Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Odtwarzacz + słuchawki do 2500zł


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Po ponad roku od zaczęcia używania ipoda classica 6g wraz z RockBoxem, padł na amen. Wysłużył się, a ostatnio bateria starczała na ledwie kilka godzin. Niech ginie... Szukam czegoś nowego. Głownie słucham chilloutu, Royksopp'a, DaftPunka itp. ale od czasu do czasu na odreagowanie jakiś hiphop czy techno. Dlatego trochę na basie mi zależy. Mam słuchawki Takstar, nie są złe (a za te pieniądze wręcz świetne), ale może jest coś z lepszym kickiem. Trochę mi zależy na większej pojemności, bo mam trochę muzyki, a nie bardzo chce mi się co jakiś czas zgrywać/przegrywać/usuwać itp. Budżet to +/- 2500zł, preferuję sprzęt nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bazarku masz Fiio X5 III Gen (nawiasem mówiąc moje) i jeszcze sporo na słuchawki zostanie. Ma dwa sloty na karty (do 256 GB każda) wifi i BT, jest na androidzie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm może Meze 99? Lub opcja z dokupieniem po taniości Aune B1 aby, akceptowalnie rozbujać Beyerdynamic DT990...A najlepiej stacjonarny klocek pokroju X1s/S16, jeśli ma być słuchane głównie stacjonarnie. Z opisu wynika, że bas musi mieć trochę masy i zejście, a obie pary to gwarantują no i oczywiście jakość dźwięku będzie mocno na plus względem Takstarów.

Ciekawą alternatywą mogą być Fidelio X2, grające dużym dźwiękiem, mięsistym basem, ale czy jest szybki sam nwm, za krótko słuchałem... Tamte propozycje są stacjonarne, a z przenośnych może Momentum? PM-3 mogą się okazać za mało efekciarskie, choć lubię na nich słuchać powyższej gatunki.

Pytanie brzmi jakiej dokładnie barwy oczekujesz, czy przeszkadza wyrazista góra czy też masz wstręt na te wszystkie syczki, igiełki w górnych rejestrach? Czy będziesz chciał używać ich przenośnie czy raczej stacjonarnie ze sporadycznym przemieszczaniem się? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, nie sprecyzowałem: raczej przenośnie. Spacery, wyjazdy, przeloty. Stąd też skłaniałbym się do jakiś dokanałówek. Nauszne do słuchania "na leżaka" w późniejszym terminie.  Góra mi nie przeszkadza, jak muzyka w tańcu. Jak będzie za ostro, to pewnie można jakimś equalizerem to przyciąć, prawda?

 

@Jaro54 O! Fajny odtwarzacz. W dobrym stanie masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Markonelli napisał:

Ale one są nauszne...

 

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka

Wolne żarty, chyba, że masz uszy jak J.Urban ;).

3 godziny temu, Markonelli napisał:

A co do źródła to ldaca ma choćby chwalony shanling m0 za parę groszy

Niby tak, ale skoro jest taki kombajn (LG V30), który robi dobre zdjęcia, filmy, służy do komunikacji, przeglądania internetu itp. itd, a przy tym jest wyposażony w porządny DAC,

najnowsze dekodery BT, wyciąga długi czas na baterii i mieści się w założonym budżecie, to czemu nie?! Po kiego wała nosić dodatkowe urządzenie, tym bardziej do słuchawek  bezprzewodowych?! :)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Markonelli napisał:

@neonlight, niezależnie od rozmiaru uszu na pewno nie są dokanałowe, a o takich pisze autor wątku. A V30 niezależnie od tego, że jest faktycznie świetnym urządzeniem pod wieloma względami to kosztuje ponad 2k zł.

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka
 

Raczej nie są, jednakże biorąc pod uwagę fakt, iż kolega szuka słuchawek podróżnych, a w niedalekiej przyszłości takich "na leżaka", to czemu by nie upiec dwóch pieczeni na jednym ogniu i od razu załatwić sprawę jednym modelem?! Poza tym, takie WH-H900n wytrzymają znacznie dłużej na baterii, od proponowanych przez Ciebie WI-1000x i z pewnością pogonią je klasą dźwięku, zapewne też nie są tak wygodne w użytkowaniu (panel dotykowy).

 

LG V30 można kupić już za 1700zł, nowy ;), więc budżet idealnie dopięty :P, a korzyści z posiadanego sprzetu co nie miara :rolleyes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do smartphona - u mnie to nie zagra. Ja używam obecnego do dzwonienia, maila i ew. WhatsAppa i pod wieczór ma 14% baterii... To jak dojdzie muzyczka, to się zrobi sprzęt prawie stacjonarny.

Co do odtwarzacza to zdecydowałem się na Fiio X5 III  od kolegi @Jaro54

Na moje niewysublimowane ucho wywodzące się z ipoda póki co chyba wystarczy, a niewątpliwa zaleta to ilośc możliwej pamięci. Zgram wszystko co mam i jeszcze zostanie.

 

Zostało 1200zł na słuchawki, które mają mieć fajny bas, być dokanałowe, a BT będzie dodatkowym atutem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Rpetryko napisał:

Zostało 1200zł na słuchawki, które mają mieć fajny bas, być dokanałowe, a BT będzie dodatkowym atutem.

 

https://allegro.pl/cardas-audio-a8-sluchawki-luksusowe-i7367171425.html#thumb/4

 

Nowe z pełną gwarancją od BigMarasa, na allegro ma za 1300 zł, ale jak do niego napiszesz to pewnie zmieścisz się w budżecie :)

https://allegro.pl/cardas-a8-ear-speaker-30th-anniversary-edition-i6943386796.html

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności