Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki do audiobooków


Michal1234

Pytanie

Witam, szukam słuchawek wyłącznie do audiobooków. Nie chce mi się bawić we wszelkiego rodzaju kable podłączone do telefonu gdyż bardzo mi przeszkadzają w wykonywaniu innych czynności. Sprawdzałem kiedyś bezprzewodową słuchawkę na bluetooth ale bateria w telefonie szła bardzo szybko i jakoś była fatalna. Dźwięk było słychać jedynie w totalnej ciszy i były trudności w sparowaniu ze względu na to że słuchawka działała głównie do rozmów. Najchętniej kupiłbym jakieś bezprzewodowe słuchawki, małe na tyle żebym był je w stanie spokojnie schować do kieszonki (może być nawet jedna słuchawka byle jakoś i głośność była dobra), które koniecznie posiadają funkcje odtwarzania od zatrzymanego momentu a nie od "ostatniego zatrzymanego utworu" bo średnio mi się widzi przewijać kilku godzinnego audibooka albo zapisywać czas, dodatkowo najlepiej jakby miał wbudowaną kartę pamięci. Wtedy nie musiałbym parować z żadnym telefonem tylko zgrywał wprost na słuchawki i słuchał. Cena tak do 150zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1
19 minut temu, Michal1234 napisał:

Witam, szukam słuchawek wyłącznie do audiobooków. Nie chce mi się bawić we wszelkiego rodzaju kable podłączone do telefonu gdyż bardzo mi przeszkadzają w wykonywaniu innych czynności. Sprawdzałem kiedyś bezprzewodową słuchawkę na bluetooth ale bateria w telefonie szła bardzo szybko i jakoś była fatalna. Dźwięk było słychać jedynie w totalnej ciszy i były trudności w sparowaniu ze względu na to że słuchawka działała głównie do rozmów. Najchętniej kupiłbym jakieś bezprzewodowe słuchawki, małe na tyle żebym był je w stanie spokojnie schować do kieszonki (może być nawet jedna słuchawka byle jakoś i głośność była dobra), które koniecznie posiadają funkcje odtwarzania od zatrzymanego momentu a nie od "ostatniego zatrzymanego utworu" bo średnio mi się widzi przewijać kilku godzinnego audibooka albo zapisywać czas, dodatkowo najlepiej jakby miał wbudowaną kartę pamięci. Wtedy nie musiałbym parować z żadnym telefonem tylko zgrywał wprost na słuchawki i słuchał. Cena tak do 150zł

Co do twoich wymagań to program (Audioteka, legimi, itp) musi mieć tą funkcję czyli start od miejsca zatrzymania a nie od początku. Słuchawki dają komendę start- stop, a program określa odkąd ma być start

Bluedio Turbine T2+

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1
Teraz, Michal1234 napisał:

 

Nie bardzo się znam, ale co w momencie w którym chciałbym ściągać niektóre wykłady w formie mp3 z youtube w formie mp3? Co więcej te słuchawki które podesłałeś kompletnie nie spełniają wymagań ponieważ są duże. Mi chodziło o takie mniejsze douszne które bezproblemowo schowam do kieszonki np jeansów.

To zapomnij o slocie na kartę pamięci. 

A co do plików musisz znaleźć aplikację, która ma wznawianie w punkcie ostatnio słuchanym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Są ale droższe np Shanling M0 lub M1. Bardzo fajnie po BT grają tylko nie ta cena, 2-3 x wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Do audiobooków wystarczy dobra aplikacja na telefonie i będzie startować w miejscu zatrzymania.

 

Co do słuchawek - do 150 zł kupisz bez problemu słuchawki dokanałowe BT. Kwestią jest jak długo będzie trzymać bateria

Tak na szybko:

Cytat

6 h baterii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
43 minuty temu, Jaro54 napisał:

Co do twoich wymagań to program (Audioteka, legimi, itp) musi mieć tą funkcję czyli start od miejsca zatrzymania a nie od początku. Słuchawki dają komendę start- stop, a program określa odkąd ma być start

Bluedio Turbine T2+

 

Nie bardzo się znam, ale co w momencie w którym chciałbym ściągać niektóre wykłady w formie mp3 z youtube w formie mp3? Co więcej te słuchawki które podesłałeś kompletnie nie spełniają wymagań ponieważ są duże. Mi chodziło o takie mniejsze douszne które bezproblemowo schowam do kieszonki np jeansów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, Jaro54 napisał:

To zapomnij o slocie na kartę pamięci. 

A co do plików musisz znaleźć aplikację, która ma wznawianie w punkcie ostatnio słuchanym

 

A jakieś osobne urządzanie / odtwarzacz który byłby malutki i który by służył tylko i wyłącznie w tym celu które można by sparować z takimi słuchawkami (byle nie telefon)? 

Tylko wtedy czy dźwięk byłby okej bo przez bluetootha przy ostatnim razem było tak cicho że nic nie słyszałem praktycznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Okej, poczytałem trochę i stwierdziłem że chyba nie ma ani sensu ani środków aby kupić dodatkowe urządzenie więc nie zostaje mi nic innego jak kupić słuchawki tak aby sparować je z telefonem. (HUAWEI P9).

 

I teraz kolejna seria pytań. 

 

1. W grę wchodzą jedynie słuchawki douszne / dokanałowe? Nie wiem czym się różnią jedne od drugich ale nie odrzucam wszelkiego rodzaju duże słuchawki z pałąkiem na włosach i gąbką w około. Muszę mieć możliwość łatwego schowania ich do kieszeni spodni. I tutaj drobne pytanie, czytałem że słuchawki tego typu bardzo źle wpływają na słuch który u mnie jest już i tak lekko zaburzony. Nie będę ich jednak używał do słuchania muzyki. Chodzi głównie o audiobooki lub ewentualnie filmy. 

2. Przy poprzednim zakupie (słuchawka za 40zł z allegro - nie pamiętam nazwy ale pewnie coś słabego) schodziło mi kilka minut zanim za każdym razem na nowo sparowałem słuchawkę z telefonem. Dodatkowo musiałem na telefon ściągać dodatkowy program który pozwolił przesyłać dźwięk na słuchawkę z innych rzeczy aniżeli rozmowa telefoniczna. Chciałbym żeby możliwość słuchania była możliwie jak najmniejszym kosztem czasowym i wysiłkowym do zrealizowania.

3. Będę używał słuchawek przy ruchliwej ulicy lub też w komunikacji miejskiej w związku z czym może być głośno a jednak dźwięk chciałbym słyszeć w miarę wyraźnie bez względu na zakłócenia z zewnątrz.

 

Mogę dać maksymalnie do 200zł.

 

Co do tego modelu który był wymieniony powyżej: JBL T110BT bluetooth, na stronie x-komu widzę kilka bardzo negatywnych komentarzy więc chciałbym żebyście zaproponowali może coś innego ale w tym stylu. Jeszcze raz dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

1. Douszne wkładamy do ucha, dokanałowe wkładamy do kanału słuchowego.

W Twoim, i nie tylko, przypadku nie ma się o co martwić o słuch.

2. Mam chińczyka bt za 4$ i takich problemów brak.

3. Więc, dokanałowe.

 

Może takie https://allegro.pl/1more-ibfree-btv4-2-kodek-aac-hd-norma-ipx6-czarne-i7292564866.html

Solidne, dobrze wykonane i mieszczą się w budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności