Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Creative Aurvana Live - ciągle "paląca" się prawa słuchawka


kone

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Mam problem ze słuchawkami Creative Aurvana Live. Od pewnego czasu ciągle pali mi się prawa słuchawka i nie wiem czemu. Mam na wymianę kilka głośników/przetworników, ale wymieniam już drugi raz ten element  w przeciągu 2/3 miesięcy więc podejrzewam że coś jest nie tak. Pytanie co? Ktoś spotkał się z taką sytuacją? Jeśli tak bardzo proszę o pomoc.

pozdrawiam

kone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama przetwornik na zdrowy rozsądek się nie pali (może coś się ewentualnie oderwać w przetworniku - np cieniutki drucik łączący cewkę). Pali go ewidentnie coś ze źródła.

Pokęć potencjometrem i pomierz sobie prąd na wyjściu miernikiem.

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, requal napisał:

Sama przetwornik na zdrowy rozsądek się nie pali (może coś się ewentualnie oderwać w przetworniku - np cieniutki drucik łączący cewkę). Pali go ewidentnie coś ze źródła.

Hmm..czyli może go palić karta muzyczna w komputerze? W sumie używam słuchawek tylko w pracy/biurze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, requal napisał:

Raczej tak.

Spaliłem już parę słuchawek, więc wiem ?

 

Jakieś rady co mógłbym zrobić? Pewnie karty muzycznej mi w pracy nie zmienią bo jest zintegrowana z płytą główną. 

Rozwiązaniem mogłoby być kupienie sobie jakiejś zewnętrznej karty muzycznej?

 

dzięki za dotychczasową pomoc :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.. artykuł po angielsku.. jak sprawdzić.. dc offset
https://www.wikihow.com/Measure-DC-Offset

"Offset over 100 mV may cause permanent damage to your speakers."

Tak, najprościej kupić jakiegoś zewnętrznego daca.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chin mi idzie teraz dac/Amp na sa9023 i es9018k2m, a na wzmacniaczu słuchawkowym jest jakiś opamp AD. Koszt jakieś 60zl. Chcesz to mogę ci napisać jak to gra, ale tak czy inaczej do cali (szczególnie niemodyfikowanych) taki DF to przerost formy nad treścią moim zdaniem.

Edytowane przez Oskar2905
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Oskar2905 napisał:

Z chin mi idzie teraz dac/Amp na sa9023 i es9018k2m, a na wzmacniaczu słuchawkowym jest jakiś opamp AD. Koszt jakieś 60zl. Chcesz to mogę ci napisać jak to gra, ale tak czy inaczej do cali (szczególnie niemodyfikowanych) taki DF to przerost formy nad treścią moim zdaniem.

 

Możesz linka, gdzie zamówiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Chin po taniości można Zishana jakiegoś wziąć Z1 (Sabre ES9023) albo Z2 (AK4490). Mi Z2 nie szumiał. Nawet to użyteczne, bo może być też dap'em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności