Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Cayin HA-300 w Audiomagic


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

20180418060055971.jpg

 

Od zeszłego tygodnia można testować w Audiomagic nowego flagowca od Cayina. Jak będziecie w okolicy, to wpadajcie. :)

 

Ściąga kapcie. ;)

 

 

http://en.cayin.cn/products_info?itemid=112

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak gra. Może ktoś posłucha i zda relację?

Ciężko wybrać się do Warszawy tylko po to.

Jaka jest cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz chcialem napisac, ze swietna baza pod przyszle upgrade'y, chociazby zw. na zasilacz lampowy i montaz point-to-point, ale pozniej sie okazuje, ze:

- Cena wyjsciowa: 4k USD / 4k EUR

- 300b jako lampa mocy zabije twoj budzet jak zaczniesz grzebac przy naprawde dobrych lampach

 

Gdyby tak zrobili jeszcze jeden model, z inna lampa DHT na wyjsciu... Tanszy. Mniej skomplikowany topologicznie.

Reszte bym sobie zupgrade'owal sam :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff... 4K USD to u nas 15 tys. PLN - pytanie z czy z VAT czy jeszcze 23%

Ale jeśli napędzi też kolumny to może to jest wzmacniacz uniwersalny?

Pytanie czy bardziej nastawiony jest na napędzanie słuchawek a wyjścia na głośniki to dodatek, czy też są to równoważne wyjścia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ceny dochodzą podatek VAT (23%), cło, koszta odprawy celnej i koszta transportu z ubezpieczeniem. Wzmacniacz waży ponad 30 kg, więc lekki też nie jest. Praktycznie zawsze ceny w USA są niższe niż w UE.

 

Oczywiście do ceny finalnej można się dogadać w ramach rozsądku, jak będzie zainteresowany klient, ale cenę wyjściową widzisz wyżej i rozpisałem, z czego wynika.

 

Aby nie być gołosłownym chociażby link do oferty u Niemców:

 

https://cayin.com/produkt/cayin-ha-300/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Corvin74 napisał:

Czyli jak zawsze dostajemy w .... z ceną.

Ach w jakże bogatym kraju żyjemy....

Proponuje na początku zaznajomić się z podstawami zamawiania sprzętu spoza UE i potem się wypowiadać, bo przez takie wypowiedzi mijające się z prawdą i sensem zaczyna się często chaos i niezrozumienie. 

W także bogatym kraju żyjemy, że w PL wzmacniacz jest tańszy (minimalnie, ale zawsze), niż np. w Niemczech, więc nie widzę problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy on kosztuje 15k czy 21k, ja widzę nieco problemów :D.

No ale jeżeli kogoś stać, to pewnie fajny grzejnik. Może się uda posłuchać. Z pewnością wygląda zjawiskowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, taka anegdotka. 

Wczoraj mojego nowego Fezza odpaliłem w domu, Omega Lupi.

Po 2h Zuza mnie zaczęła bić i kazała wyłączyć bo....w domu był piekarnik...słaba sprawa latem :D Cayin też mocno się grzeje, więc jak ktoś się na niego czai to polecam na jesień lub zimę, wtedy cena do przełknięcia bo można z ogrzewania zrezygnować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, rev napisał:

Słuchajcie, taka anegdotka. 

Wczoraj mojego nowego Fezza odpaliłem w domu, Omega Lupi.

Po 2h Zuza mnie zaczęła bić i kazała wyłączyć bo....w domu był piekarnik...słaba sprawa latem :D Cayin też mocno się grzeje, więc jak ktoś się na niego czai to polecam na jesień lub zimę, wtedy cena do przełknięcia bo można z ogrzewania zrezygnować. 

 

Przeciez to jest problem kazdego lampiarza! Moge polecic zgrabny wiatraczek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czysta klasa A, dlatego będzie się grzać. Muszę przyznać że mi się podoba.

co do ceny to zawsze podają ceny w USA jako listowe o kończy się jak zwykle... choć nie zawsze... to zawsze jest dezycja i polityka producenta....

51 minut temu, rev napisał:

Proponuje na początku zaznajomić się z podstawami zamawiania sprzętu spoza UE i potem się wypowiadać, bo przez takie wypowiedzi mijające się z prawdą i sensem zaczyna się często chaos i niezrozumienie. 

W także bogatym kraju żyjemy, że w PL wzmacniacz jest tańszy (minimalnie, ale zawsze), niż np. w Niemczech, więc nie widzę problemu. 

Cóż, pracuje w firmie która sprzedaje sprzęt dostępny globalnie i jakoś ceny netto w Europie są takie same jak  USA. VAT - ok, pewnie cena podana w USA jest bez podatków stanowych.

ale proszę nie wciskać klientom, że:

1. Transport do Europy kosztuje inaczej niż do USA -  w końcu płynie to statkiem z Chin

2. Cło i ubezpieczenie też jest w USA

Generlanie logistyka ta sama i koszty z nią związane są podobne. W cenie jest dużo polityki.. i tak naprawdę wiele zależy od producenta i jego dobrej woli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Name44 napisał:

Zamiast tu dywagować o cenach, transportach, vacie to pakujcie słuchawki i w sobotę koniecznie posłuchajcie tego wzmacniacza. Ja już to zrobiłem i zdecydowanie WARTO. Mogę ponownie zabrać swoj IC.

 

Pzdr

Może opowiesz trochę o swoich wrażeniach? Na jakich słuchawkach słuchałeś?

czy może podpięty był wzmacniacz do kolumn? Interesuje mnie tez jak gra na kolumnach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wrażenia z odsłuchu na kolumnach pytaj Chłopaków z AM, wiem jedynie że byli pod wrażeniem i że brzmi jeszcze lepiej niż z małego gniazdka.

Ja natomiast słuchałem na swoich AKG812, które w moim torze brzmią bardzo dobrze. Z tego wzmacniacza zagrały cieplej, jeszcze pełniej, bardziej zjawiskowo ale to już właściwości lampy 300B. Sluchawki dosłownie znikają  z glowy. Wokale odebrałem jako lekko wypchnięte do przodu, pomimo lekkiego rozjaśnienia brzmienia, którego nie jestem miłośnikiem nie jest łatwo przestać słuchać. W tor był także wpięty mój IC Argentum SCG 6/4E Silver.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przekazanie wrażeń, docelowo szukam wzmacniacza który napędzi tez kolumny, dlatego interesuje mnie ten cayin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha-300 to pełnoprawny wzmacniacz kolumnowy jak i słuchawkowy. A czego można się spodziewać po kolumnach to barwy lamp 300B, ale z niewybijaniem się żadnego zakresu oraz z wygarem i drivem, bardzo dużych brył i wagi instrumentów, prawie jak prawdziwe rozmiary i wagi instrumentów. Wspaniałą holografią i sceną na kolumnach Fyne Audio 500 nasz cały pokój odsłuchowy około 15 metrowy był wypełniony w dźwiękach, tak mówiąc prościej jak kino domowe z Atomosem 11.2, sam  mam ochotę sprawdzić holografię jego na kolumnach Amphion Argon 7. Bardzo dobrze tez gra z Audio Solution Overture 202b, mamy detale, mamy duży wolumen dźwięku, bardzo dobrą stereofonię. Natomiast nie poradził sobie z Amphion ION+, są to małe kolumny, które lubią dużą ilość prądu, więć na w utworach, gdzie jest kilkanaście instrumentów wzmacniacz nie był w stanie wysterować ich. Niestety to wzmacniacze na lampach 300b mają to do siebie że mają mało mocy, tutaj 8W na kanał, więć tylko do wysoko skutecznych kolumn i trzeba o tym pamiętać. Druga rzecz wnikająca z lamp 300b ich cechą jest czarowanie dźwiękiem, a nie szybkość, reagowanie na błyskawiczne zmiany tempa, dynamiki, więć do symfoniki czy muzyki filmowej dużo lepsze będą wzmacniacze na lampach KT150, ale jeśli więcej słuchamy jazzu, bluesa, utworów na pianino, muzyki wokalnej to ta lampa będzie dla nas. Konstruktorzy w Cayinie zrobili bardzo dobrą robotę i tu są brawa dla nich, gdyż pomyśleli że ludzie też słuchają cięższego rocka czy elektroniki, więć HA-300 w stosunku do innych wzmacniaczy z tą lampą jest trochę szybszy nie ma przyciemnionych wysokich tonów, oraz tak jak napisałem wyżej ma wygar na basie i drive na średnicy.

Co do słuchawek to Lcd-3, Sony Z1r, Finale D800 brzmią bardzo dobrze, z zachowaniem należytego balansu, nasycenia, rozdzielczości. He-6 już nie, był duży problem że sceną i holografią, słuchawki grały tak jak zawsze bezpośrednio, ale duże bryły jakie daje wzmacniacz spowodował to że nie było między nimi powietrza i się zrobiły ściany dźwięku, pewnie kablami by było można tu coś poprawić. AKG K812 to tak jak @Name44 napisał, są lepsze do tych słuchawek tory, ale tutaj też by się pewnie dało poprzez zmianę źródła i kabli coś tam poprawić. Dlatego Cię poprosiłem o kabel, gdyż lubię IC Argentum i chciałem go posłuchać na nim, teraz to mam w końcu swój kabel srebrny diy i prawdopodobnie mi się bardziej podobna niż ten twój. Ale przynieś ten twój, to sprawdzisz jak będzie na 2qute'ecie z tą górą.

Ogólnie jeśli ktoś szuka barwy dźwięku, rozdzielczości, równo grającego wzmacniacza, dużych brył instrumentów, bardzo dużej sceny i wspaniałej holografii, a przy tym nie słucha zbytnio symfoniki czy muzyki filmowej,  gdzie jest duży skład i różne gatunki to jest to jak najbardziej dla niego wzmacniacz zarówno głośnikowy jak i słuchawkowy. Tylko trzeba pamiętać że muszą być wysoko skuteczne kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He-6 tak jak napisałem, narazie nie bardzo, by się trzeba było bardzo potrudzić żeby dobrać tor, ale tu Ci napiszę więcej jak sprawdzę je na innych kablach, niż na tych, które do tej pory słuchałem, tutaj Ragnarok jak narazie lepszy. 

LCD-3 bardzo dobrze, HA300 je napędził tak że w końcu nabrały życia, przestały być ociężałe w dźwięku, ale jednocześnie było bardzo dobre nasycenie i siła basu, bardzo rozdzielcze granie, holografia ok. Bardzo fajne nasycona średnica i lekko rozświetlone wysokie tony bez ostrości. Na Ragnaroku są bez życia, ciemne, słabo kontrolowane i słaba jakoś szczegółów.

 

D8000 na Ragnaroku nie słuchałem więć nie porównam. Natomiast na Cayinie była bardzo dobra holografia, wspaniałe nasycona średnica, góra bardzo otwarta, ukazująca wszystkie szczegóły, a przy tym nie ostra. Bas jednak był gorszy niż HA-300 z LCD-3, gdyż słuchać że D8000 nie mają takiej jakości, tzn. fakturowości i rozdzielczości jak LCD-3. Scena i holografia dużo lepsza niż na Lcd-3

Tylko na tych planarach słuchałem oraz na dynamikach Sony Z1R i AKG K812. Soniacze w końcu przestały być zamulone, z powodu wyższego basu, stały się równe z bardzo dobrą przyjemną barwą dźwięku i rozdzielczością.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, wyglada na uniwersalny w miarę wzmacniacz... ciekawe czy dałby radę na moich monitorach. 

Mam kolumny studio 16Hz model Aurum, impedancja 8 Ohm, skuteczność 87db

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał Misiek z HE-6 było tak sobie, chociaż nie wątpię, że wystarczyłoby dobrać lampki i kable żeby to się zgrało. Jakość dźwięku tak czy siak klasowa. Mnie najbardziej zaskoczył z T1v1 - dźwięk był OGROMNY, wgniatający w podłogę, niesamowite przeżycie. Jako, że jestem przyzwyczajony do lekkiego grania potrzebowałem z 5 minut na adaptację, ale potem było już tylko wow. No i zobaczymy jak tam z HD800, jeśli zagra w tym samym stylu co z t1 to może być najlepszy wzmancniacz do tych słuchawek jaki znam ... ale bez odsłuchu nigdy nie wiadomo. Drugim kandydatem są K1000, one również powinny się świetnie zgrać, ale oczywiście te słuchawki to jeszcze większy znak zapytania. 

 

Edytowane przez Firegon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności