Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

ArturPie

Pytanie

Witam, przymierzam się do kupna słuchawek (najlepiej to jutro już bym je kupił). Za słuchawki mam zamiar dać nie więcej niż 600zł, bo planuję dokupić również dokanałówki i w późniejszym czasie wzmacniacz (myślałem o Sadaj DA2 lub DA3). Do czego mają mi one służyć? Przede wszystkim do codziennego słuchania muzyki (głównie rock, alternatywa, indie). Zależy mi na jakości dźwięku, bym po prostu mógł cieszyć się tym czego słucham, a dodatkowo ATH mają wymienne kable i solidną budowę. Najwięcej pozytywnych opinii usłyszałem o ATH M50X, jednak uwagę zwróciły też M220 Pro i Beyerdynamic DT990 Pro. Dobrze robię decydując się na zakup ATH, czy macie może jakieś inne propozycje w tym przedziale cenowym? I macie do polecenia jakieś wytrzymałe i również nieźle grające dokanałówki w cenie 100-150 (może nieco wykroczyć za budżet)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Podstawowe pytanie: czego oczekujesz od dźwięku? Lepszość to pojęcie względne, lepsze technikalia nie dadzą Ci satysfakcji, jeśli barwa będzie nie ta. Kolejne pytanie jakie ma być ich przeznaczenie? Przenośne z dobrym tłumieniem czy typowo domowe gdzie wyciszenie otoczenia nie jest istotne?

Kilka artykułów, które pomogą Ci w opisie poszukiwanego brzmienia:

https://www.audiofanatyk.pl/slownik-popularnych-pojec-audio/

https://www.audiofanatyk.pl/jak-samodzielnie-wybrac-sluchawki/
https://www.audiofanatyk.pl/najlepsze-sluchawki-dla-poczatkujacego-audiofila/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

M50X to słuchawki zamknięte, natomiast m220 i dt990 otwarte - to zasadnicza różnica.
M50X to brzmienie o charakterystyce "V", natomiast jak dla mnie są mocno niewygodne - jak masz duże uszy to nausznice standardowe będą za małe, do tego mają spory docisk. Przy odsłuchach dość szybko je z tego względu odrzuciłem.
Moje główne słuchawki w domu to właśnie m220 i zamknięta wersja dt990 pro czyli dt770 pro. Lepsze są na pewno Beyery, ale Akg też są bardzo spoko, szczególnie za 200 zł. Wszystkie te słuchawki grają V-ką.
Ważne czy potrzebujesz otwartych czy zamkniętych, no i m220 a beyery czy ath to zupełnie inny budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przede wszystkim do słuchania w domu, bo dokupuję również dokanałówki na jakieś wyjścia. Audio Technicę będę chciał jeszcze sprawdzić w Media Expert (raczej jutro), ale to o niej słyszałem właśnie najlepsze opinie. Zobaczymy jak mi będzie leżeć na uszach. Co do podanych linków z audiofanatyka - już wcześniej je odwiedziłem. Czego oczekuję od dźwięku? Nie ukrywam, że do audiofila jest mi daleko, jednak bardzo dużo czasu spędzam na słuchaniu muzyki i chciałbym to robić w jak najlepszych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wygoda to podstawa. Aczkolwiek czy aby na pewno do domowych odsłuchów potrzebujesz zamkniętych? Potrzebujesz izolacji?
Swoją drogą w mediaexpert mają ATH wystawione do odsłuchu? Wow, z tego co widziałem tam zawsze był crap, na stronie jak się sprawdza dostępność to też nic w salonach nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli aż tak bardzo kuszą cię M50X, to polecam sprawdzić Soundmagic HP100,150/151. Podobna charakterystyka brzmienia ale podana w lepszy sposób, dodatkowo są wygodniejsze niż M50X. W moim odczuciu ATH są przehajpowane i niewarte swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

O, nie wpadłem na HP151. Wydają się być ciekawe. Aktualnie chodzą po 460zł, czyli o 100 mniej. 

Co do zamkniętych - nie, nie potrzebuję, po prostu te słuchawki były najbardziej polecane w tej cenie. Jeśli macie jakieś otwarte słuchawki w tym budżecie to śmialo możecie podać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

M50x nie są dobrymi słuchawkami wartymi swojej ceny, ani trochę :) Mi wygoda była odpowiednia, ale dźwięk już tak średnio, bardzo średnio. Ludzie to często do metalu polecali - co za bzdura? Przecież one zabijają wysokimi, nie mają żadnej sceny praktycznie... Nieprzyjemne bardzo granie jak dla mnie, zbyt wyciągnięte i podkoloryzowane, góra wali za bardzo. Podsumowując - nie polecam ^_^ 

Edit: Teraz doczytałem jakich gatunków słuchasz - uciekaj z dala od takich słuchawek jak m50x, kompletnie do tego się nie nadają. Do muzyki instrumentalnej to jest najlepiej mieć fajną średnicę, neutralną górę coby nie rozje*ało uszu i dół grający faktycznie dołem a nie samym 60hz pukaniem ;) 

Edytowane przez Patriq6
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co kto lubi. Mnie np. taki wyciągnięty w górę dźwięk bardzo odpowiada, nie są jakieś mocno kłujące. Pozycjonowanie w tych słuchawkach moim zdaniem jest bardzo fajne. co ma grać na górze gra na górze co po bokach gra po bokach, nie wszystko jest ściśnięte w środku. No i nie tłuką basem we wszystkich utworach. Gorzej może być przy muzyce typowo nastawionej na ten bas. Wtedy trochę wymyka się spod kontroli i zalewa resztę pasma. 

 

EDIT: a no i mają ten metaliczny podźwięk, co faktycznie może się nie podobać

Edytowane przez wirkox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Metalu coś tam też czasami sobie posłucham, ale rzadko. Nadal nie wiem czy lepsze  byłyby zamknięte czy otwarte - od października będę mieszkał w akademiku raczej, więc tutaj niby izolacja byłaby wymagana, ale z drugiej strony sam nie wiem. Jeśli mielibyście sami wybrać w tej cenie słuchawki, w których będzie się naprawdę świetnie słuchało muzyki to co byście wzięli? Już abstrahując od M50X, możecie własne propozycje dać, nieważne czy otwarte czy zamknięte.

Myślałem też o Focal Listen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 15.07.2018 o 12:13, wirkox napisał:

Co kto lubi. Mnie np. taki wyciągnięty w górę dźwięk bardzo odpowiada, nie są jakieś mocno kłujące. Pozycjonowanie w tych słuchawkach moim zdaniem jest bardzo fajne. co ma grać na górze gra na górze co po bokach gra po bokach, nie wszystko jest ściśnięte w środku. No i nie tłuką basem we wszystkich utworach. Gorzej może być przy muzyce typowo nastawionej na ten bas. Wtedy trochę wymyka się spod kontroli i zalewa resztę pasma. 

 

EDIT: a no i mają ten metaliczny podźwięk, co faktycznie może się nie podobać

Może Ci odpowiadać, ale niezależnie od preferencji to nie jest charakter brzmienia, który się najlepiej sprawdzi do takiej muzyki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli zależy Ci na bardzo fajnym basie to polecam beyerdynamic dt 150, posiadam tak owe i ciężko znaleźć w słuchawkach tak dobry bass, słuchawki niestety będą potrzebowały napedzenia.

Beyerdynamic custom studio to również bardzo fajne słuchawki coś a'la dt 770 pro tylko mają nowsze przetworniki, ogólnie buda jest nowsza 

Brzmienie jest liniowe, wysokie tony łagodne, a bass regulujesz w zależności od humoru dzięki otworom w bass refleks, naprawdę świetna sprawa - bardzo uniwersalne sluchaweczki.

Inną propozycją ode mnie to dt 990 pro ale na czarnych welurach, dźwięk na nich jest zasadniczo różniacy się od tych jasnych, granie zmienia się diametralnie na ciepłe, wszechobecny przyjemny bass z oddalona średnica i w końcu nie wycinajacymi uszy gornymi  rejestrami i świetną scena dźwiękową, a jeśli zapragniesz jasnego detalicznego grania zakładasz oryginalne jasne welury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności