Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

xDuoo XD-05 DSD + głośniki


Boher401

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! 

Mam kolejną okazję do kupienia tym razem xDuoo XD-05 DSD, można go używać do głośników? Mam głośniki harman kardon soundsticks III. Wcześniej miałem je podłączone do laptopa Asus zenbook i grały bardzo fajnie, teraz zmieniłem na huawei matebook x, sam laptop ma bardzo dobry dźwięk, ale po podłaczeniu do niego HK, grają dużo gorzej, jeśli pomiędzy nimi zastosuję xDuoo, jakość dźwięku poprawi się? I czy 400zł za model XD-05 to dobra cena? Używany 6 miesięcy (okazyjnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cztery to drogo. Daj, to ja go kupię ;)

Normalnie bym powiedział, że XD-05 to overkill, bo jednak tam chodzi też o ten wzmacniacz słuchawkowy. Za 400zł nawet-nawet. Na pewno będzie grało ładnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za odpowiedzi, mam pytanko, dostałem wzmacniacz ale nie wiem jak go podłączyć :D 

 

Z przodu mam wejście Phone do którego podłączyłem głośniki
Z tyłu usb, digital in aux i/out do usb podłączyłem komputer, zainstalowałem sterownik, ale nie wykrywa urządzenia..
a jak podłączyć do tego telefon, muszę mieć dodatkową przejściówkę? 

Wiem że pytanie banalne, ale kompletnie nie ogarniam:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do którego USB podłączyłeś?

Duże służy do połączenia z komputerem lub telefonem, małe tylko do ładowania (jak na obrazku).

xduoo_xd-05_portable_headphone_amp_dac_3

 

Natomiast głośniki powinny być połączone przez AUX, a nie wyjście słuchawkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak podłaczylem na początku USB In - Laptop, Aux głośniki (nie wykrywało urządzenia, zainstalowałem jedne sterowniki, nic nie dało, potem starszą wersję to samo) ? Telefon już ogarnąłem (chyba) tylko potrzebowałem jeszcze jednego kabelka bo nie było w zestawie. Telefon podłączyłem do aux, a słuchawki do Phone dobrze? Bo dostałem w zestawie tylko kabel USB męsko żeński i kabel do ładowania . 

Edytowane przez Boher401
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby głupie pytanie, ale czasami przez nieuwagę można się przejechać - wybrałeś jako źródło USB? Bo jak widać wejście liniowe AUX działa, w takim przypadku na USB nic nie poleci.

 

Co do połączenia z telefonem, osobiście podpinałem go przez USB, a nie AUX, dzięki temu xDuoo działa nie tylko jako wzmacniacz, ale też DAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wybrałem:) Kurcze nie mam dostępu teraz do innego pc żeby to sprawdzić, tak samo z telefonem był dołączony tylko kabel męsko żeński usb, zwykłego kabelka do iphona nie podepnę, więc pozostaje mi aux :)
----

Udało mi się podłączyć :D Trochę kombinowania było, bo laptop ma 2 wejścia usb-c, do jednego z nich podłączona jest stacja dokująca i w tej starcji xDuoo nie było wykrywane, ale jak podpiąłem je bezpośrednio pod przełącznik z usbc do usb i ponownie zainstalowałem sterowniki to podziałało, ale kurczę, efekt podłączenia tego wzmacniacza powinien być mocno odczuwalny? :D Bo większych różnic nie widzę, przynajmniej na głośnikach:) 

Edytowane przez Boher401
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę by ktoś tu robił porównanie na tych laptopach i z tymi głośnikami, by na to odpowiedzieć ;) Ale w XD-05 siedzi bardzo porządny DAC, więc jeśli głośniki podłączyłeś pod wyjście AUX, to już raczej one będą wąskim gardłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego się spodziewałeś po takich głośniczkach komputerowych? Przecież nawet najtańsze głośniki typu edifer, Modecom czy obojętnie co innego dały by 100 razy lepszy efekt. W tym wypadku liczy się rozmiar akurat i przejście z głośniczka 3 czy tam 5cm (nie wiem jakie są tam u Ciebie, strzelam że coś mniej więcej tego rozmiaru) na 10cm czy jeszcze lepiej 13cm dało by ogromny efekt.

Edytowane przez Oskar2905
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dac daje najmniejsze zniekształcenia z całego sprzętu. Zauważ, że XD-05 nie posiada wzmacniacza do głośników. Jeśli twoje głośniczki mają w środku tani wzmacniacz i tanie głośniki, to ich zniekształcenia zagłuszą to, co wprowadza konwerter. Przed tobą kręta droga wydawania pieniędzy :D na sprzęt grający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności