Skocz do zawartości
  • 0

RE400 a ZST? doki do 200zł


adriano2510

Pytanie

Nie mam gdzie posłuchać, a jestem ciekawy. Hifimany RE-400 to wyraźny skok jakościowy względem ZST na posrebrzonym kabelku? Mam kazety, przenośnie już moje minimum dźwiękowe spełniają, ale komfort nie jest idealny i słabo tłumią otoczenie. To na pewno trochę inny charakter grania, ale re-400 podobno są na tyle uniwersalne, że każdemu podejdą. Z racji przeznaczenia fajnie jakby miały zaakcentowany dół i miały trochę mięska w średnicy, góry zaś nie lubię ostrej, a na pewno nie trawię sybilantów i cyfrowości. Ewentualnie może jakieś inne doki do 150-200? W skrócie szukam najlepszego technicznie brzmienia w tej cenie w używanych/nowych słuchawkach. Nie siedzę w słuchawkach dokanałowych i nwm czego się spodziewać. Przeznaczenie to komunikacja miejska i ogólnie na zewnątrz. Liczy się komfort, trzymanie i fajnie jakby dobrze tłumiły otoczenie. Słuchane głównie z iPhone 7, czasem iBasso DX90 lub MacBook Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Carbo tenore, mam, uwielbiam nawet w relacji do innych droższych (aune e1, flc ? bo mają wielką scenę ( na tipsach z dużym otworem). Nie są lepsze od wymienionych ale to jedyne doki, które mam że 3 lata i nigdy nie chciałem ich sprzedać, to jako poświadczenie ich "dobroci" :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 minut temu, Jaworrr napisał:

Carbo tenore, mam, uwielbiam nawet w relacji do innych droższych (aune e1, flc ? bo mają wielką scenę ( na tipsach z dużym otworem). Nie są lepsze od wymienionych ale to jedyne doki, które mam że 3 lata i nigdy nie chciałem ich sprzedać, to jako poświadczenie ich "dobroci" :)

W sumie ciekawa propozycja. Umiałbyś je odnieść do poziomu grania KZ ZST? Co jak co, ale jak na te pisiont zeta te chińczyki grają dobrze. Zwykło się je porównywać do sporo droższych doków i nwm czy jest sens interesować się takimi Tenorami czy re-400. Sknera jestem. Jak już mam inwestować to w pełnowymiarowe słuchafony. 

A jak wygląda komfort i tłumienie w Carbo Tenore?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam ZST... w szufladzie :) wolę tenore tak ogólnie bo grają spójnie. Pamiętam że na początku ZST mnie zachwyciły a potem słuchanie na nich było dla mnie po prostu smutne, szkoda muzyki.

Na dobre doki warto wydać trochę forsy, to ma sens, to na prawdę potrafi zagrać, zwłaszcza jak masz dx90. Nie słuchałem z nim ale i tak polecę aune e1, bo są najlepsze ?

Jeśli taniej to poza tenore nie wiem co tam obecnie w tej cenie jeszcze gra.

Komfort dla mnie bdb, tłumienie tylko ok bo one mała wchodzą do ucha.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja się przesiadłem z Tenorków na KZ ZST, niby tańsze ale scena mi się bardziej podobała.

RE-400 to Ci basem nie zagrają, w domu da się ich słuchać ale w terenie będzie chudo.

Do Apple i iBasso DX90 (zwłaszcza z najjaśniejszym softem) polecam Final Audio E3000.

Aune e1 też jak najbardziej, tyle że droższe już.

Edytowane przez jd1210
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
26 minut temu, jd1210 napisał:

Ja się przesiadłem z Tenorków na KZ ZST, niby tańsze ale scena mi się bardziej podobała.

Do Apple i iBasso DX90 (zwłaszcza z najjaśniejszym softem) polecam Final Audio E3000.

Mógłbym liczyć na jakieś krótkie porównanie w kilku słowach Tenorków z E3000? :) 

 

A znasz może Final Audio Heaven II? Też mi wpadły w oko.

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ciepłe, barwne i lekko zaznaczone basowe brzmienie. Muzykalna średnica i bardzo dobrze rozciągnięte wysokie tony. Duża i proporcjonalna scena, z niezłym pozycjonowaniem jak na taką półkę  cenową. Ogólnie relaksacyjne funowe brzmienie, idealne na ulice i nie tylko. Dla mnie bomba, nie szukam już niczego więcej. Z DX powinno być już miodnie.

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, adriano2510 napisał:

Czyli chyba wyjaśnione :D Z wyglądu również bomba. Opis brzmienia Twój jak ten z recenzji Maciuxa pokrywa się z moimi oczekiwaniami. DZIĘKI 

Daj im pograć min 100 h, wyrównują się, poprawia się stereofonia i uwydatnia szczegół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tipsy w nich chyba są jakieś niestandardowe, a nie widzę, żeby dało się je gdzieś kupić, więc chyba lepiej będzie kupić nowe słuchawki. Mam kilka par pianek Snab FT-3, ale nwm czy będą pasowały i czy nie zaszkodzą brzmieniu. 

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 minut temu, adriano2510 napisał:

Tipsy w nich chyba są jakieś niestandardowe, a nie widzę, żeby dało się je gdzieś kupić, więc chyba lepiej będzie kupić nowe słuchawki. Mam kilka par pianek Snab FT-3, ale nwm czy będą pasowały i czy nie zaszkodzą brzmieniu. 

Tipsy oryginalne są OK, pianki jakoś mi nie podeszły z tymi słuchawkami. Od oryginalnych tipsów ja wolę z E3000 gumki od RHA. Trochę mniejszy bas, za to szersza scena i średnica trochę do przodu.

Znalezione obrazy dla zapytania rha ma350 cenaPodobny obraz

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Jaworrr napisał:

Na miasto do e3000 polecam tipsy biflange z małym otworem. Robią z nich potwory basowe co w miejskim zgiełku sprawdza się.

Dokładnie, chociaż stockowe tipsy są bardzo dobre to warto poeksperymentować z innymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności