie widzę.
d67bec0047272a8cb7eebfc998ae6886.jpg

 

 

 

Dziwne, ja na S9+ miałem chyba 4.80 zł /tydzień I 153 zł nadwyżki. 

 

Wydaje mi się że to roczne zobowiązanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, all999 napisał:


 

 

 


A mogę zrezygnować z ubezpieczenia telefonu przed upływem 12 miesięcy? Tego nie widzę.
d67bec0047272a8cb7eebfc998ae6886.jpg

 

 

 

nie :)

 

4 godziny temu, Hakuri napisał:

Korzystam z Revolut od kilku miesięcy przy zakupach w internecie w euro i dolarach również połączony z PayPal oraz za granicą Niemcy, Czechy, Słowacja, Szwajcaria, Hiszpania czasami też w Polsce. Fajna czytelna aplikacja. Od niedawna można podpiąć pod płatność zbliżeniowa androidPay. Nie wiem czy nadal ale często jest promocja na darmowe złożenie plastikowej fizycznej kart dostawa w kilka dni.

Także polecam emoji4.pngemoji765.png

 

Trzeba pamiętać aby przy płatności w terminalu oraz wybieraniu gotówki z bankomatu nie zgadzać się na przewalutowanie po kursie banku ale po stronie revoluta.

Aby zapłacić dajmy na to w euro nie trzeba mieć tej sumy w euro na Revolucie wystarczy że odpowiada kwota jest w PLN i zostanie automatycznie przewalutowanie po aktualnie niskim kursie.

 

a gdy płaci się PayPalem dajmy na to w usd, to revolut podstawi na karcie usd i nie dojdzie do przewalutowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem poniższe warunki.

Być może dlatego, że mam nowy telefon (nie starszy niż 2 tygodnie), a być może dlatego, że dostałem jakąś ofertę na maila.

A być może po prostu, w UK V30 jest bardzo drogi :)

Ale zgodnie z regulaminem, też powinienem mieć 300-350 zł nadwyżki i pewnie wyższą stawkę (ale tego w regulaminie nie ma).

 

bJ8Hf3qvo2-ZrwkKGbAjJQhsteTvXnMj2Eh5fu78

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem poniższe warunki.

Być może dlatego, że mam nowy telefon (nie starszy niż 2 tygodnie), a być może dlatego, że dostałem jakąś ofertę na maila.

A być może po prostu, w UK V30 jest bardzo drogi

Ale zgodnie z regulaminem, też powinienem mieć 300-350 zł nadwyżki i pewnie wyższą stawkę (ale tego w regulaminie nie ma).

 

bJ8Hf3qvo2-ZrwkKGbAjJQhsteTvXnMj2Eh5fu78nyvJQqmNukunhimk3qhX_5Q-MyjvyLxRFTHkZSCX9lQ198tWskYA90rJ9SBvmFr5z92UshSrtwe3Dae1qB0aIFxkmQyoA_y543V2XxjWAmWIq8DtXUFCyMxU0gDhEr2AAyelweDyoBrf1AbsAIiLWsU0FeYK-vS4lWUIhSpQRVnyDK7ZzSvJlBJze64sBlgWCxUfJDEAYd3E_2AnMfa3BmqiJQ6dkBvwzO4CUNW--XAzvSfKdUsRoRGrdIA2e6RQ8m4oLpnepqTU6b4xf_rOC2WVcK50C_suKCpWDDKlW-hqtvpJhjcahaOUJ3rEBxx-W0IGa38gYPKXNLolc-gbk6XzulpqgXGRrFO7Gz1asA0PXnoFN0wfY3sP3xDYnYiYAsM76QUAVFeJnFvwTmb30F6rAsWa15QgdTScF0-nrCeHEFkFu606DhlTk3UftfZKIqc1P8uRajYeMD-urWn0uuhFMyoRA8BT4T_fD9Eyf-zkoUMkcWir98DQ7PYef8M3Jn14KilYrRn-aExy6EnEWE07XzWGe32oNKLOqktTVthh_U5NtQnNmvXEIumw4smO=w461-h947-no

To jest chyba jakaś wstępną wycena, bo oni jeszcze nie wiedzą jak stary mam telefon, poza medelem zczytanym przez aplikację automatycznie, nie mają żadnych danych. A jak oni weryfikują, czy nie ubezpieczam uszkodzonego już smartfona?

 

Tak czy inaczej byłbym zainteresowany tylko ubezpieczeniem odnawianym co miesiąc. Na jesień zmienię pewnie telefon :)

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Hakuri napisał:

Korzystam z Revolut od kilku miesięcy przy zakupach w internecie w euro i dolarach również połączony z PayPal oraz za granicą Niemcy, Czechy, Słowacja, Szwajcaria, Hiszpania czasami też w Polsce. Fajna czytelna aplikacja. Od niedawna można podpiąć pod płatność zbliżeniowa androidPay. Nie wiem czy nadal ale często jest promocja na darmowe złożenie plastikowej fizycznej kart dostawa w kilka dni.

Także polecam emoji4.pngemoji765.png

 

Trzeba pamiętać aby przy płatności w terminalu oraz wybieraniu gotówki z bankomatu nie zgadzać się na przewalutowanie po kursie banku ale po stronie revoluta.

Aby zapłacić dajmy na to w euro nie trzeba mieć tej sumy w euro na Revolucie wystarczy że odpowiada kwota jest w PLN i zostanie automatycznie przewalutowanie po aktualnie niskim kursie.

 

Czy rzeczywiście fizyczna karta Revolut działa ci zbliżeniowo z GooglePay? Przed chwilą podpiąłem ją do swojego GPay i u mnie akurat ta opcja nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mykupyku napisał:

a gdy płaci się PayPalem dajmy na to w usd, to revolut podstawi na karcie usd i nie dojdzie do przewalutowania?

Musisz mieć odpowiednią kwotę w nie ważne jakiej walucie na Revolut np. teraz edytowałem adres na PeyPal w tym celu jest pobierane 1 USD tak mam ustawione a nie zł no i z Revolut zabrało mi 1 USD mimo, że miałem tylko PLN i EURO po chwili na szczęście oddali spadki bo to tylko do weryfikacji :D

 

A w PayPal musisz mieć ustawione tak aby obciążał rachunek według waluty sprzedajnego  a nie PeyPal po gorszym kursie (by na tym oni mogli zarobić) 

Przechwytywanie.PNG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8 minut temu, all999 napisał:

Czy rzeczywiście fizyczna karta Revolut działa ci zbliżeniowo z GooglePay? Przed chwilą podpiąłem ją do swojego GPay i u mnie akurat ta opcja nie działa.

 

To w necie wyczytałem może faktycznie chodzi tylko o płatność w sklepie googla a nie zbliżeniowi NFC, sam nie sprawdzę bo mam obecnie IPhona ale chyba już nie długo ze względu na przyzwyczajenie do płatności telefonem a mało który bank w PL ma już ApplePay. 

Edytowane przez Hakuri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności