Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki nauszne do 400-450 zł


Lajonel_06

Pytanie

Cześć! Szukam jakichś fajnych słuchawek do tej kwoty. Celuję raczej w słuchawki przewodowe, lecz jeśli nie będzie dużej rozbieżności w jakości dźwięku między przewodem a bluetooth to może dam się skusić. Chciałbym żeby te słuchawki jakieś mega duże, bo będą służyć mi w czasie podróży pociągiem, rowerem itd.. (będę słuchał muzyki na smarfonie z androidem Oreo, więc mam możliwość włączenia AptX jeśli słuchawki BT będą to obsługiwały) .Do tej pory wpadły mi w oko BeyerDynamic Custom Street, z tym że boli mnie fakt, iż nie mają one pilota który umożliwiałby mi zmianę piosenek czy też głośności. Co do muzyki której słucham, to jest to "mieszanka" więc raczej ciężko będzie mi tu określić konkretny typ muzyki.

Lista modeli która wpadła mi w oko:

- JBL E45BT

- Beyerdynamic Custom Street
- Audio-Technica ATH-AR3BT
- MEE Audio Matrix 3
- Marshall Major II
- House Of Marley Positive Vibration 2 Wireless

Edytowane przez Lajonel_06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1
14 minut temu, Lajonel_06 napisał:

Dobra to które słuchawki wybrać, te Musical Fidelity MF-100 za te 42 euro (to nie są podróbki?) czy może jednak coś tańszego? Nie chciałbym wyrzucić kasy jeśli na tej Nokii miałbym nie odczuwać dużej różnicy.

Musical Fidelity MF 100 pójdą ze smartfona. Nie, nie podróbki. A na Amazon.de płacisz ok 20% polskiej ceny. Jeśli zdecydował byś się na Clipper Pro to na pewno będzie lepiej bo Clipper da więcej mocy i baterię w Nokii przyoszczędzisz słuchając po BT. A dzwiekowo to wg i wielu innych użytkowników tego modelu bardzo fajne słuchawki, a przy cenie z Amazon nie ma konkurencji 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Doóż Musical Fidelity MF 100. Na Amazon.de za ok 46 euro. Bardzo dobrze grające słuchawki za śmieszne pieniądze (oczywiście za granicą bo w Polsce ok 800 PLN) do tego możesz dokupić na avantree.com Clipper pro za ok 38$ i masz zestaw przewodowo /bezprzewodowy. Clipper ma i sterowanie głośnością i zmianę utworu. Możesz rozmawiać i podłączyć 2 urządzenia jednocześnie. Wysyłka z magazynu w Unii więc nie ma ceł i innych opłat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z listy podanej wyżej żadne słuchawki nie są warte swojej ceny? Wolałbym raczej coś z PL zamówić, nigdy nie korzystałem z jakichś zagranicznych serwisów i mam pewne obawy o płatność i o to czy przesyłka dotrze w jednym kawałku i po jakim czasie.

 

Edytowane przez Lajonel_06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moje propozycje były z Amazon a oni wysyłają często z Polski. A różnica w cenie kolosalna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, Lajonel_06 napisał:

Wolałbym raczej coś z PL zamówić, nigdy nie korzystałem z jakichś zagranicznych serwisów i mam pewne obawy o płatność i o to czy przesyłka dotrze w jednym kawałku i po jakim czasie.

 

Mamy XXI wiek, dzisiaj "wszyscy" kupują i płacą elektronicznie, nawet z za granicy. Bez obaw, Amazon to nie Olx, mało prawdopodobne, żeby zrobili wałek :P. I tak, jak pisze Jaro54, pewnie wysyłka będzie z polskiego magazynu Amazon-a. 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zamawiałem ostatnio z amazona Beyerdynamic Custom Street, przyszły błyskawicznie, w opcji prime, jak dorzuciłem jakiś album na CD za 5euro, miałem przesyłkę gratis. Przyszło pocztą polską jak chłopaki tutaj napisali, z lokalnego magazynu. Osobiście po moich doświadczeniach prędzej zostaniesz na allegro czy olx oszukany, a nie na amazonie. Serio, serio oni tam wysoko mają w swojej polityce firmy postawiony nacisk na klienta.

 

Co do Beyerdynamic Custom Street - to jak o nich myślisz, to podejdź i gdzieś je przesłuchaj, to są mooooocno basowe słuchawki.

Edytowane przez czaps
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, czaps napisał:

Zamawiałem ostatnio z amazona Beyerdynamic Custom Street, przyszły błyskawicznie, w opcji prime, jak dorzuciłem jakiś album na CD za 5euro, miałem przesyłkę gratis. Przyszło pocztą polską jak chłopaki tutaj napisali, z lokalnego magazynu. Osobiście po moich doświadczeniach prędzej zostaniesz na allegro czy olx oszukany, a nie na amazonie. Serio, serio oni tam wysoko mają w swojej polityce firmy postawiony nacisk na klienta.

 

Co do Beyerdynamic Custom Street - to jak o nich myślisz, to podejdź i gdzieś je przesłuchaj, to są mooooocno basowe słuchawki.

Aż tak strasznie mocny jest ten bass? Przełączniki do regulowania na muszlach nie dają zbyt wiele? Co do przesyłki z amazona, to mam znajomego który pracuje w akuratnie w magazynach amazonu więc ten problem chyba mam już z głowy. Koniec końców te Musical Fidelity to będzie najlepszy wybór z możliwych w tej cenie? Obecnie mam HyperX Cloud'y I, będzie duża różnica w jakości dźwięku między tymi modelami? Jeśli da się to określić to na korzyść których słuchawek?

Edytowane przez Lajonel_06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zdaj sobie sprawę, że czy Oreo, czy Kit Kat, żaden telefon nie dostarczy Ci mocy do słuchawek, zwłaszcza nausznych, będzie cicho i ze słabą kontrolą. 

Poza tym z przymrużeniem oka traktował bym wpisy, "zbyt mocny bas" już się nauczyłem, że tutaj na forum generalnie panuje awersja do basu, i najmniejsza jego ilość, przelana ze "szklanki" w której powinien się znajdować powoduje wpis "ale basu to one mają too much", przejechałem się tak na opinii o byron beyerdynamic. Dlatego można zapytać, o polecane w tym budżecie, ale zawsze trzeba udać się na osobisty odsłuch. Dla kogoś będzie too much dla Ciebie już nie i później problem... 

I generalnie blisko 500zł na słuchawki do telefonu, to jednak słaba opcja. Będą się po prostu marnować, a już na 80% nie będą odpowiednio napędzone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 minut temu, Przemi napisał:

Zdaj sobie sprawę, że czy Oreo, czy Kit Kat, żaden telefon nie dostarczy Ci mocy do słuchawek, zwłaszcza nausznych, będzie cicho i ze słabą kontrolą. 

Poza tym z przymrużeniem oka traktował bym wpisy, "zbyt mocny bas" już się nauczyłem, że tutaj na forum generalnie panuje awersja do basu, i najmniejsza jego ilość, przelana ze "szklanki" w której powinien się znajdować powoduje wpis "ale basu to one mają too much", przejechałem się tak na opinii o byron beyerdynamic. Dlatego można zapytać, o polecane w tym budżecie, ale zawsze trzeba udać się na osobisty odsłuch. Dla kogoś będzie too much dla Ciebie już nie i później problem... 

I generalnie blisko 500zł na słuchawki do telefonu, to jednak słaba opcja. Będą się po prostu marnować, a już na 80% nie będą odpowiednio napędzone. 

Z tą ceną to faktycznie może trochę przesadziłem, z początku jednak oglądałem słuchawki na bluetooth i na przykład te Audio-Technica ATH-AR3BT kosztują około 400 zł. Jednakże widzę, że nikt nie podał żadnej propozycji odnośnie słuchawek bluetooth to zostanę przy rozwiązaniu przewodowym. Te Musical Fidelity MF-100 na amazonie można dostać za 78 Euro (~330 zł) (jest jeszcze opcja za 42 Euro + przesyłka ale nie wiem czy to nie są podróbki, jeśli takowe w ogóle istnieją). Jeśli mają się one marnować i nie będą do końca wykorzystane to może zjechać z ceny i patrzeć za czymś tańszym? Tak jak mówię obecnie słucham muzyki na tych HyperX Cloud I, jeszcze wcześniej miałem do telefonu Snaby EP 101-M Ist gen i (dokanałowe, ale po roku mi się rozleciały, tzn kabel przy wtyku już się wyrobił i przerywały) dźwięk był nawet okej ale może da się wyciągnąć ciut więcej ze smartfona? Jak podłączyłem Cloudy do swojego telefonu to nawet nie grały źle, z tym że nie wyjdę z domu w takich słuchawkach na głowie bo są zwyczajnie zbyt duże.

 

Wolałbym słuchawki nauszne niż dokanałówki, bo od tych małych pierdółek trochę bolą mnie uszy i denerwuje mnie fakt że trzeba je dosyć często poprawiać i czyścić wkładki silikonowe.

Edytowane przez Lajonel_06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie napisales, jakim telefonem dysponujesz. Co to za model? HyperX generalnie o dziwo jako sluchawki dla graczy daja rade jeszcze, czego nie mozna powiedziec o innych wytworach tego typu. Jezeli nie jestes typem, desktruktora i sluchawki masz przynajmniej na kilka lat, warto wziac dobry model i zbierac na DACa do tego telefonu albo po prostu zaopatrzyc sie w dapa. I znow, zaznacze wszystko rozbija sie o konkretny Twoj sposob uzytkowania, byc moze nie bedzie Ci przeszkadzac niezbyt poprawne napedzenie sluchawek i ich ogolna glosnosc, ale zawsze warto miec na uwadze, ze wydasz pieniadze a efekt bedzie mizerny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, Przemi napisał:

Nie napisales, jakim telefonem dysponujesz. Co to za model? HyperX generalnie o dziwo jako sluchawki dla graczy daja rade jeszcze, czego nie mozna powiedziec o innych wytworach tego typu. Jezeli nie jestes typem, desktruktora i sluchawki masz przynajmniej na kilka lat, warto wziac dobry model i zbierac na DACa do tego telefonu albo po prostu zaopatrzyc sie w dapa. I znow, zaznacze wszystko rozbija sie o konkretny Twoj sposob uzytkowania, byc moze nie bedzie Ci przeszkadzac niezbyt poprawne napedzenie sluchawek i ich ogolna glosnosc, ale zawsze warto miec na uwadze, ze wydasz pieniadze a efekt bedzie mizerny. 

Mój telefon to Nokia 7 Plus, jakimś audiofilem specjalnie nie jestem ale odczuwam różnicę w jakości dźwięku, a przynajmniej tak mi się wydaje. Raczej nie niszczę rzeczy, staram się o nie dbać. Te Snaby były użytkowane dosyć regularnie, pewnie zepsuły się z mojej winy bo niekiedy zdarzało się przypadkowe pociągniecie za kabel przy wtyku itd. Co do innego sprzętu to myślę, że na tę chwilę go nie potrzebuje. Jeśli chodzi o głośność, znów mogę odwołać się do swoich HyperX'ów. Nie słucham muzyki na maksymalnej głośności nigdy. Raczej staram się to ustawić tak aby zagłuszyć otoczenie.

Edytowane przez Lajonel_06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ehh... Przemi trochę przesadza, są telefony i słuchawki dobrze ze sobą współpracujące, np. Sony MDR-1A, dobrze i głośno grają z LG G3, którego posiadam, a z V30-ki to w ogóle jest bardzo poprawnie, a głośność łeb urywa, bo odpala się high gain. Oczywiście z zewnętrznego DAC-a, będzie jeszcze lepiej i tutaj rewelacyjne połączenie w/w Sony z ifi nano iDSD BL. Jednak nie popadajmy w paranoję, przy słuchawkach z przedziału 500zł nie oczekujmy high-end :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, neonlight napisał:

Ehh... Przemi trochę przesadza, są telefony i słuchawki dobrze ze sobą współpracujące, np. Sony MDR-1A, dobrze i głośno grają z LG G3, którego posiadam, a z V30-ki to w ogóle jest bardzo poprawnie, a głośność łeb urywa, bo odpala się high gain. Oczywiście z zewnętrznego DAC-a, będzie jeszcze lepiej i tutaj rewelacyjne połączenie w/w Sony z ifi nano iDSD BL. Jednak nie popadajmy w paranoję, przy słuchawkach z przedziału 500zł nie oczekujmy high-end :).

Jakiegoś high-endu nie oczekuję, aczkolwiek mam nadzieje, że uda mi się coś znaleźć w tym przedziale cenowym co będzie jakoś w miarę współgrało z tą moją Nokia oraz nie będzie wyglądało nie najgorzej :D (Tzn. oczekuję raczej prostego, minimalistycznego wyglądu bez wydziwiania, coś podobnego do słuchawek wymienionych w tym temacie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niekoniecznie, można je dostać w okolicach założonego budżetu, a tak nawiasem mówiąc, to sprzedaję swoją sztukę, bo potrzebuję słuchawki BT,

jak chcesz, to za 465zł Ci je oddam, praktycznie nie używane, z polską gwarancją. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 minut temu, neonlight napisał:

Niekoniecznie, można je dostać w okolicach założonego budżetu, a tak nawiasem mówiąc, to sprzedaję swoją sztukę, bo potrzebuję słuchawki BT,

jak chcesz, to za 465zł Ci je oddam, praktycznie nie używane, z polską gwarancją. ;)

Jeśli chodzi o elektronikę i inne podobne rzeczy to zawsze kupuję rzeczy nowe, takie "zboczenie" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, neonlight napisał:

Moje są jak nowe, gwary zostało 21-22 miesiące, ale jak nie chcesz, to namawiał nie będę :).

Nie ma to jak wpychać się w temat ze swoimi gratami, bardziej kulturalnie i nie  nachalnie byłoby napisanie "zajrzyj w komis, może zainteresują Cię jakieś używane"... 

Autor ma nokię 7 więc nie spodziewałbym się high endu w jakości dźwięku. I nie nie przesadzam, napisałem chyba 80% prawda? Te 20% zostawiłem na takie smarty co faktycznie coś oferują typu V30. I na koniec, zamiast wciskać swój "szit" pomóż dobrać koledze słuchawki rzetelnie, i na miarę forumowej braci a nie handel w temacie urządzasz.

 

A co do przesadzania, to już nie popadajmy w skrajność, bass to much, granie z telefonu lipa...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, Przemi napisał:

Nie ma to jak wpychać się w temat ze swoimi gratami, bardziej kulturalnie i nie  nachalnie byłoby napisanie "zajrzyj w komis, może zainteresują Cię jakieś używane"... 

Autor ma nokię 7 więc nie spodziewałbym się high endu w jakości dźwięku. I nie nie przesadzam, napisałem chyba 80% prawda? Te 20% zostawiłem na takie smarty co faktycznie coś oferują typu V30. I na koniec, zamiast wciskać swój "szit" pomóż dobrać koledze słuchawki rzetelnie, i na miarę forumowej braci a nie handel w temacie urządzasz.

 

A co do przesadzania, to już nie popadajmy w skrajność, bass to much, granie z telefonu lipa...

 

 

Widzę, że kolegę ubodła moja wypowiedź, więcej dystansu polecam. Nigdzie też nie napisałem, że autor ma się spodziewać hi-endu z Nokii. A i owszem, przesadzasz, bo na rynku jest sporo smartfonów, które grają wystarczająco dobrze, żeby czerpać przyjemność ze słuchania. 

 

I nie mów mi, że wciskam "shit", bo widocznie nie znasz tego modelu, skoro tak nisko go oceniasz, a "wciskam je" dlatego, bo są bardzo dobre w swoim budżecie i obniżyłem koledze cenę, żeby miał dodatkowy wybór. 

 

Nie ma to, jak wciskać autorowi dodatkowe sprzęty i mówić, że hi-endu nie uzyska z telefonu, no.. kultura pełna :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
42 minuty temu, neonlight napisał:

Widzę, że kolegę ubodła moja wypowiedź, więcej dystansu polecam. Nigdzie też nie napisałem, że autor ma się spodziewać hi-endu z Nokii. A i owszem, przesadzasz, bo na rynku jest sporo smartfonów, które grają wystarczająco dobrze, żeby czerpać przyjemność ze słuchania. 

 

I nie mów mi, że wciskam "shit", bo widocznie nie znasz tego modelu, skoro tak nisko go oceniasz, a "wciskam je" dlatego, bo są bardzo dobre w swoim budżecie i obniżyłem koledze cenę, żeby miał dodatkowy wybór. 

 

Nie ma to, jak wciskać autorowi dodatkowe sprzęty i mówić, że hi-endu nie uzyska z telefonu, no.. kultura pełna :D.

 

 

Polecam przeczytac jeszcze raz moja wypowiedz, tylko tym razem ze zrozumieniem. Perfidnie napisales, ze polecasz akurat Soniacza i oh akurat mam na sprzedaz. Cudzyslow do czegos zobowiazuje, polecam zapoznac sie z definicja. Ja nic nie wciskam tylko tlumacze, ze zakup drogich sluchawek do telefonu to slaba DLA MNIE opcja, wyrazamy tutaj SWOJE poglady i staramy sie dojsc wspolnie do rozwiazania. Poza tym skoro 3/4 forum uwaza, ze 3/4 sluchawek ma too much bass, to Ja sobie bede uwazac, ze 3/4 telefonow to nie urzadzenie do odtwarzania dzwieku. Koniec off topicu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Za dużo sobie wyobraziłeś i źle zinterpretowałeś, bo to, że zaproponowałem słuchawki, które akurat sprzedaję, nie ma nic wspólnego z tym, że nie spełniają warunków postawionych przez autora wątku. Wręcz przeciwnie, w mojej ocenie, MDR-1A są jednymi z najlepszych, jeśli chodzi o portable do 1000zł, zarówno pod względem jakości dźwięku, jak i wygody użytkowania, stąd je bezwzględnie polecam. 

 

A skoro cyt. "wyrazamy tutaj SWOJE poglady i staramy sie dojsc wspolnie do rozwiazania", to pozwolisz, że również skorzystam z tego przywileju?! ;)

Natomiast, co do oceny, czy (twoim zdaniem) "perfidnie" zaoferowałem swoje słuchawki, czy też nie, absolutnie nie leży w twojej gestii, to również kwestia kultury, a w twoim przypadku jej brak. Koniec off top.

 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@neonlight i @Przemi zamiast pomóc koledze gardlujecie. Po co? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności