Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki nauszne, bezprzewodowe z ANC do okolic 1500


trime

Pytanie

Witam

Zauroczyła mnie technologia ANC. Jakieś pół roku temu miałem kontakt z słuchawkami wyposażonymi w tą technologię i zostałem pozytywnie zaskoczony jak działa ta technologia. Jestem osobą, która potrzebuje odcięcia się od świata by się w pełni skoncentrować, a jako, że wymaga tego mój zawód i warunki w pracy to zawsze mnie drażniło to, że mam problem z skupieniem się. Zatem poszukuję słuchawek które:

-będą bezprzewodowe sądzę, że 10m wystarczy, bo o ile dobrze rozumiem na większym dystansie pomimo zasięgu mogą być straty, a słyszałem, ze niby są słuchawki z zasięgiem do 100m. 

-będą posiadać system ANC miło by było jak by ktoś znający się na temacie powiedział jak to jest z odcięciem głosu ludzkiego, bo są sytuacje w których może być to niekorzystne jak i korzystne. 

-miło by było jak by sterowanie było dotykowe w muszli, jestem typowym gadżeciażem a takie coś zdecydowanie mnie rusza.

-jakość dźwięku sadzę, że przy tej cenie i tak będzie na wysokim poziomie, a nie mam super słuchu że dokładnie rozpoznaję częstotliwość dźwięku czy słyszę komara z 20m, więc nie popadajmy w paranoję, że słuchawki mogą być tylko po kablu.

-fajnie jak by jakość muzyki nie spadała gdy słuchawki się rozładują a ja będę chciał je po kablu połączyć z telefonem\komputerem.

-powinny być wygodne, wiem, ze to kwestia indywidualna dlatego chciałbym by była możliwość przymierzenia ich w Lublinie

 

Słucham muzyki ze spotify (premium) \ youtube, więc jakość plików nie będzie pewnie na super mega wysokim poziomie. Kiedyś posiadałem sporą kolekcję na dysku ale po awarii dysku stwierdziłem, że za dużo problemów z tym. Będę słuchał z telefonu lub komputera, więc preferuję bez stacji dodatkowej. Muzyka jest na prawdę różna zdarzają się kawałki muzyki klasycznej, filmowej, rap, rock, reggae, techno, d'n'b, pop, dubstep i inne gatunki, których nie umiem nazwać. Co do ceny to jak pisałem sądzę, że mogę przeznaczyć okolice 1500 ale jeżeli będzie coś zdecydowanie wartego uwagi to mogę pomyśleć nad tym. Nie chcę pisać jaki sprzęt miałem okazję testować by nic nie sugerować, przeczytałem kilka recenzji, posłuchałem opinii recenzentów i mam jakieś typy słuchawek. Pewnie zapomniałem o czymś ważnym w oczekiwaniach, więc jak coś jeszcze jest ważnego to możecie powiedzieć, z chęcią się dowiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Myślę, że WH-H900n wpisują się idealnie w Twoje oczekiwania, ewentualnie WH-1000XM2, które mają trochę lepsze wyciszenie, natomiast dźwiękowo (według mnie) wypadają nieco gorzej. WH-H900n grają swobodniej, większą sceną, przez co nie męczą tak przy dłuższym odsłuchu, no i są tańsze.

 

Fajnie, jakbyś miał źródło z kodekiem AptxHD lub Ldac, albo dokup przystawkę BT obsługującą te kodeki, bo wtedy wykorzystałbyś pełny potencjał tych słuchawek ;).

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ciekawe są Definitive Technology Symphony 1 na Amazon.de za ok 180 euro a w Polsce 1600-1800 pln. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@neonlight

Kodeki dźwięku obsługiwane przez telefon SBC \ AAC \ Audio Qualcomm aptX \ Audio Qualcomm aptX HD \ LDAC . Nie wiem jak sytuacja w przypadku laptopa. Czy jak słuchawki będą naładowane i będą podłączone po kablu do komputera to czy jakość będzie korzystna?

Co z jakością wykonania Sony?

 

Czytając różne recenzję natrafiłem na to, że polecane są słuchawki (kolejność alfabetyczna):

Bose QuietComfort 35 II

Bowers and Wilkins PX 

Parrot Zik 3

Plantronics BackBeat Pro 2

Sennheiser Momentum M2

Sennheiser PXC 550

Sony H.ear On 2

Sony WH-1000XM2

 

Czy są one warte uwagi?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Laptop raczej nie posiada kodeków "bezstratnych", ale możesz dokupić przystawkę, która je obsługuje, więc żaden problem. O różnicę w dźwięku na kablu, musisz zapytać Karmazynowego, on teraz ma te słuchawki i sobie chwali. 

 

Czy słuchawki z powyższej listy, są warte uwagi?! Zależy, Bose podobno fajnie grają i są bardzo wygodne, B&W PX dźwiękowo żadna rewelacja, a wygoda kiepska, natomiast oba modele Sony mam sprawdzone i osobiście wybrałbym WH-H900n (H.ear On 2). Jakość wykonania w tych Sony podobno ok, natomiast w modelu wyższym, pałąki zdarzają się łamać.

 

Focal Listen Wireless możesz też sprawdzić, tylko raczej są niewygodne na dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 minut temu, neonlight napisał:

 O różnicę w dźwięku na kablu, musisz zapytać Karmazynowego, on teraz ma te słuchawki i sobie chwali.

Mam takie naiwne pytanie. Jeśli chodzi o jakość dźwięku po kablu to dużo zależy od telefonu/odtwarzacza. A czy jeśli słuchamy muzyki przez BT na tych samych słuchawkach, ale z różnych telefonów to jakość będzie ta sama? Wtedy słuchawki odwalają całą robotę związaną z jakością czy telefon też ma coś do powiedzenia wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, Comatus napisał:

Mam takie naiwne pytanie. Jeśli chodzi o jakość dźwięku po kablu to dużo zależy od telefonu/odtwarzacza. A czy jeśli słuchamy muzyki przez BT na tych samych słuchawkach, ale z różnych telefonów to jakość będzie ta sama? Wtedy słuchawki odwalają całą robotę związaną z jakością czy telefon też ma coś do powiedzenia wtedy?

Jeżeli źródła będą miały kodeki Aptx HD/Ldac, to nie będzie różnicy w jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 15.07.2018 o 12:17, trime napisał:

@neonlight

Kodeki dźwięku obsługiwane przez telefon SBC \ AAC \ Audio Qualcomm aptX \ Audio Qualcomm aptX HD \ LDAC . Nie wiem jak sytuacja w przypadku laptopa. Czy jak słuchawki będą naładowane i będą podłączone po kablu do komputera to czy jakość będzie korzystna?

Co z jakością wykonania Sony?

 

Czytając różne recenzję natrafiłem na to, że polecane są słuchawki (kolejność alfabetyczna):

Bose QuietComfort 35 II

Bowers and Wilkins PX 

Parrot Zik 3

Plantronics BackBeat Pro 2

Sennheiser Momentum M2

Sennheiser PXC 550

Sony H.ear On 2

Sony WH-1000XM2

 

Czy są one warte uwagi?

 

 

 

 

Z tego zestawu troszkę protestowałem i w paru zdaniach:

  • QC35 - zdecydowanie najwygodniejsze z całej paczki. Ogólnie, to chyba najwygodniejsze zamknięte słuchawki jakie w życiu miałem na uszach. ANC zdecydowanie przed pozostałymi. Dźwiękowo jednak są specyficzne - nie powiem, że złe, jednak mają dla mnie dosyć charakterystyczny sposób grania i nie wiem - pewnie musiałbym się przyzwyczajać. Z minusów - nie wspierają aptX, LDAC, więc pliki lepszej jakości są zbędne.... No i pałąk się zużywa w szybkim tempie, a do QC35 nie mogłem znaleźć oryginalnych części, tylko jakieś chińskie pokrowce. Tyle się złego mówi o jakości soniaków, ale wystarczy przejść się do MM by zobaczyć poobdzierane bose, a soniaki się trzymają.
  • B&W PX -  najlepiej wykonane z paczki którą miałem okazję macać. Subiektywnie też najładniejsze. Dźwiękowo jak dla mnie było conajwyżej poprawnie (P7 w tej materii bardziej mi się podobały). Samo ANC takie sobie - nawet w sklepie odniosłem takie wrażenie, więc co dopiero musi być na pokładzie samolotu? To co jednak je skreśliło dla mnie to komfort użytkowania. Nie potrafiłem ich na sobie tak ułożyć, żeby było wygodnie. Nie wyobrażam sobie w nich dłuższych posiedzeń.
  • Sennki M2. Te testowałem dawno temu - dźwiękowo rewelka, ale na 15min w sklepie na lotnisku, 2x zerwało połączenie z moim tel... Ponoć to poprawili w kolejnych wersjach, ale nie miałem już okazji się z nimi ponownie spotkać.
  • Sony WH-1000XM2 - dla mnie najlepszy tzw. 'all-rounder'. Czyli grają świetnie, ANC jest na poziomie tych z Bose (dla mnie nawet lepszy, bo nie tworzą takiego wrażenia ucisku na uszy), aptX + LDAC, sporo ciekawych bajerów. Do tego względnie wygodne - co prawda daleko im do Bose, ale mimo wszystko lepiej leżą od PXów czy M2jek. Do tego stopnia mi podeszły, że sam je zakupiłem z przekonaniem, że znalazłem jedne słuchawki do wszystkiego (a teraz je sprzedaje hehe :D z tej choroby człowiek się nie wyleczy). 

Z rzeczy spoza Twojej listy próbowałem jeszcze B&O H9 - ja odpadłem bo miały troszkę za małe muszle, ale wykonanie też miały ekstra. Niestety za chiny nie mogę sobie przypomnieć jak grały.

Edytowane przez hesus666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bo:

  • wole słuchawki otwarte
  • zmienil mi się profil zawodowy i już nie muszę latać
  • lubie próbować nowych słuchawek. 

To ostatnie najważniejsze ;) 

 

co do Samsungow - miałem je dość długo. ANC słabsze od qc35 czy 1000xm2, grały jak dla mnie przyjemnie, zwłaszcza lubiłem je z konsola używać. Baaaardzo wygodne, choć trochę ciężkawe. No i duże, wiec w kwestiach podróżnych dość nieporęczne. Natomiast w ich cenie (~500zl) to dalej nie widze alternatyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@hesus666

Jako, że miałeś do czynienia z tyloma słuchawkami z ANC, powiedz mi jak idzie z wygłuszeniem rozmów innych osób? Tzn czy sama izolacja słuchawek + ANC spowodują, że będę mógł zdecydowanie ciszej słuchać muzyki, by nie słyszeć otoczenia np kawiarnia czy pomieszczenie z 10 osobami przy komputerach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

I tak i nie :) Z jednej strony na pewno jest lepiej niż w normalnych słuchawkach zamkniętych. Z drugiej dużo zależy od modelu - Samsungi np dobrze wycinały tylko niskie tony i z wyłączoną muzyką normalnie mogłem słyszeć o czym się rozmawia w okół mnie. Sony robią to o wiele lepiej (do tego stopnia, że masz przydatny bajer - po przyłożeniu dłoni do muszli słuchawki zaczynają przepuszczać rozmowy i można spokojnie rozmawiać bez ich ściągania). Ale na 100% izolację nie licz.

 

Ogólnie jak zależy Ci na topowym ANC to imo wybierasz między Bose a Sony. Oba modele są dostępne w Media/Saturnach, także można bez problemu je przetestować, co polecam. Własne odczucia są zawsze najważniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ciekaw jestem czy znajdziesz taką, bo kojarze tylko z aptX.

Ogólnie - imo przyda Ci się to tylko jeśli weźmiesz Sony (Bose nie obsługuje ani aptX ani LDAC), i za źródło będą robić jakieś flaki :) Bo na standardowym spotify czy mp3@320, w ciezkich warunkach odsłuchowych (głośne biura), zapewne ciężko jest takie rzeczy wyłapywać. (a przepustowość kodeków mówi w teorii, że wręcz powinno to być niemożliwe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 godzin temu, hesus666 napisał:

 

  • B&W PX -  najlepiej wykonane z paczki którą miałem okazję macać. Subiektywnie też najładniejsze. Dźwiękowo jak dla mnie było max poprawnie (P7 w tej materii bardziej mi się podobały). Samo ANC takie sobie - nawet w sklepie odniosłem takie wrażenie, więc co dopiero musi być na pokładzie samolotu? To co jednak je skreśliło dla mnie to komfort użytkowania. Nie potrafiłem ich na sobie tak ułożyć, żeby było wygodnie. Nie wyobrażam sobie w nich dłuższych posiedzeń.

Zgadzam się z opinią. Sam ma P7W a kolega PX. Słuchawki b.dobrze wykonane i mogą się podobać. Dźwiękowo tez mam takie odczucia P7W moim zdaniem lepsze, do tego całkiem nieźle izolują - w moim przypadku uszy się całe chowają. Generalnie polecam P7W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli priorytetem jest jakość dźwięku to (jak dla mnie) WH900N, jeśli priorytetem jest ANC to WH-1000XM2.

U mnie priorytetem było to pierwsze, więc zamieniłem MDR-1000X na WH900N, mimo, że ANC w tych drugich jest wyraźnie słabsze.

 

PX nie warto rozważać w tym budżecie.

 

Ewentualnie można jeszcze posłuchać Q35, miałem okazję chwilę w marketowych warunkach i grały fajnie.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może tego dokładnie nie widać na zdjęciach ale to są rożne konstrukcje zwłaszcza co do rodzaju i sposobu osadzenia padów. Musisz założyć jedne i drugie aby sie przekonać ktore ci pasuja.... Mam poprzednia wersje 1000X i osobiście nie brałbym wersji niższej.

Edytowane przez MPM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak dla mnie nowy król to WH-1000XM3. Miałem przez dłuższy czas XM2 i nie zawsze byłem w pełni zadowolony. Od dwóch tygodni XM3 i jak dla mnie duży progres w SQ. Przy wykorzystaniu LDAC nie mam kompletnie ochoty korzystać z połączenia po kablu. Przez chwilę używałem też pierwszej generacji i różnica w SQ w stosunku do XM2 nie była zbyt duża dlatego nie spodziewałem się też większego przeskoku. Ale XM3 naprawdę są świetne. SQ jakby skrojone pod to lubię najbardziej.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 3.10.2018 o 20:33, gentillo napisał:

Jak dla mnie nowy król to WH-1000XM3. Miałem przez dłuższy czas XM2 i nie zawsze byłem w pełni zadowolony. Od dwóch tygodni XM3 i jak dla mnie duży progres w SQ. Przy wykorzystaniu LDAC nie mam kompletnie ochoty korzystać z połączenia po kablu. Przez chwilę używałem też pierwszej generacji i różnica w SQ w stosunku do XM2 nie była zbyt duża dlatego nie spodziewałem się też większego przeskoku. Ale XM3 naprawdę są świetne. SQ jakby skrojone pod to lubię najbardziej.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

Ja z kolei jestem zawiedziony, tak zawiedziony, że je zwracam do MediaMarktu.

Fakt grają trochę lepiej od xm2, ale moim zdaniem nie warto dopłacać ponad 5 stów do nich.

ANC niby dużo lepsze, a dosłownie żadnej różnicy nie słyszałem podczas długich testów, a mam xm2 i xm3 obok siebie.

Wygoda fakt, jest dużo lepiej, bo łeb już nie boli.

 

NightOwly zjadają je na śniadanie pod względem dźwięku i wygody, a kosztują mniej.

Ba lepiej izolują głos ludzki od XM3.

Kolejny problem to brak LDAC na komputerze i raczej nie zanosi się, że Intel i MS zastosują ten kodek w swoich produktach.

Różnica jest dosyć konkretna słuchając muzyki na smartfonie z LDAC vs komputer z SBC.

Niby można kupić adapter, tylko to jest cena takiego DragonFly'a Red.

 

Inna ciekawa rzecz, to na OP6 grają lepiej niż na S9+ :D

Kiedyś czytałem, że z procesorami Qualcomm'a LDAC i APTX HD są lepsze od odpowiedników na Exynosie i Kirinie.

 

Podsumowując po kupnie stwierdzam, że 1200 bym dał jako słuchawki do źródła z LDAC lub APTX-HD (do komputera z SBC lub aptx nie), ale 1700 nie (a teraz ich w ogóle nie ma, bo Sony ma jakiś problem z dostawą do sklepów, więc cena pewnie pójdzie do góry).

 

Zgadzam się z karmazynowym, że paradoksalnie to WH900N grają po prostu lepiej od xm3 (wykresy na rtings potwierdzają, że H900N po prostu są lepsze w kwestii dźwięku od wszystkich słuchawek serii 1000 XM/X)

https://www.rtings.com/headphones/tools/compare/sony-wh-1000xm3-vs-sony-wh-h900n/678/617#usage*5003!threshold*0.1

Tylko ANC jest praktycznie bezużyteczne, ale według mnie są wygodniejsze od XM2/X, ale mniej od XM3. Dałem radę w nich wysiedzieć dłużej niż w 1000XM2.

 

Niedawno nówki były za 6 stów. W tej cenie to powiedziałbym, że nawet z przewodowych ciężko znaleźć coś wyraźnie lepszego.

Edytowane przez Luqart
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności