Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki nauszne do 400-450 zł


Lajonel_06

Pytanie

Cześć! Szukam jakichś fajnych słuchawek do tej kwoty. Celuję raczej w słuchawki przewodowe, lecz jeśli nie będzie dużej rozbieżności w jakości dźwięku między przewodem a bluetooth to może dam się skusić. Chciałbym żeby te słuchawki jakieś mega duże, bo będą służyć mi w czasie podróży pociągiem, rowerem itd.. (będę słuchał muzyki na smarfonie z androidem Oreo, więc mam możliwość włączenia AptX jeśli słuchawki BT będą to obsługiwały) .Do tej pory wpadły mi w oko BeyerDynamic Custom Street, z tym że boli mnie fakt, iż nie mają one pilota który umożliwiałby mi zmianę piosenek czy też głośności. Co do muzyki której słucham, to jest to "mieszanka" więc raczej ciężko będzie mi tu określić konkretny typ muzyki.

Lista modeli która wpadła mi w oko:

- JBL E45BT

- Beyerdynamic Custom Street
- Audio-Technica ATH-AR3BT
- MEE Audio Matrix 3
- Marshall Major II
- House Of Marley Positive Vibration 2 Wireless

Edytowane przez Lajonel_06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Kurde, może warto wrócić do meritum, ja przy swojej wypowiedzi podkreśliłem jaki jest fakt, Streety mają dużo basu. Na opcji "analitics", wypadają blado, mało w nich sceny i tyle. I ja tutaj też piszę o swoich odczuciach, z kolei na trzeciej opcji "super bass", to mnie głowa rozbolała. Po środku jest ok, to jest bas który dobrze brzmi i jest ok. Za te 150pln(wraz z przesyłką i albumem Gentlemena na CD) to w relacji cena jakość mogę je polecić, jedno tylko jeszcze dodam nie są to słuchawki na duże głowy i tyle. 

A dla mnie konkluzja jest prosta, @Lajonel_06 przejdź się do jakiegoś lokalnego sklepu muzycznego ze swoją Nokią, powiedź sprzedawcy jak jest i sprawdź te, a potem tamte słuchawki, za kaucję powinni Ci wydać jakieś wystawowe do sprawdzenia i sam sobie dojdziesz do tego co jest dla Ciebie najlepsze. Bo to jak trochę randka w ciemno jest, póki nie przesłuchach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@czaps

Mieszkam w małym mieście i ciężko jest coś ciekawego dostać w tych marketach (nie ma takiego typowego sklepu muzycznego, są raczej tylko jakieś Media Markty itd..), raczej takie podstawowe modele które szału nie robią. Z tych podanych słuchawek przeze mnie są może te Marshall Major II i Audio-Technica ATH-AR3BT, więc trochę bieda ? Sorki za poprzedni post ale nie wiedziałem jak to skasować.

Jeśli chodzi o brzmienie to chciałbym coś w stylu tych Snabów EP 101M bądź tych HyperX Cloud I, ew. żeby były lepsze ale charakter dźwięku podobny (nie wiem czy to się tak nazywa). Ja wiem, że to przez internet ciężko powiedzieć w kwestii dźwieku ale niestety mam tylko takie możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

 

17 godzin temu, Lajonel_06 napisał:

@czaps

Mieszkam w małym mieście i ciężko jest coś ciekawego dostać w tych marketach (nie ma takiego typowego sklepu muzycznego, są raczej tylko jakieś Media Markty itd..), raczej takie podstawowe modele które szału nie robią. Z tych podanych słuchawek przeze mnie są może te Marshall Major II i Audio-Technica ATH-AR3BT, więc trochę bieda ? Sorki za poprzedni post ale nie wiedziałem jak to skasować.

Jeśli chodzi o brzmienie to chciałbym coś w stylu tych Snabów EP 101M bądź tych HyperX Cloud I, ew. żeby były lepsze ale charakter dźwięku podobny (nie wiem czy to się tak nazywa). Ja wiem, że to przez internet ciężko powiedzieć w kwestii dźwieku ale niestety mam tylko takie możliwości.

To przede wszystkim juz nawet nie wnikajac w jakosc dzwieku, idz do MM czy innego marketu gdzie maja wystawione sluchawki, o to na dzien dzisiejszy nie trudno, i poszukaj z tych wystawionych takich co maja opor od 32ohm i po prostu je podepnij. Zobaczysz wtedy jak mniej wiecej bedzie ksztaltowac sie przede wszystkim glosnosc, bo z tym telefon bedzie miec problem, wiem ze mamy jeszcze ogolna skutecznosc sluchawek, ale mysle ze te 100-100db i tak wiekszosc ma. Dla mnie osobiscie przewaznie w telefonach kuleje glosnosc(nie jestem jakim maniakiem, ze musze miec dzien w dzien koncert w uszach, no ale), o ile nie ciezko znalezc juz faktycznie telefon co gra w miare normlanie, to ta przekleta glosnosc, co z tego ze mozna rozkoszowac sie w domu fajnym brzmieniem jak na miescie dosc meczace jest przebijanie sie dzwieku z otoczenia. 

 

Reasumujac, na prawde sprawdz na 3-4 modelach jak ten telefon sie sprawuje przy troche bardziej wymagajcych sluchawkach. 

Braki w napedzeniu wylapiesz bez problemu, bo albo sluchawki beda piskliwe, o ostrych gornych dzwiekach, albo zaleja sie basem, ze dzwiek bedzie jakby ze studni. 

 

A i jeszcze bardzo wazna sprawa, przez wielu pomijana, jesli nosisz okulary przy sluchawkach nausznych mozesz odczuwac dosc szybko dyskomfort. Mialem rok temu samsung level on i sluchawki byly na prawde bardzo fajne, i bez moich zausznikow okularowych mega wygodne, niestety 10-20min z zalozonymi okularami to byl maks. 

No wlasnie a moze sprobuj tych samsungow? Po premierze byly drogie i nie oplacalne, teraz kosztuja 200-300zl a oferuja dosc przyjemne granie, na pewno nie zawioda. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Okularów nie noszę więc z tym problemu miał nie będę. Okej, czyli mówisz żeby w sklepie przetestować parę modeli słuchawek o impedancji większej lub równej 32 Ohmy? Teraz podpiąłem te swoje HyperX'y (jeśli dobrze wyczytałem w instrukcji to mają impedancję 60 Ohmów) bez tego dołączonego regulatora głośności, i o ile grają nawet głośno na tej maksymalnej głośności z telefonu (jestem w stanie słyszeć muzykę jak zdejmę słuchawki)ale ten

dźwięk faktycznie nie jest taki "czysty" (tragedii nie ma ale chyba oczekiwałem czegoś więcej) jak na niższych poziomach głośności ?

Z tymi samsungami to chyba krucho z dostępnością jest żeby jakieś nowe wyrwać (wyżej pisałem że mam jakieś zboczenie co do kupowania nowych sprzętów hah).

Edytowane przez Lajonel_06
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No właśnie widzę, że krucho to raz a dwa o 100zl poszly w górę więc przy 300zł znów tracą swoją pozycję. Hyper X z tego co widzę to dość ciężkie słuchawki jeśli chodzi o dobre wysterowanie, więc nic dziwnego że "poległy" przy telefonie. Tak, sprawdź sobie modele od 16ohm nawet żebyś widział kontrast, na pewno też nie możesz nastawiać się, że w sklepie w "stresie" w ciągu 5min uda Ci się dostrzec wszystkie plusy i minusy. Przede wszystkim powinieneś zgrać na telefon utwory które lubisz i znasz bardzo dobrze, ułatwi Ci to bardzo weryfikację jak słuchawki oddają dźwięk. 

 

Kolejna sprawa, napisz do mp3store czy mogą użyczyć Ci sampli słuchawek (pewnie za jakąś opłatą) a nawet kup sobie te, które uznasz za słuszne, masz prawo 14dni na oddanie, w tym czasie powinieneś już oswoić się  na tyle z nowymi słuchawkami by być pewnym pozostania z nimi lub zwrotu. Słuchawki niestety to temat rzeka, i trzeba się z nimi "przespać" albo jak już ktoś wspomniał iść na randkę w ciemno. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Okej, to prawdopodobnie dziś pójdę do jakiegoś sklepu i przetestuje jakieś modele w tym moim zakresie cenowym. Ewentualnie zamówię jakiś model słuchawek wymieniony w tym temacie i jeśli nie będą mi odpowiadały to po prostu je oddam. Temat uważam za wyczerpany chyba,  że jeszcze ktoś chce "rzucić" jakąś propozycję to chętnie posłucham/rozważę :) Dzięki wszystkim za fachowo udzieloną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To tak jak mówiłem bierz Musical Fidelity MF 100 i Clipper i jeszcze zostanie parę groszy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, Jaro54 napisał:

To tak jak mówiłem bierz Musical Fidelity MF 100 i Clipper i jeszcze zostanie parę groszy 

Z tą ceną na tym amazonie mi coś nie pasuje. Najtańsze nowe są za 42 Euro, później gość sprzedaje UŻYWANE za 62 euro.. A następny sklep nowe za 77 euro. Czy te najtańsze to mogą być podróbki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Parę osób z tego forum brało i były fabrycznie zapakowane. Zerknij do fanklubu Musical Fidelity i możesz poczytać nie tylko moje opinie o nich. Jedne z bardziej niedocenianych słuchawek. Reszta woli beemki, golfy wśród słuchawek czyli Bayery, AKG itp. Szkoda że nie mieszkasz bliżej bo posłuchał byś ich przed zakupem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
34 minuty temu, Jaro54 napisał:

Parę osób z tego forum brało i były fabrycznie zapakowane. Zerknij do fanklubu Musical Fidelity i możesz poczytać nie tylko moje opinie o nich. Jedne z bardziej niedocenianych słuchawek. Reszta woli beemki, golfy wśród słuchawek czyli Bayery, AKG itp. Szkoda że nie mieszkasz bliżej bo posłuchał byś ich przed zakupem. 

Okej, kwestię autentyczności potwierdził jeden z użytkowników forum. Teraz mam pytanie czy te słuchawki zostaną odpowiednio "napędzone" przez telefon?

Edytowane przez Lajonel_06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja używałem z Xiaomi Mi3, HTC E8, Galaxy Note 4. Najgłośniej (za głośno na E8) ale na wszystkich było fajnie. Ale najlepiej brzmiały z M1 Shanliga i Fiio X5 III gen. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Czułość: 98dB
   
Impedancja: 64 Ohm

 

 

Przy takich parametrach sprawdziłbym przed zakupem. Duża impedancja nie wiem jak to się sprawdzi. Zobacz sobie w sklepie słuchawki o podobnych parametrach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Przemi to dane na papierze a ja 2,5 roku używam i nie pisze na podstawie danych fabrycznych. Oczywiście jak dasz więcej prądu to zagrają głośniej. Spokojnie z telefonu można słuchać. I jedno ostrzeżenie @Lajonel_06one pokazują to co dostają z dziurki, więc jak słaby utwór to na pewno to usłyszysz. Ja przestałem słuchać kilku płyt które uważałem za dobre, jak się okazało nie były takie. Za to Dire Straits odkryłem na nowo. Usłyszałem rzeczy o których nie miałem pojęcia znając te płyty na pamięć. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Okej, zamówiłem te Musical Fidelity MF-100 z tego amazona :D Do końca miesiąca powinny być także jakoś postaram się zdać relacje z moich odczuć na temat tych słuchawek. Mam nadzieje, że to nie są podróbki bo wtedy będę pisał na innym forum jak zwrócić produkt na amazon.de ?

Jeśli będę czuł, że "brakuje mocy" z telefonu to pewnie ponownie zwrócę się do Was z prośba jednak tym razem o wybranie DAC'a. Czas pokaże :) Chciałbym podziękować za zainteresowanie tematem, szybkie odpowiedzi i ogólnie za pomoc :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tylko daj im ze 40 godzin na pokazanie co potrafią. Wg i innych właścicieli to najlepiej wydane pieniądze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności